Stranger Things - Kapitola první: Klub Hellfire (2022) (epizoda)

Nechápejte mě špatně, není to úplně hrozný, a po otřesný třetí sérii bych řekla, že je čtyřka docela zlepšení. I když jak velký, si netroufám říct. Minulá série mě od celýho seriálu už dost odradila sama osobě (jak asi usoudíte z mých pikantních recenzí), takže od čtyřky toho zase tolik nečekám. Ale pořád si pamatuju první sérii a jako stará babuška vzpomínám na dobrý časy. Ještě když mi prvních pár minut návrat malý El a profesora z laborky připomněl bezchybnou první řadu. Představení nový éry v podobě střední taky není nejhorší, ale jsou z toho dost cejtit klasický klišé, karikatury šikanátorů, který se chovají přesně tak, jak se nikdo nikdy nechoval. Ne vážně, uvidíme někde vůbec reálnej obraz šikany? Tohle je tak přitažený za vlasy, to není možný. Obávám se, že se seriál zase ubírá cestou rádoby komedie, protože u těch příšerných vtipů si rvu vlasy už teď. Ale musím uznat, že ne všechny byly hrozný, třeba ruská panenka. Objevily se taky nový postavy, který vypadají aspoň na třicet. Proboha, to neměli nějaký herce, který by fakt vypadali jako středoškoláci? Tam mohli rovnou dát bandu 50ti letých, a nebyl by vidět rozdíl. Lucasova sestra mě pořád sere, ale za to jsem ráda, že Lucas dostal prostor pro trochu character developmentu. Hodnocení: nová hororová atmosféra skvělá, ale jinak ztrácím víru/10

Stranger Things - Kapitola sedmá: Masakr v laboratoři (2022) (epizoda)

Ty epizody jsou dlouhý jako prase, kdo na to má mít čas? Je to skvělý, ale snad abych si na to vyhradila celej večer, když už je to v podstatě dlouhý jako celovečerní film. Tak začínáme. Steve naštěstí neumřel, výprava po světě na druhý straně je pěkná a způsob mluvení skrz světla jako z pohádky. Což se možná do hororu moc nehodí, ale na to sere pes, vypadá to nádherně. A zase se vrátilo ježdění na kole. Já snad sním. Ruský cestopis a setkání se starým známým Demogorgonem se taky povedlo. I když Hopperův plot armor už byl na mě místy až moc silnej (a to myslím i na dřívější poměry). Ale setkání s Joyce bylo hezký, takže přivírám obě oči. ಥ_ಥ Velkej plot twist s Vecnou, One a klukem z prokletýho baráku, mě ale moc nenadchnul. Mně tyhle záporácký věci obecně moc nechytají. Zkrátka mi to přišlo jenom jako jedno velký klišé s klasickým přemlouvání hrdiny, aby se přidal k záporákovi. A samozřejmě klasicky je tady ultrazáporák a ultraklaďák, což už je na mě přespříliš komiksový. Takže počátek Vecny a jeho backstory mě docela dost zklamalo, upřímně jsem čekala něco víc originálnějšího. Kdyby El ty děti fakt zabila, bylo by to podle mě mnohem zajímavější, a ne tak blbě černobíle rozdělený na dobráky a zlý. Hodnocení: taky jste ve zrození Vecny viděli zrození Voldemorta?/10

Stranger Things - Kapitola šestá: Do hloubky (2022) (epizoda)

Já naprosto miluju Murrayho a Joyce dějovou linku, což mi připomíná, že ruskej příběh se pěkně rozjel. Poslední večeře, kdy Hopper vypráví o Demogorgonovi je pořádně mrazivá. Ale zajímalo by mě, jestli Hopper nemá taky nějaký zvláštní schopnosti, protože ten chlap měl bejt už dávno mrtvej. Už ho zbili nejmíň třikrát, nohu má v prdeli a ještě k tomu se popere se spoluvězněm. A pořád žije! Nevím, jestli je to tím, že má tuhej kořínek nebo plot armorem, možná něco z obojího, ale už to trochu moc bije do očí. Každopádně mě překvapuje, jak dobře zkombinovali tolik dějových linek, protože tuhle sezónu je jich tam fakt pořádná spousta, ale běží spolu dobře jak švýcarský hodinky. Navíc jsme dostali nahou hruď Stevea a to se mi velice líbí! ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale doufám, že ho nezabijou. Vím, že jsem říkala, jak mě sere, že se bojí zabíjet postavy, a to pořád platí, ale zrovna Steve... Ale za to se konečně zase podíváme na druhej břeh, na to se dost těším! Což mi připomíná, že jsem ještě nezmínila, jak dobře tahle série vypadá. To CGI prostě nemá chybu. A ta scéna v domě u přítelkyně Dustina.. Myslím, že je to vtipný, kvůli tomu, jaká je to celý strašná kravina. Hodnocení: vsadím se, že ten kluk, co pomáhá Eleven, je One/10

