Koruna - Lavina (2020) (epizoda)

Myslím, že Anne nám všem mluvila z duše - Diana a Charles se k sobě zkrátka nehodí. Není možný, aby spolu žili tak moc odlišný lidi. I z dárků k výročí je jasný, že je každej na jiný vlně. Charles je knihomol, co má radši samotu a klid a chce partnerku, se kterou si bude povídat o historii. Diana má ráda oslavy, velký města a chce partnera, se kterým se může bavit. Takže jsou nešťastný oba. Nechci obhajovat Charlesovo jednání, ale rozumím jim oběma. Charles je frustrovanej, chce manželství ukončit, ale Diana ho fakt miluje a snaží se, aby vztah fungoval. A Charles se nemůže divit, že si za něj hledá náhrady, když se chová, jak se chová. Hodnocení: ani chvilku se nenudíte, manželský drama jedný královský rodiny se vám o zábavu postará/10

Koruna - Michael Fagan (2020) (epizoda)

Pořád nemůžu uvěřit, že se něco takovýho stalo, i po závěrečných titulkách s opravdovýma fotkama. To je bizár jako z nějakýho románu. Taky jsem hned pádila na Wikipedii, zajímavý počtení mimochodem. Fagan se dostal do Buckinghamskýho paláce ke královně dokonce dvakrát. Dvakrát! Válka o Falklandy je vyhraná a Thatcherová si dál vede svoji politiku, kdy se polovina země topí v nezaměstnanosti. Její odvaha, a jak dobře vyřešila situaci s Falklandami, je obdivuhodná, ale co se týká politiky, tam už je to trochu sporný, ale do toho radši nebudu zabíhat. Hodnocení: Rule, Britannia! Britannia, rule the waves/10

Koruna - Oblíbenci (2020) (epizoda)

Představte si, že máte čtyři děti a nevíte o nich absolutně nic. Tak velký nic, že musíte požádat správce, aby vám vypsal jejich koníčky. Jako pardon, ale královna má hodně důvodů pochybovat, jestli je dobrou matkou. Krize jménem Diana a Charles se pomalu ale jistě prohlubuje. Chápu, že Charles má problémů dost a není šťastnej, ale tady stojím na straně královny. Můžou to spolu aspoň zkusit a nějak spolu vyjít. Kromě královniných oblíbenců zavítáme taky na Falklandy a za ztraceným synem premiérky, kterej je jen tak mimochodem mimořádně arogantní debil. Opravdu Thatcherová řekla svoji vlastní dceři, že je moc omezená? Chudák holka... Hodnocení: Thatcherová je v seriálovým podání skvělá, ale za manželku bych ji nechtěla/10

Koruna - Osobní strážce (2020) (epizoda)

Čtvrtá série pořádně rozjela příběhový linky hned ze začátku. Máme se na co těšit. Do hry vstupuje Diana a už teď je jasný, že to nedopadne tak růžově, jak to vypadá (a že to vypadá velice romanticky), mám nutkání doufat, že se dočkáme dobrýho konce a všichni budou žít šťastně až do smrti. Nevím, jestli se těším, nebo se mám bát, protože můj oblíbenec Charles z toho určitě nevyjde jako hrdina. Na Dianu vybrali skvělou herečku, casting opět bezchybnej, už teď jsem si ji zamilovala. Nechci moc rozebírat smrt dědy Dickieho, poslední, co chci, je řešit politiku, takže to vezmu z hlediska seriálu. Dickieho jsem měla ráda od začátku, jako jedinej chápal Charlese, poskytoval mu podporu a teď chudák nemá nikoho. (Mimochodem scéna s lodí opravdu dechberoucí.) Jeho táta na něj žárlí, to je strašný samo o sobě, ale on se ještě opováží zdůraznit, že nemá projevovat emoce. Rodičovství královský rodiny v praxi... Hodnocení: královsky perfektní/10

Koruna - Pohádka (2020) (epizoda)

Už cítíte to drama? Já ho totiž cítím na sto honů! Diana a Charles, to bude něco! Tohle definitivně otevře starý rány v královský rodině. Tvůrci kopou do vosího hnízda, čemuž naprosto fandím, není nad správnou kontroverzi. Netvrdím, že si to nepřibarvujou, ale jsem ráda, že se nebojí pořádně do toho šlápnout. Diana s Charlesem se nikdy neměli vzít, to zaprvý. Ty dva spolu nemají nic společnýho. Diana se snaží všem zalíbit a Charles miluje Camillu a chce žít na samotě u lesa. Dva lidi, který by nemohli bejt víc jiný. A oba ve vztahu náležitě trpí. Obou je mi líto, a nejhorší na tom je, že už víme, jak to skončí a že nás nečeká pohádkovej konec. Hodnocení: Kdy už konečně začnou poslouchat Margaret?/10

Koruna - Válka (2020) (epizoda)

