Koruna - Mezi muži (2017) (epizoda)

Zatímco si princ Philip užívá nezávaznej život s pěknýma ženskýma po celým světě, Anglie se stahuje ze Suezu a máme tu další krizi. Nepřijde vám, že Anglie je v krizi každou chvíli? A premiérové, co padají jako mouchy (navíc v tu nejhorší chvíli) taky zrovna nepomáhají. Královna to rozhodně nemá lehký. A Philipovi koukám chvíli trvalo, než se z něj stal rodinný muž, ten kluk je docela nezbedník. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale nevěřím, že si tam s někým začal, spíš ten jeho tajemník se ho pořád snaží vtáhnout do hlubin nevěry. Ten chlap mě začíná docela vysírat, doufám, že mu to manželka pořádně natře. Zasloužil by si trochu srazit hřebínek. Naštěstí aspoň princovi se rozsvítilo v kebuli a uvědomil si, že život není jenom jeden velkej kabaret a doma ho čeká rodina. Konečně! Hodnocení: Sláva vánočním projevům!

Avatar: The Way of Water (2022)

Zážitek z jinýho světa. Celou stopáž jsem seděla v kině jako přikovaná a říkala jsem si, jestli pán vedle mě slyší, jak pětkrát za film brečím jako malý dítě. Na tři hodiny zapomenete, že jste na Zemi, a naplno se vžijete do Pandory. Teď si asi říkáte, proč jsem dala Avatarovi čtyři hvězdičky, když jsem z toho tak odrovnaná? No ono je to trochu složitější. Ani jednička neměla nějak složitej příběh, vlastně byl dost jednoduchej, ale zato uměla mnohem líp zakrýt jeho chyby, a proto se mi taky mnohem snáz odpouštěly. Ve dvojce jsou bohužel víc na očích, ale zároveň všechno ostatní je lepší, krásnější a dechberoucí jako prase. Scény pod vodou jsou pastva pro oči, klidně bych se dívala celej film jenom na to, jak se Jakeova rodina učí nový zvyky a povídá si s tulkunama. Scéna, kdy lidi lovili tulkuna s mládětem, byla tak realistická, až jsem začala přemýšlet, jestli je to fakt přístupný pro děti. Poselství je úplně jasný a musím ocenit, že se toho Cameron nebál a ukázal, jak probíhá takový běžný pytláctví. Na druhou stranu mě příběh přišel dost odfláklej (to ani nemluvím o tom, že měli třináct let na promyšlení) a to nemůžu nechat plavat. Vysvětlení, jak se narodila Kiri, je... žádný. Prostě se narodila. Zázrak. Takový vysvětlení mi moc nevoní. Její spojení s Eywou je ale udělaný dobře a Sigourney ji hraje skvěle, vůbec herecký výkony jsou výborný (snad kromě Spidera..). Nejsem velkej fanoušek jejího ovládání přírodních živlů, protože mi až moc připomíná superschopnosti, kterých už jsem přesycená a do Avatara se nehodí. Další věc je návrat Quadritche a jeho bandy. Přivést zpátky záporáky z bývalýho filmu, který mají bejt dávno pod drnem, mi prostě přijde hrozně líný, jakoby Cameron prostě nechtěl vymyslet nic složitějšího, tak tam plácnul klonování a je to. A pak je tu Spider. Ach jo... Spider. Zaprvé - jak se tam vzal? Narodil se na Pandoře, ale v prvním filmu o něm žádná zmínka nebyla, i když tam měl Quadritch víc scén. Zadruhé - celej film mě nesnesitelně lezl na nervy, přijde mi, že neměl pomalu žádnej význam. V Quadritchovi probudil z nějakýho důvodu city, i když spolu promluvili tak třikrát. A na konci ho ještě z nepochopitelnějšího důvodu zachránil. Však spolu neměli žádnej vztah! Kdyby jim dal Cameron víc času na vyvinutí nějakýho pouta, bylo by to aspoň uvěřitelný. Hodnocení: Ale víte co? Nakonec to byl krásnej film, s krásným poselstvím, o rodině, důvěře, přírodě.../10