Stranger Things - Kapitola třetí: Monstrum a superhrdina (2022) (epizoda)

Je to čím dál lepší a lepší. Ani nevíte, jak jsem ráda, že se starý dobrý Stranger Things zase vrátilo. Začíná to vypadat velice nadějně. Zase tady cítím starou dobrou atmošku, vrátilo se vyšetřování paranormálna a tajný lezení do budov. Joyce a Murray (dokonce jsem si vzpomněla na jméno!) míří na Aljašku, a vůbec by mi nevadilo koukat na celou sérii jenom o nich. Ty dva spolu mají fakt dobrou chemii. O ruský zápletce pořád nevím, co si myslet. Zatím se moc nerozjela, každopádně cením, že z Rusů zase neudělali přiblblý šašky jako v minulý sérii, ale vcelku dobrý záporáky. Lucas se vrátil na dobrou stranu síly, trochu zklamání, že se z těch kluků vyklubali stereotypní americký fotbalisti. Doufala jsem, že budou trochu zajímavější, ale hádám, že nemůžu mít všechno. ¯\_(ツ)_/¯ Vědec z laborky je zpátky, a dokonce pomáhá El. A víte co ještě? Humor se konečně vyhoupl na vyšší příčku a už se mi při komedických odlehčení nechce skočit z okna. Hodnocení: perhaps I treated you too harshly/10

Volejte Saulovi - Cukr a bič (2022) (epizoda)

Mám takovej menší problém - vůbec si nemapatuju, o co tehdy se Sandpiper šlo. Byl to ten domov důchodců nebo něco jinýho? No, snad je to jedno a nebude na tom moc záležet. Dougova žena mi každopádně leze pěkně na nervy. Bože, to je ale příšerná ženská, a jejího muže fakt lituju, chudák. A ještě podvádí na daních... Bylo pro mě potěšením sledovat, jak ji Kim konečně zatnula tipec. A po Nachovi už zase jdou ty bráchové od Lala se sekyrama. I když je zrovna dvakrát nemusím (Mně přijdou strašně takový umělý. Hrozně nereálný a komiksový. Možná měli působit děsivě, ale mě spíš připadají vtipný. ¯\_(ツ)_/¯), ta přestřelka byla pěkně intenzivní. Ale nevím, jestli je rozumný stát nekrytý přímo před autem, kde sedí chlápek s pistolí a chystá se na vás vyjet. Hodnocení: doufám, že Nacho dostane dobrej konec, zasloužil by si konečně klid/10

Volejte Saulovi - Namířit a stisknout (2022) (epizoda)

Jestli vám pro vyjádření napínavosti epizody nestačí, že jsem celou dobu svírala opěradlo sedačky tak moc, že tam už navždy zůstane můj otisk, nevím, co by vás přesvědčilo. Pořád si nejsem jistá, jestli Jimmy Kim zachránil tím, že ji poslal zabít Guse, nebo ji tím potopil. Když řekl, ať pošlou ji, tak jsem si byla jistá, že ji obětoval, ale teď mám nějaký pochyby. Ale to si Lalo fakt myslel, že takhle Guse zabije? Mám pocit, že to udělal, aby rozptýlit pozornost a dostal se do laborky, kam ho naláká. Každopádně kdyby si Lalo odpustil zbytečný natáčení a kecy kolem a zabil Guse rovnou, Breaking Bad by mohlo dopadnout úplně jinak a nemusel by umřít. Normálně by mě to asi štvalo, ale vím, že přesně tohle by Lalo udělal, protože to je prostě Lalo. ¯\_(ツ)_/¯ Navíc finální střet ve tmě byl prostě úžasnej, i když trochu přitaženej za vlasy (ale tím dobrým způsobem), stejně jako Lalovo poslední vysmátí do obličeje Guse. Mimochodem všimli jste si, jak pohřbili Lala s Howardem? To je panečku romantika. Hodnocení: tohle si Howard nezasloužil, teď si všichni budou myslet, že fakt spadnul do drog/10

Volejte Saulovi - Náraz (2022) (epizoda)

Dřív jsem sice Howarda nesnášela, hlavně v prvních sériích, říkala jsem si, no jo, typickej boháč, co si myslí, že může všechno a je lepší než ostatní. Ale teď mi začíná bejt docela sympatickej a řekla bych, že to zase takovej blbec nebude. Ze začátku ty "vtípky" Kim a Jimmyho byly docela povedený, prostitutky a bowlingový koule, a z pohledu Jimmyho se to dalo pochopit, ale teď už mi to přijde trochu moc. Takhle někomu zničit život, ještě když to s nimi nemyslí špatně. A ta prostitutka měla pravdu, Jimmymu to fakt slušelo s účesem Howarda, nějak ho to omladilo. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale stejně si nemůžu pomoct a musím fandit Kim s Jimmym, i když už se pouští do pěkných sviňáren. Ještě musím pár řádků věnovat Cliffu Mainovi, kterej se sice objeví jenom jednou za uherskej rok, ale za to je to skvělej chlápek a velkej sympaťák. Hodnocení: kuřecí muž má pořádnej sklípek/10

