Volejte Saulovi - Zábava a hry (2022) (epizoda)

Sice jsem čekala, že po minulým incidentu přijde něco depresivního, ale tohle jsem opravdu ne. Pamatujete, když bylo Better Call Saul o veselým právníkovi, kterej si ze všeho dělal srandu a nic nebral vážně? Jo, já taky ne. Celých šest sérií se těším, až konečně uvidím proměnu Jimmyho v Saula, a teď, když jsem to viděla, se chci vrátit zpátky! Kim je absolutně nemilosrdná, klidně vpálí Howardovo manželce, že ho viděla, jak si dává lajnu. A to všechno bylo, prosím pěkně, na jeho pohřbu! A pak opustí Jimmyho... Já tu ženu miluju, ale tohle bylo pěkně krutý. Chápu, že to asi bylo nutný, ale Jimmy vypadal ještě hůř, než když viděl mrtvýho Howarda. A pak přišel rozhovor Mikea s tátou Nacha... Do prdele, to bylo teprve depresivní. Oba dva ztratili svoje syny a Mike si plně uvědomí, že je na straně kartelu a už není cesty zpět. Ještě musím zmínit romantický posezení u Dona Eladia, kde se odehrát jedinej vtip za tuhle epizodu. Potřebný odlehčení. Hodnocení: ding ding ding ding/10

Volejte Saulovi - Namířit a stisknout (2022) (epizoda)

Jestli vám pro vyjádření napínavosti epizody nestačí, že jsem celou dobu svírala opěradlo sedačky tak moc, že tam už navždy zůstane můj otisk, nevím, co by vás přesvědčilo. Pořád si nejsem jistá, jestli Jimmy Kim zachránil tím, že ji poslal zabít Guse, nebo ji tím potopil. Když řekl, ať pošlou ji, tak jsem si byla jistá, že ji obětoval, ale teď mám nějaký pochyby. Ale to si Lalo fakt myslel, že takhle Guse zabije? Mám pocit, že to udělal, aby rozptýlit pozornost a dostal se do laborky, kam ho naláká. Každopádně kdyby si Lalo odpustil zbytečný natáčení a kecy kolem a zabil Guse rovnou, Breaking Bad by mohlo dopadnout úplně jinak a nemusel by umřít. Normálně by mě to asi štvalo, ale vím, že přesně tohle by Lalo udělal, protože to je prostě Lalo. ¯\_(ツ)_/¯ Navíc finální střet ve tmě byl prostě úžasnej, i když trochu přitaženej za vlasy (ale tím dobrým způsobem), stejně jako Lalovo poslední vysmátí do obličeje Guse. Mimochodem všimli jste si, jak pohřbili Lala s Howardem? To je panečku romantika. Hodnocení: tohle si Howard nezasloužil, teď si všichni budou myslet, že fakt spadnul do drog/10

Volejte Saulovi - Podle plánu (2022) (epizoda)

Cože? COŽE?! Já jsem pořád v šoku z týhle epizody! Tomu říkám závěr první části šestý série, jak mám vydržet, až vyjde ta druhá? Tak snad abych začala. Plán na zničení Howarda vychází i přese všechno víc než dobře, a i když musím ocenit práci, jakou jim to dalo (oni sehnali i falešnýho detektiva!), Howarda je mi fakt líto. A potom všem si to ještě přijde s Jimmym a Kim vyřídit z očí do očí, tomu říkám pořádný koule ze železa. Taky by mě zajímalo, proč to vlastně dělají, už ho potrestali docela dost, to by jeden řekl, že je to zkrátka baví. Kim určitě, když kvůli tomu odmítla skvělou pracovní nabídku a vyhlídku na spoustu peněz. Lalo zatím dělá vlogy z kanálu a nakonec se objeví u Jimmyho a Kim doma a zabije Howarda. Já pořád nevím, co víc k tomu říct, kromě toho, že Lalo je naprosto úžasná postava a tohle jsem vůbec nečekala. Tyhle poslední epizody budou pěkně intenzivní! Hodnocení: myslím, že Cliff Maine je můj nejoblíbenější člověk/10

Volejte Saulovi - Sobectví (2022) (epizoda)