Koruna - Nedopatření (2017) (epizoda)

Máme tady druhou sérii a už teď si troufám říct, že to bude skvělý jako ta první. Politika se lehce přiostřuje a Anglie začíná docela rychle ztrácet status světový velmoci. Královna se zatím radši zabývá manželskými problémy a nějakej Suez kdesi v Africe je až vedlejší (což na jednu stranu chápu, ale pořád je královna!). Ani premiér na tom není nejlíp, intenzivně se snaží předávkovat milionem léků, mezitím provozuje tajný schůzky a válku s Egyptem. A prezident Nasser má velice příhodný jméno, protože všem jasně oznámil, že si můžou tak akorát nasrat, protože on si bude stejně dělat, co chce. Hodnocení: přijde mi, že celej konflikt trochu zjednodušili, vůbec by mi nevadilo, kdyby to roztáhli na dvě epizody/10

Koruna - Gloriana (2016) (epizoda)

Pořád nemám slov. Tomu říkám zakončení. Kde mám vůbec začít? Všechno bylo perfektní, od malý Elizabeth s Margaret po Nassera a Edena. Margaret se samozřejmě za Petera provdat nemůže, ale aspoň malou naději jsem měla, že se to podaří. Ty dva do sebe byli strašně zamilovaný, kdyby jim to dovolili, tak by měli krásný manželství, navíc jim fandila celá země. Peter je strašně milej chlap, taková stará duše, a Margaret věděla, že potřebuje slyšet, že ho miluje i přes to, že nemá rád večírky. Vždyť na sebe čekali dva roky, to už mluví za všechno. Konec rozjímání, jedeme dál. Přijde to jenom mě, nebo si Nasser doslova vybírá záminky, proč ho štve Eden? Ty dva se musí bytostně nesnášet. Eden se zatím pomalu propadá do čehokoliv, co mu vlastně je. Britové fakt nemají štěstí na premiéry, pomalu každej odejde kvůli nějaký nemoci (i když divit se jim nemůžu, mě by z toho taky kleplo). Hodnocení: jestli mi někdo řekne, že perfektní konec série neexistuje, ukážu mu tuhle epizodu/10

Koruna - Atentátníci (2016) (epizoda)

Tak Churchill je definitivně pryč ze hry. Na začátku seriálu jsem si jím nebyla moc jistá, přece jenom zahrát Churchilla není lehkej úkol, ale ten herec ho zahrál tak skvěle, že mi teď bude chybět jeho spílání a lamenty o starých dobrých časech. Navíc ty proslovy byly opravdu něco. A na to, že jsem se dřív skoro vůbec nezajímala o britskou královskou rodinu, teď poctivě čtu články Daily Mail a čekám na další skandál. (¬‿¬) Za chvíli budu každý rano popíjet pravý anglický čaj a všude s sebou pro jistotu nosit deštník. Tak to jsem zase odbočila... Churchillův obraz byl krásnej, docela mě mrzí, že si k němu nakonec nenašel cestu a dokonce ho museli spálit. Když si představím, kolik času do toho díla šlo. Každopádně vztah Churchilla s paní Churchillovou je snad jedinej funkční, už ani královně s Philipem to neklape. Hodnocení: souboj dvou malířů/10

Kam se poděla sedmá rota? (1973)

Nedokážu spočítat, kolikrát už jsem tenhle film viděla. Úžasná klasika, Francouzi prostě komedie umí, o tom žádná. A to říkám jako někdo, kdo nemá rád komedie a pustí si maximálně jednu až dvě za uherskej rok. Ale tahle mi umí vždycky zvednout náladu, je to vyloženě film na dny, kdy se cítíte příšerně a potřebujete zapomenout na váš posranej život a nějak si odlehčit večer. Zkrátka bizarní dobrodružství třech francouzských vojáků, co omylem zabijou Němce, ztratí svoji rotu a pohodičku nad pečeným zajícem jim naruší jeden ambiciózní poručík. Spolu ukradnou náckům obrněný auto a dobrodružství může začít. Výjimečně musím vypíchnout i českej dabing, kterej se u sedmý roty fakt vydařil. Film mýho mládí, kterej je pořád tak dobrej, jak si ho pamatuju, akorát si už přijdu jako stará babča, když kouknu na rok vydání. Hodnocení: osm z deseti šéfů doporučuje/10

