American Horror Story - Pilot (2011) (epizoda)

Hned první díl a už se začíná takhle zostra jo? Hned jdu na další díl a doufám,že seroš neztratí tempo prvního dílu.

Sestra (2018)

Jakožto velkej fanda hororů (i když poslední, co jsem viděla, bylo tak před 3 měsícema, ale co, je málo kvalitních hororů) a velkej fanda V zajetí démonů, jsem na tenhle kousek musela jít do kina. Hodnocení tady na ČSFD mě připravilo na to, že to zase tak velká sláva nebude, a V zajetí démonů se to asi nevyrovná (nevyrovnalo). Začátek mě totálně dostal a nachytal nepřipravenou na sérii přicházejících lekaček, jelikož hned u prvních nejvíc předvídatelných lekaček jsem si kákla do kalhot. Následující půlka filmu byla napínavá jak fronta na záchod, když se potřebujete nutně vysrat, ale před váma je 20 lidí. Kákla jsem si snad u každý lekačky a atmosféra byla hustá jak večerní sraní (měla bych přestat s tím fekálním "humorem", ale spíš ne). Hlavní postavy byly sympatický a dost mi sedly, teda snad krom toho Franty, kterej byl tak trochu Jar Jar tohohle filmu a takovýhle rádoby vtipný postavy mě ve vážně myšlených filmech dokážou jednoduše nasrat. Bohužel "vtipný" Franta se ve druhý části filmu začínal objevovat víc a víc, až jsem kvůli tomu musela sejmout jednu hvězdu. Jak už jsem nakousla druhá půlka filmu už nebyla tak napínavá a k posrání, lekačky sice pořád dobrý, ale člověk si na ně časem zvykne, protože jsou furt dokola, takže už ani nevyděsí. Tahle část byla spíš démon vs. kněz, jeptiška a vtipálek. Samozřejmě jsem doufala, že je Valak, při jejich pouti do katakomb a při snaze zapečetit jeho portál(?) z pekla, všechny zabije, tak se však nestalo (jak jinak) a naše švédská trojka vyhrává. Ve zkratce v pohodě film, akorát jsem ho po titulkách tak způlky zapomněla, což asi není dobře. :D Ale jestli chcete něco pořádnýho, u čeho se budete bát celou dobu, ne jenom lekačky, tak si pusťte V zajetí démonů (oba díly jsou k posrání).

Zmizení (2013)

Zatraceně dobrý thriller, který vás nenechá ani na chvíli vydechnout. Sice nevím, jak Češi přeložili Prisoners na Zmizení, ale nevadí. V hlavní roli uvídíte Jaka jako brilantního detektiva a Hugha jako toho tátu, co kašle na Policii a bere zákon do vlastních rukou, což je většinou nápad, co skončí basou nebo srmtí. Každopádně film je o zmizení dvou dětí, které si jako vždy hrají kde nemají, jak už to tak bývá a tak je nějaký pedofil v hnědým saku zatáhne k sobě do sklepa. Hlavním podezřelým je Alex, který to odnesl ze všeho nejvíc, protože únosce tady je jeho šílená babča, ne on, takže po tom, co ho propustí kvůli nedostatku důkazů, se ho ujme hlavní mučitel Hugh, který ho moc nešetří a v minulým životě byl asi hlídač v koncentráku. Každopádně ve filmu je hustá atmosféra, nikdy nevíte, co se stane a konec, který scénarista nechal otevřený, aby si diváci mohli sami představit, jak to asi bude dál, byl brilantně provedený. Hereckým výkonům nemám co vytknout a zápletka, i když ji má hodně filmů stejnou, je skvělá a ani trochu klišé. Na čem si film ale opravdu zakládá, a tak to musím říct ještě jednou, je skvělá a hustá atmosféra.

Já, legenda (2007)

Will Smith jako osamělý přeživší a bývalý vědec v zombie apokalypse, kde mu parťáka dělá jenom jeho psí společnice, se snaží najít lék na virus, na který je jako jediný imunní. Každý den vysílá zprávy a snaží se najít další přeživší, což se mu nakonec i podaří. Film je dobrá podívaná, zombíci jsou trochu moc CGI a je to na nich celkem dost vidět, atmosféra filmu je výborná, scény s figurínama skvěle ukazují, jak se hrdina vypořádává se samotou a když konečně někoho potká, že nemá ponětí, jak se s ním bavit. Film sám o sobě je dobře udělaný, co mě ale vyloženě vytočilo byl konec, kdyby tam nechali ten původní, kdy Will Smith zabije zombíky i sebe a jeho nová lidská kámoška donese jeho lék na nejspíš vojenskou základnu bůh ví kde. Ale ne, scénáristi tam museli dát romantický konec, jak vůdce zombíků strašně miluje subjekt Willa Smithe, který si samozřejmě nechá ujít možnost udělat lék, kvůli románku dvou zombíků.

Ready Player One: Hra začíná (2018)