Volejte Saulovi - Není na výběr (2022) (epizoda)

Tak to ne! Ne, ne, ne! To si děláte prdel, že zabili Nacha? Ten toho chudák vytrpěl, schovával se v ropě, dokázal utéct z Mexika, bůh ví, jak dlouho se schovával v hotelu v nějaký prdeli u silnice, a pak zjistí, že pro to, aby jeho táta zůstal naživu, musí umřít. Zasloužil si lepší život, udělal všechno, co po něm chtěli, a stejně musel skončit rozstřílenej dědkem na vozíku. (Promiňte, ale to nejde říct jinak, největší svině v celým Better Call Saul je starej Salamanca, a to mi nikdo nevymluví. Ještě, že vím, jak skončí, což nebudu spoilerovat pro ty, co neviděli Breaking Bad.) Myslím, že i Mikea překvapilo, jak skončil, a to už je co říct. No a Kim s Jimmym se začínají pořádně uvelebovat ve světě podsvětí. Hlavně Kim teda. Neříkejte, že vás nepřekvapilo, jak rychle řekla Jimmymu, že jestli práskne Lala, tak je krysa. To je trochu unáhlený, pořád je to mafián, ale mám čím dál víc ráda, jak se ty dva potápí hlouběji a hlouběji do hlubin drog a vraždění, takže si vůbec nestěžuju. Tahle série je zatím na 100% nejlepší, nemůžu přestat! Hodnocení: jestli zabijou tátu Nacha, tak to je největší zrada a já končím!/10

Volejte Saulovi - Nippy (2022) (epizoda)

Trochu jsem se bála, když jsem slyšela ne tak pozitivní ohlasy na tuhle epizodu. A musím říct, že to chápu, není to úplně klasická epizoda, kterou byste čekali před skončením celýho seriálu, kdy má příběh vyvrcholit. Ale já si vůbec nestěžuju, je to sice trochu pomalejší, a poprvý se tady neukáže nikdo z bývalýho osazenstva (ani Kim, ani Mike, Gus...), ale dlouho jsem čekala, co udělají s dějovou linkou Genea. A jsem mile překvapená, navíc jsem si díky týhle epizodě mohla trochu vydechnout po tom všem dramatu šestý sezóny. Gene se zase vrátil do svý starý podoby Saula a vrhnul se na podvádění stařenek, což mi připomnělo první série. (Pamatujete? Ještě když to byl odlehčenej seriál o trochu bizarním právníkovi?) Nikdy bych neřekla, že by mě takhle vtáhlo jezení cinnabonu (docela jsem na to dostala chuť, i když vůbec nevím, co to je) a povídání o fotbale. A samotnej podvod byl prostě úžasnej, od tréninku v trávě, po samotnej lup, uklouznutí, až po finální scénu v garáži a Geneovo rozhodnutí nestat se znovu Saulem. Hodnocení: ani se neopovažuji hádat, co přinesou poslední tři díly/10

Volejte Saulovi - Perníkový táta (2022) (epizoda)

Už jsem zmínila, jak se mi líbí, že na tu nejnovější dějovou linku použili černobílou místo klasický barevný? Hrozně se to k tomu hodí. No nic. Takže Saul je zpátky! On bez toho fakt nedokáže žít. A klasicky dělá to, co umí nejlíp - okrádání lidí v baru. A tentokrát úplně bez milosti. Zbylo v něm vůbec ještě něco z Jimmyho? Spousta z nich určitě neměla čistý svědomí, ale okrást chlapa s rakovinou, ještě takovým podlým způsobem, je fakt extrém. Plán a provedení je ovšem geniální. Dokonce se vrátili i Walt a Jesse! Na Jessem je ale hrozně vidět, jak zestárnul. Walt vypadá víceméně stejně, on už byl postarší v Breaking Bad, takže to není tolik znát (stejně jako u Saula), ale Jesse mě fakt znervózňoval, vůbec nevypadal jako mladej dvacátník. Navíc mi připadalo, že nezněl moc jako Jesse z prvních sérií, ale to už je maličkost. Taky se vrátil Mike. Aspoň jsem se zasmála, to se mi v týhle sezóně mockrát nestalo. Hodnocení: vsadím se s vámi, že ten chlápek s rakovinou se probudí a Gene ho zabije/10