Koruna - Pýcha a radost (2016) (epizoda)

Epizoda osm: bitva dvou sester. Tenhle seriál mě úspěšně přesvědčil, že žít v královský rodině za moc nestojí, ať už jste sestra královny nebo sama královna, a už vůbec to nestojí za ty prachy (i když za to asi jo), protože ať jste, kdo jste, vždycky za vámi přijde někdo z ministerstva zrovna ve chvíli, kdy si užíváte s nohama nahoře, aby vám oznámili, že vás zase někde potřebujou. Navíc se musíte pořád usmívat a mávat, až se vám o tom bude v noci zdát. Každopádně královna úspěšně obnovila anglický impérium, sláva Británii, žádný nezávislosti se konat nebudou (uvidíme, na jak dlouho). Hodnocení: hrad ve Skotsku bych si nechala líbit/10

Koruna - Scientia potentia est (2016) (epizoda)

Začínám Korunu milovat víc a víc. Ať se děje cokoliv, pořád je to zajímavý, i když se zrovna neděje vůbec nic. Díky tomuhle seriálu se ze mě asi brzo stane anglofil. Koukám, že s politikou je to všude stejný- v čele je parta starej dědulů, co zemi řídí, jak se jim zlíbí, někdy lžou, někdy jsou zase na pokraji smrti, takovej klasickej koloběh. Ale za nic by nevydali svoji prosedělou židli. Takže kázání královny o tom, jak její státníci stojí za hovno, jsem si náramně užila, konečně jim to někdo adekvátně natřel. Ale samozřejmě, že neodstoupí. To mi přijde povědomý. ( ͡° ͜ʖ ͡°) A na závěr skvělá třešnička na dortu, kdy královna zruší schůzku s ministrem zahraničí kvůli sexu s Philipem. To je zlatej hřeb večera. Hodnocení: tenhle seriál je jako čerstvej vzduch, nemůžu se ho nabažit/10

Koruna - Třaskavá želatina (2016) (epizoda)

Začínám docela litovat Margaret a Petera, začínat si s někým, kdo je vdanej nebo ženatej, je sice takový pochybný, co si budeme povídat, prostě se to nedělá, ale vypadá to, že tyhle dva se fakt mají rádi. A nemůžu říct, že nechápu, proč se do něj Margaret zamilovala, to je tak pohlednej chlap saakra. Novináři se samozřejmě musí honit za každou královskou senzací, takže ani královnina sestra nemá soukromí na svoje románky s ženatýma mužskýma. Docela jsem si oblíbila i Tommyho. Je to prostě chlap, co ví, jak dělat svoji práci a stačí mu komu jeho prostě-uděláš-co-řeknu výraz. Plus černobílý záznamy na zpestření tomu dodávají na realističnosti. Hodnocení: jednohodinová sourozenecká hádka/10

Koruna - Kouř a zrcadla (2016) (epizoda)

Vztah Elizabeth a krále George byl tak hezkej, že bych se klidně dívala na celej seriál jenom o nich. Každopádně už došlo na korunovaci a Elizabeth pověřila organizací Philipa, kterej jako správnej moderní muž chce všechno změnit a předělat, a jak řekl, to se starým dědkům kníračům moc nezdá. Do všeho se samozřejmě ještě musí zaplíst starej známej král abdikátor. Já toho chlapa fakt nemůžu vystát, už jenom to, jak mluví, mě hrozně štve a ještě ta jeho povrchnost a zahořklost do toho. Chápu, z čeho to pramení, ale nemůžu si pomoct, ten chlap mě zkrátka sere. On i jeho žena. Ale zpátky ke korunovaci. Pomazání bylo nádherně udělaný, společně se skvělou hudbou a ta kamera, mistrovská práce. Hodnocení: stejně mě ten konec, kdy Edward hraje na dudy a stýská se mu po domově, dojal/10