Film zasazený převážně do světa VR? No proč ne, Steven Spielberg zase dokázal udělat něco, co tu ještě nebylo, i když musím uznat že zápletka je celkem klišé, protože puberťáci co zachraňujou Oasis (jak se jmenuje ta nejrozsáhlejší hra v historii, a nikdo už díky tomu ani nežije, protože všichni pořád jenom hrajou a kde se také odehrává větší část filmu) před předstaříkem, který je strašně zlý a chce hru pro sebe, aby tam mohl dát reklamy a všechnno zpoplatnit, hotová EA. Jenže ani jedna strana to nemá jednoduché, protože stvořitel Oasis (který je po smrti) má rád puzzly a tak bude hra toho, kdo najde Easter Egg (nevím proč to museli překládat, protože Velikonoční vajíčko mě bilo do očí celý film). Jak už je tak zvykem ve filmech, kde má strašně zlý stařík nějakou obří firmu, nejlíp pro něj pracují malý černoušci a číňánci, aby bylo vidět jak strašně je zlý. Zlý businessman pošle do Oasis svoje lidi, aby mu pomohli tenhle Easter Egg najít. Samozřejmě, jak už to bývá záporáci nikdy nevyhrají, a tak svět připadá skupince teenagerů (kteří zjevně neví, jak něco takhle obřího řídit, takže jim to hádám moc dlouho nevydrží, ale to třeba bude ve druhým dílu). I přes to, že zápletka za nic moc nestojí, je to film co tady ještě nebyl a to určitě cením, má skvělé efekty, Oasis je opravdu rozsáhlý svět, kde můžete být doslova co chcete, takže se nedivím, že nikdo nechce být venku. Propojení reality a hry je taky dobře zpracované, hudba se taky povedla, odkazy na kultovní snímky nesměly samozřejmě chybět. Takže až na tu zápletku a klišé vítezství na konci to stálo za to.

Interstellar (2014)

Další film od jednoho z nejlepších režisérů téhle doby Christophera Nolana a soundtrack k němu od jednoho z nejlepších skladatelů téhle doby Hanse Zimmera jsem si nemohla nechat ujít. Film zasazený do doby, kdy Země vyloženě čeká na apokalypsu, protože ví, že za chvíli skončí a žádná naděje jí už nezbývá. Prakticky už nejsou žádná jiná povolání než jen farmáři, protože jídla ubývá stejně jako úrodné půdy narozdíl od dusíku, který nezávratně stoupá. Hlavní hrdina je zde Cooper, bývalý letec, který zjistí, že zde ještě stále existuje NASA, pracující v utajení na plánu, jak zachránit lidskou populaci. Na tomhle filmu snad ani není co kritizovat, úžasná apokalyptická atmosféra vás dostane už v prvních sekundách filmu, ve spolupráci s brilantní hudbou Hanse Zimmera si připadáte jako byste prožívali všechno co hlavní hrdinové. Film úžasně ovládá emoce a ví jak zapůsobit, ať už efekty (vesmír byl v tomhle filmu udělán snad nejlíp, co jsem kdy viděla), úžasnou kamerou, vyprávěním, perfektně napsanými postavami a hudbou. Ani si neuvědomíte, jak s váma film vyjebává, když vám poví, že hrdinové konečně našli planetu, kde by mohli založit kolonii, ale pak zjistíte že to byl podraz od jednoho z předešlých vyslanců NASY na prozkoumání planet, kde by mohl být život. Kromě Coopera a jeho parťáků, kteří prožívají cesty za dobrodružstvím, je tu ještě druhá příběhová linie soustředící se na jeho dceru (která je nadaným vědcem a pracuje v NASE, naštvaná, že její táta kdysi odešel na misi bůh ví do jaký černý díry a jí tam nechal) a jeho syna, který mu pořád posílá zprávy z domova. Přece jenom mu dcerka jednu zprávu také pošle, což je jedna z nejdojemnějších scén vůbec. Ve filmu se také dočkáte podobných wtf momentů jako v Inception a nečekaných zvratů, takže mohu jenom doporučit.

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Jakožto velký fanda Star Wars jsem si nemohla nechat ujít osmičku v kině. Plná nadějí, nadopovaná z traileru, který vypadal jako totální pecka, jsem si sedla do kina (plnýho osmiletých dětí, což mě trochu vyděsilo, totiž co když jsem náhodou vešla do jiného sálu, co promítá nějakou pohádku) a doufala, že to bude lepší než sedmička a ne film pro děcka. No hned po první scéně jsem měla chuť odejít. Co to sakra Disney udělal se Star Wars? Jestli se snažil naštvat fanoušky, tak se mu to povedlo víc než dobře. Hned v první scéně nám totiž ukázal stupidní humor, kterému se můžou zasmát jenom děcka. I po téhle scéně ve mě však ještě nějaká ta naděje zbyla. Stupidní humor ale stále hrál hlavní roli po celý film bohužel. Kromě toho nám taky jasně řekl, že máchat s mečem umí přece každý bez tréninku. Samozřejmě tu nemohly chybět roztomilé příšerky, protože to by přece nebyl Disney. Takže tihle Porgové, jak se jim říká, nemají ve filmu vůbec žádný smysl, i přesto jsou tam víc než by bylo potřeba. Také nám ukázal jak ve vesmíru neumřete, když náhodou vylétnete z lodi a na 100% se díky Síle vrátíte zpátky, protože Síla je asi všemocná. Pokud takhle síla funguje, proč jsme nic takového něviděli v předchozích dílech tedy fakt nevím. Navíc Leia ani neví jak Sílu používat, takže tahle scéna byla totální blbost. Pak přišla scéna s nejhorší napodobeninou Dartha Vadera v historii a to povedenej syn Lei a Hana, kterého tady s maskou skoro neuvidíte (asi zjistil že jako Vader nemůže být i přes veškerou snahu). Ten se rozhodl, že přivede Rey na temnou stranu Síly, což byla jedna z těch dobrých scén. Taky se v tomhle filmu dočkáte Snoka na živo, ale uvidíte ho tak pět sekund (nejzbytečnější smrt vůbec). Přijde taky na souboj Rey vs. Nepovedenej syn Hana a Lei, což je taky jedna z těch dobrých, stejně jako závěrečná scéna filmu. Ve zkratce je tenhle film převážně pro 12-, family friendly, vegan friendly, gender friendly, feminism friendly, zkrátka je to udělané, aby se to líbilo všem, a hlavně, aby to náhodou neurazilo ani bezdomovce u Kauflandu.