Chudák Jimmyho recepční udělala klientům takovou hezkou místnost, a pak jí tam přijdou tyhle lidi, který urinujou do květináčů. A jsem jediná, koho začínají celkem srát Mikovy scény s jeho vnučkou? Chápu, má rád svoji rodinu, ale není třeba ukazovat milion scén se sedmiletým dítětem, který je napsaný jako tříletý a pořád opakuje ty stejný hlášky dokola. Myslela jsem, že to jejich koukání na hvězdy nikdy neskončí. Howard vypadá jako fakt v pohodě člověk, co má rodinný problémy a snaží se, jak může. Až na to, že je bohatej a někdy se chová trochu zhýčkaně, ale cokoliv, co mu chtějí Jimmy s Kim udělat, si nezaslouží. Což neznamená, že mě nebaví koukat na jejich ďábelský plán, právě naopak, jsem zvědavá, co zase vymysleli, když se kvůli tomu Kim rozhodla obětovat svoji kariéru. Už asi vím, po kom to má - její máma nebyla zrovna anděl z nebe. Hodnocení: Lalo je absolutní psychopat (kdybyste si náhodou ještě nevšimli)/10

Volejte Saulovi - Samá modřina (2022) (epizoda)

Maine je tak skvělej kamarád, jak se o Howarda stará. ಥ_ಥ A když už jsme u Howarda, začínám ho mít fakt ráda. Místo toho, aby šel po Jimmym stejným podlým způsobem, chce to vyřídit pěkně přímo. I když to, že ho nechal sledovat, je taky trochu pochybný, ale v jeho situaci myslím, že pochopitelný. A ty z vás, který viděli Breaking Bad, určitě poznali, že se staví naše starý známý místečko. A dokonce se podíváme i do Německa, kam se nějakým způsobem dostal i Lalo a setkal se s Němkou, která chce do, ano, čtete správně, do Karlových Varů. Zase jsme to dokázali, dámy a pánové, jsme světový! Už jenom kvůli tomu se mi tahle epizoda líbí. Začínám si myslet, že tvůrci mají v oblibě Česko, což cením. Ale proč ty scény z Německa vypadaly tak strašně uměle? Ten záběr na město vypadá spíš jako z nějaký videohry. Je to CGI, nebo jsem jenom slepá? Hodnocení: Lalo je neskutečnej štramák/10

Volejte Saulovi - Náraz (2022) (epizoda)

Dřív jsem sice Howarda nesnášela, hlavně v prvních sériích, říkala jsem si, no jo, typickej boháč, co si myslí, že může všechno a je lepší než ostatní. Ale teď mi začíná bejt docela sympatickej a řekla bych, že to zase takovej blbec nebude. Ze začátku ty "vtípky" Kim a Jimmyho byly docela povedený, prostitutky a bowlingový koule, a z pohledu Jimmyho se to dalo pochopit, ale teď už mi to přijde trochu moc. Takhle někomu zničit život, ještě když to s nimi nemyslí špatně. A ta prostitutka měla pravdu, Jimmymu to fakt slušelo s účesem Howarda, nějak ho to omladilo. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale stejně si nemůžu pomoct a musím fandit Kim s Jimmym, i když už se pouští do pěkných sviňáren. Ještě musím pár řádků věnovat Cliffu Mainovi, kterej se sice objeví jenom jednou za uherskej rok, ale za to je to skvělej chlápek a velkej sympaťák. Hodnocení: kuřecí muž má pořádnej sklípek/10

Volejte Saulovi - Není na výběr (2022) (epizoda)

Tak to ne! Ne, ne, ne! To si děláte prdel, že zabili Nacha? Ten toho chudák vytrpěl, schovával se v ropě, dokázal utéct z Mexika, bůh ví, jak dlouho se schovával v hotelu v nějaký prdeli u silnice, a pak zjistí, že pro to, aby jeho táta zůstal naživu, musí umřít. Zasloužil si lepší život, udělal všechno, co po něm chtěli, a stejně musel skončit rozstřílenej dědkem na vozíku. (Promiňte, ale to nejde říct jinak, největší svině v celým Better Call Saul je starej Salamanca, a to mi nikdo nevymluví. Ještě, že vím, jak skončí, což nebudu spoilerovat pro ty, co neviděli Breaking Bad.) Myslím, že i Mikea překvapilo, jak skončil, a to už je co říct. No a Kim s Jimmym se začínají pořádně uvelebovat ve světě podsvětí. Hlavně Kim teda. Neříkejte, že vás nepřekvapilo, jak rychle řekla Jimmymu, že jestli práskne Lala, tak je krysa. To je trochu unáhlený, pořád je to mafián, ale mám čím dál víc ráda, jak se ty dva potápí hlouběji a hlouběji do hlubin drog a vraždění, takže si vůbec nestěžuju. Tahle série je zatím na 100% nejlepší, nemůžu přestat! Hodnocení: jestli zabijou tátu Nacha, tak to je největší zrada a já končím!/10

Volejte Saulovi - Cukr a bič (2022) (epizoda)

