Rozervaná objetí (2009)

MINIKINOKAVARNA, Ostrava, 11.10.2009 : Popradě mi nejlepší přišla část nově sestříhaného filmu, který se asi ve skutečnosti zrealizuje ve formě kraťasu. Jinak co filmu jako celku týče, nemůžu se ubránit dojmu, že vše co jsem viděl už Almodovar natočil v předešlých dílech, jen to dal dokupy a vycucal z toho jakoby něco jiného. Trošku mi příjde, že se točí v kruhu a došla mu inspirace. Takové období už předtím měl bych řek a nakonec po tomto období z toho vylezly jeho nejlepší 3 filmy (Mluv s ní, Vše o mé matce a Špatná výchova). Příběh to nebyl až tak špatný, ale nemastný a neslaný, předvídatelný. Herecky ovšem velmi dobře zvládnutý.

Smrt čeká všude (2008)

Válečné drama z Iráku natočené velmi efektně a realisticky. Vše zabíjí nulový scénář. Ono to v Iráku možná tak chodí, potom měla ale režisérka zvolit dokument do délky 1 hodina a né dvouhodinový bezdějový film. Místy mi to přišlo jakoby to bylo obšlehnuté z nějaké počítačové hry.

Kluci nepláčou (1999)

3* za excelentní výkon Hilary Swank a taky Chloé Savigny. Zbytek je průměrný film plynoucí odnikud do téměř nikam. Spousta hluchých míst a zbytečných keců o ničem. Je to zřejmě na motivy skutečných událostí (soudím podle titulků na konci filmu), ale přesto je scénář španý a plytký. Vůbec se nejde na dřeň podstaty problému hlavní hrdinky, jen to brouzdá na povrchu. Naštěstí tam hraje Hilary Swank a Chloé Savigny jinak by to padlo na 2* ne-li míň. Film mě nevtáhnul, chybí tomu emoce nebo je to prostě špatně natočené. 68%

Persepolis (2007)

Musím jít proti proudu a dát lepší 3*, pro mě je to kolem 70%. Nevím nakolik se podepsalo to, že animáky moc nemusím. I když tady se mi animace docela líbila. Za největší plus tohohle filmu vidím, nastínění novodobé historie Iránu. Zbytek příliš nezaujal, životopis mladé anarchistky a komunistky meměl příliš silné momenty (kromě vsuek s událostmi v Iránu). Takže sumasumárum solidní film, ale žádná pecka.

Drsný časy (2005)

60%. Efektně natočné, jinak to zeje prázdnotou, i když se zdá že štáb z toho chtěl vytřískat nějakou myšlenku. Příliš fuck, příliš plytkých rozhovorů, téměř nulový scénář. Bale hraje asi nejlíp co jsem viděl, protože co jsem viděl tak hraje docela nudně a tak nějak jednobarevně. Jediné co stálo za to byla sonda do života bývalého vojáka US Army, jak se vyrovnává s normálním životem, ale i tato část je povrchní a nejde vůbec do hloubky a o nějaké psychologii nemůže být ani řeč. Efektně natočené nic moc.

Krvavá neděle (2002)

NO je to těžké rozhodování mezi 3 a 4*. Za první třičtvrtě hodinu bych dal režisérovi pár facek. Pasáž kde se nic akčního neděje nás provází brutálně se třesoucí kamera, spousta ruchového zvuku, střih a prolínačky nesmyslné snažící se navodit atmosféru, která není podpořena dějem. To je jakoby chtěli natočit akční novoroční projev prezidenta. Za tuto část bych dal 1 - 2*. Taky mě vadilo, že na úvod nebyl aspoň text, který by přiblížil důvod nepokojů (ten je jen nastíněn). Zbytek filmu už byl ok, taková režije se k pouliční válce hodí, takže to je víceméně bez výhrad, až na ten pokračující střih, který byl přecejenom přehnaný a někdy až nesmyslný (spíše pro efekt). Rozhodl jsem se pro 3* z důvodu toho, že se mi zdá zdejší hodnocení přehnané. Bez ohledu na to, že film je natočen přísně jednostraně.

Co žere Gilberta Grapea (1993)

70%. Nejlepší herecký výkon DiCapria jak jsem viděl. Depp klasicky. Film jak otakový špatný nebyl, ale příliš mě to nevtáhlo. Problém byl jasně daný, ale dle mého soudu ne až tak silný, aby utáhnul celý film. Každopádně Depp s DiCapriem táhnou celou káru, ale i tak bych dal více prostoru zbytku rodiny a více bych rozebral část po matce. Film který mě až tak nenadchnul, ale ani neurazil.

Red Road (2006)

70%. Vcelku originální příběh vyrovnání se se sebou samým. Se svýma depresema, se strátou bližních. Pomsta může být tou cestou. Místy jsem nechápal hlavní hrdinku jestli jí nejeb.. v kuli :) ale ono se to nakonec nějak vyvrbilo. Škoda delších pasáží, kdy se toho moc nedělo. Nadruhou stranu vceku hodně pasáží, kdy je člověk napnutý jak špagát a čeká co se za chvíli stane. Velmi levný film, ale za málo peněz vcelku dost hudby.

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Hned na začátku podotýkám, že jsem poslední hodinu už nezvládnul a šel spát. Což svědčí o tom, že mě to až tak nedostalo. 92% z mého pohledu je velmi přemrštěné, já dávám 70%. Co je perfektní, legendární hudba Moricconeho, kamera. Scénář je až podprůměrný (bez té poslední hodiny), herecké výkony nelze příliš hodnotit, protože nikdo nemá co hrát (ty tři ksichtové polohy, vcelku hlavní postavy zvládly), kompars některé ksichty které mě měly dojmout mě spíše nutili se smát. Nelogické chování postav, střílení z vany, no opravdu nič moč. Na svou dobu určitě vynikající snímek, dnes už ne.

Byl jsem při tom (1979)

Sellers je ok, hraje jinak, ale stále dobře. Některé vtipy byly v pohodě, né že bych se přímo smál, ale usmíval jsem se. Obecně byl to bylo moc dlouhé a vyplněné spoustou vaty okolo. Komedie, si myslím, by měla mít větší tempo. Je to tak na 65%.