Ve spárech yakuzy (2000)

70%. Film o gangsterovi, který to dokáže podělat na dvou kontinentech. Poučení: vyjebávat s Talošema se nevyplácí. Docela zajímavý film, který se ale v průběhu moc nevyvíjí. Žádné emoce, až na závěr. Téma bylo docela zajímavé, ale chyběla mi tam trošku rafinovanost, prostě moc jenoduchý scénář nevybočující ze zaběhlé gangsterské rutiny.

Sedm životů (2008)

Téma zajímavé, ale zpracování mi vůbec nesedlo. První hodina o ničem, strašně se to táhlo a o moc lepší to nebylo ani v hodině druhé. Smithuv věčně ztrápený obličej začíná být postupem času čím dál více iritující, dokonce i v době, kdy si to rozdává s Dawson. Ta zahrála dobře, Smith měl vpodstatě jeden výraz ve tváři. Škoda, protože to téma sebeobětování a vykoupení by zasloužilo mnohem lepší zpracování. 60%

Dablér (2006)

Bylo to docela zábavné, nepotrháte se smíchy, ale úsměv na rtu Vám to vyloudí.

Hezké sny (2007)

Tak těch 65%. Oddychovka s docela kvalitními hereckými výkony. Netradičně pojatý romantický film s tradičním romantickým koncem. někteří lidi sní aby byli mimo, někteří nemusí ani snít a jsou mimo i tak.

Nepřátelé národa (2009)

Hodně to působí jako onanie nad smutným osudem vlastní rodiny. Je to omíláno pořád dokola, stejně jako rozhovory se 4mi vojáky vrahy a pravou rukou Pol Pota. uznávám, že to muselo být hodně těžké natočit a přimět lidi mluvit. Ale materiálu je nakonec poskrovnu. Na víc jak 45 minut to není. Měl jsem problém to dokoukat, když po xté slyším to samé a vpodstatě se neřeklo nic co už by nebylo známo.

Vicky Cristina Barcelona (2008)

Hodně slabé 3*. Ukecaný film, který se plácal od ničeho k ničemu. Nebýt Penelope, byl by to pro mě propadák. Dokonce i Bardem hodně zapadnul. Opět se mi dostalo utvrzení, že Scarlet Johansson je velmi špatná herečka, ve scénách s Penelope to bylo tak markantní, že evidentnější to být nemohlo. Prostě nevýrazné, akorát tak na nedělní odpoledne na Nově.

Muž, který zabil (2003)

Dobré téma, ale né moc dobře zpracováno. Zabil to naprosto otřesný dabing. Celkově to bylo uděláno trošku unyle a bez náboje. Ani to jiskření lásky nebylo zpracováno dobře. Hodně to zůstalo na půli cesty. 60%

Byl to tichý muž (2007)

70%. Téma zajímavé, ale natočeno je to nějak divně. Vizulní efekty chápu, ale mě hodně rušily. Psychický stav se dal natočit mnohem efektněji než špatnou grafikou mluvící rybičky. Celkově efekty byly hodně slabé. Herecky zvládnuto, ale režije a kamera + celkové spíše svěží vyobrazení mi k tématu nesedí. Škoda, být trochu odvážněší s kamerou, filtry a vizuální atmosférou, mohl to být výborný film.

Casanova (2005)

70%. Střeštěnou komedii jsem vůbec nečekal. Docela jsem se pobavil. Je to asi první historická bláznivá komedie. Příjemná oddychovka pro nenáročný večer.

Chuť lásky (2007)

Celkem solidní oddychovka o různých formách lásky k bližnímu. Nic víc nelze čekat, nic víc ani nedostaneme. Herecky průměrné.