Mám takovej menší problém - vůbec si nemapatuju, o co tehdy se Sandpiper šlo. Byl to ten domov důchodců nebo něco jinýho? No, snad je to jedno a nebude na tom moc záležet. Dougova žena mi každopádně leze pěkně na nervy. Bože, to je ale příšerná ženská, a jejího muže fakt lituju, chudák. A ještě podvádí na daních... Bylo pro mě potěšením sledovat, jak ji Kim konečně zatnula tipec. A po Nachovi už zase jdou ty bráchové od Lala se sekyrama. I když je zrovna dvakrát nemusím (Mně přijdou strašně takový umělý. Hrozně nereálný a komiksový. Možná měli působit děsivě, ale mě spíš připadají vtipný. ¯\_(ツ)_/¯), ta přestřelka byla pěkně intenzivní. Ale nevím, jestli je rozumný stát nekrytý přímo před autem, kde sedí chlápek s pistolí a chystá se na vás vyjet. Hodnocení: doufám, že Nacho dostane dobrej konec, zasloužil by si konečně klid/10

Nespoutaný Django (2012)

Hmm, začínám mít podezření, že Tarantino má opravdu rád slovo na N. ( ͡° ͜ʖ ͡°) (A taky koule.) Každopádně, to jsem se takhle jednou rozhodla podívat se na Tarantinovku a vůbec toho nelituju. Na westerny se sice kouknu jednou za uherskej rok, a do oblíbených žánrů bych je nezařadila, ale tohle byla pořádná jízda. Německej lovec hlav a zubař King Schultz se spojí s otrokem Djangem a jdou spolu zabíjet majitele plantáží? To si nenechám ujít! Tím chci říct, že první půlka filmu, kdy se duo vydává za hledanýma, je ztělesnění perfektnosti. Django a Schultz se krásně doplňují, doktor je hroznej sympaťák s jeho německou angličtinou a Django stejně tak (s jeho americkou angličtinou). Hudba je taky úžasná, aspoň polovinu písniček přidávám na svůj každodenní repertoár. Dále sem patří scéna Djanga oblečenýho v šatech v modrým, jakoby zrovna přišel ze sedmnáctýho století, a samozřejmě scéna s Ku-klux-klanem, která... To musíte vidět, takhle jsem se dlouho nepobavila. Klidně bych sledovala celý tři hodiny, jak spolu Django s doktorem jezdí Amerikou a zabíjejí lidi zločinu. Což neznamená, že druhá půlka je špatná, má pěkně drsnou scénu souboje dvou černochů, projížďku Candylandem, Candieho s jeho francouzštinou a bizarní domácností. (Nepřijde vám, že Candie a jeho sestra spolu mají trochu moc intimní vztah?) Rozhovory u večeře jsou taky velká podívaná, a nesmím zapomenout na improvizovanou scénu se zkrvavenou rukou DiCapria. Ale potom, co spolu Candie s doktorem uzavřou smlouvu a doktor ho zastřelí, to jde dle mýho lehce do kopru. Následuje akční scéna slibovaná od začátku filmu, ale i na Tarantinovy poměry mi to přišlo trochu moc. Chápu, že je Django dobrej střelec, ale kolik těch chlapů pozabíjel úplně sám s tím malým revolverem? Stejně jako konec, kdy Django uteče a zachrání svoji ženu. To mu ty chlápci prostě jen tak uvěřili? To se mi nějak nezdá. A odpálení baráku je sice působivý, ale dost přitažený za vlasy (to byl ale asi záměr). Hodnocení: skvělej film kritizující rasismus tarantinovskou formou, kde se míchají scény, který ukazují, jak absurdní rasismus je a zároveň si z něj dělají prdel. A taky nechybí hodně krve. Jenom škoda toho konce/10

Volejte Saulovi - Víno a růže (2022) (epizoda)

Začátek byla pastva pro oči. Hádám, že to má nějakou spojitost s Jimmyho druhým alter egem Genem, na kterýho jsem málem zapomněla. To byla taky poslední scéna, ve který nás tvůrci nechali trochu vydechnout. Nachův útěk je pěkně intenzivní, doufám, že mu už konečně dají zaslouženej klid. Gus má skvělej instinkt, Lalo to samozřejmě přežil a ještě se rozhodl zabít pár Mexičanů. Já si nemůžu pomoct, ale on je prostě sympaťák, i když strašnej psychopat. Kim je fakt skvělej právník, teda kromě toho, jak se snaží zbavit Howarda, to není dvakrát morální rozhodnutí. Každopádně její rozhovory s Jimmym působí tak přirozeně, že bych se klidně dívala na celej díl jenom o tom, jak mluví o nějakým případu. A fakt by mě zajímalo, co ty dva plánujou. Bowlingový koule, prostitutky, teď balíček falešnýho kokainu... Hodnocení: Cliff Maine vypadá jako skvělej chlap/10