To je snad poprvé, co vidíme Thatcherovou, jak se složí pod váhou všeho, co se děje a jak se proti ní všichni postavili. Po tom, co se takhle nezhroutila, ani když se jí ztratil oblíbenej syn, je to silnej moment. Thatcherový se nedivím, já bych se složila už dávno (proto jsem si nepodepsala svůj vlastní ortel a nešla do politiky), a (politika stranou) všechna čest, že odešla v pravou chvíli. Ona a její manžel mi budou chybět. Charles a Diana je jedno velký drama. Je jasný, že ty dva nemají šanci, už se musí i spolu bavit přes právníky. Jako poslední kapka je Dianina obrovská oblíbenost a Charlesova láska ke Camille, která ví, že se jí nikdy nevyrovná. Musím jí nechat, že to vidí realisticky. Ona byla vždycky víc nohama na zemi než Charles. Hodnocení: konec, jak má bejt/10

Koruna - Země nikoho (2020) (epizoda)

Dokonce jsem si dovolila doufat, že všechno dobře dopadne. Turné po Austrálii byl úspěch na všech stranách. Diana s Charlesem si konečně promluvili mezi čtyřma očima, dohodli se, že se budou podporovat, skoro to vypadalo až moc růžově. Společnej tanec byl krásnej, Charles se překousnul a odmítnul zavolat Camille, ale samozřejmě se všechno posralo. Nakonec je to založený na skutečných událostech, takže dobrýho konce se můžeme rovnou vzdát. Charles je známej žárlivec a nedokáže snést, že Diana je víc populární, i když Anglii právě zachránila vliv v Austrálii. Když se vám směje publikum, je to sice nepříjemný, ale něco se prostě musí překousnout. A královna dělá všechno ostatní, jenom aby nemusela nikoho emočně podpořit. Objímání a projevy vděčnosti se do královsky rodiny nehodí. Takže všechno při starým. Hodnocení: na začátku seriálu jsem královnu zbožňovala a nemyslela jsem si, že někdy změním názor, ale stalo se/10

Koruna - 48:1 (2020) (epizoda)

Clare Foy je zpět! Sice jenom na pár minut, ale hned se mi zastesklo po mladý královně. Úvodní scéna, kdy se prolínají státy Commonwealthu, vypadala úžasně. A do toho mladá železná lady. Thatcherová nikdy nezklame. Zajímalo by mě, jestli palác někdy přizná, co si o jejím návrhu královna myslela. V tomhle případě by to nebylo na škodu. Něco jako apartheid by rozhodně nemělo existovat. Panovník má být sice apolitickej, ale někdy neuškodí říct svůj názor, hlavně když jde o takovou věc. Ale možná to je tím, že se v politice paláce vůbec nevyznám. ¯\_(ツ)_/¯ Hodnocení: prince Andrewa už nikdy nebudu vidět ve stejným světle/10

Pán tygrů - Žádnej průměrňák (2020) (epizoda)

Jestli existuje nějakej dokumentární seriál, u kterýho máte hned od začátku pocit, že jste v Americe, je to tenhle. Saakra Američani jsou dost šílený, ale že až takhle to jsem teda netušila. Tohle je šílenství samo o sobě a je to zatracená prdel. 49 minut uběhlo rychle jak sviň, a i když jsem vlastně vůbec nepochopila o čem to celý je, je to návykový jako prase. Tohle bude šílená jízda o šílenejch lidech. Hodnocení: kupuju tygra/10

Papírový dům (Netflix verze) - Berlínova svatba (2020) (epizoda)

Scenáristi La Casa de Papel se nám zoufale snaží pod nos strkat nostalgii s Berlínem, aby nám vynahradili, jak děsným se tenhle seriál stal. Musím ale říct, že to úplně nefunguje a seriál stojí úplně za hovno, i když je tam Berlín. Arturo je fakt úplnej psychouš, protože i když je doslova zbitej do kuličky, pořád má zálusk někoho ošahávat.. Bože, to je scénář panečku, lepší jsem v životě neviděla. Palermo se chystá odejít nebo co, ale neodejde, protože se najednou rozhodl, že nakonec teda neodejde. A oni ho potom připoutaj doslova vedla dozorců.. Proč?? Co je to za úplně debilní nápad? To je nenapadlo, že když už je jednou chtěl zradit, že to klidně udělá znova?? Denver a Monika tam mezitím mají nějaký pitomý hádky, fakt nemám zájem, děkuji. Uprostřed heistu a zase se tam hádají o úplných kravinách.. A ještě k tomu Tokyo převzala velení. Hm, tak to je jasný, že plán půjde do prdele. Jo a jen tak mimochodem, veřejnost pořád podporuje Profesora a jeho partu, i když zabíjí nevinný lidi. Hodnocení: kdy už to skončí?? (ಥ_ಥ)