Mr. Robot - 404 Objekt nenalezen (2019) (epizoda)

Můj bože, tahle epizoda... mám z toho všeho velice rozporuplný pocity. Jestli je Tyrell fakt mrtvej, tak končím! Končím! Konec prostě, tohle ne, ne, ne, s tím nesouhlasím! (╯°□°)╯︵ ┻━┻ A co to tam našel v tom lese? Nevěřím, že je prostě jen tak mrtvej, musí existovat nějaký vysvětlení, co to bylo nebo cokoliv! Spokojím se se vším. Však to by jinak bylo takový plýtvání postavama. Angelininu smrt chápu, její potenciál podle mě vyčerpali, jak mohli, ale Tyrell? Chlápek teprve začínal. (Asi už jste uhodli, kdo je moje oblíbená postava...) Každopádně naprosto miluju tu hororovou atmosféru, ta je prostě úžasná. Sice moc nechápu tu celou věc s Darlene - bylo to emocionální a všechno, ale že si k ní Santa úplně bez problémů vlezl do auta a ona ho úplně v pohodě svezla... Darlene má pěkně šílený nápady, to sice jo, ale že až takhle? Musím s ní ovšem souhlasit v jednom, Elliot je teď pěknej idiot, nejdřív se chová jako k hovnu k ní a pak ještě k Tyrellovi? Abych nezačala fandit Whiterose. Hodnocení: sakra práce, předtím než se rozhodnete odjet s údajně mrtvým Číňanem v dodávce, aspoň se přesvědčte, že je fakt po něm/10

Mr. Robot - 405 Nepovolená metoda (2019) (epizoda)

Tak moment! To mi chcete říct, že Elliot fakt nechal Tyrella odkráčet kamsi do prdele do lesa, si děláte srandu, že jo. Jestli je fakt po něm, tak to byla doslova nejhorší smrt, a to říkám jako člověk, co nesnáší plot armor a líbí se mu, když postavy umírají jako na běžícím páse a ještě lepší, když to nečekám. Ale sakra, ty smrti mají mít nějakej dopad a ne jenom "Tyrell dneska nepřijde na schůzku." (-_- )ノ No nebudu se tady rozčilovat, nic není jistý a stále ještě věřím, že z toho bude něco většího. Každopádně tvůrci nás obdarovali dokonce i akční scénou. A tentokrát jsem to opravdu nečekala. Elliot má teda pořádnou výdrž na ajťáka, co sedí pořád jenom doma. Za to ta špionážní sekvence, tak ta byla skvělá. Sekuriťáci jsou sice jako vždycky slepí a hluchý, ale protentokrát je vše odpuštěno, protože tohle bylo zkrátka skvělý. Musím tvůrcům nechat, že napětí umí budovat dobře jak svině, a to prostě cením! Hodnocení: nejezdí Darlene pořád v tom kradeným autě, že ne? Protože to vypadá úplně jako to auto z minulýho dílu.../10

Mr. Robot - 406 Neakceptovatelné (2019) (epizoda)

Bohužel stala se strašná věc - tuhle epizodu jsem nikde nenašla v originále (nesuďte mě, neříkejte, že jste nikdy nepirátili ( ͡° ͜ʖ ͡°), a tak jsem bohužel musela sáhnout tak hluboko, že jsem vzala českej dabing. Ach bože, to byl zážitek. Nemůžu si pomoct, trochu mi to nejspíš zničilo požitek z takhle skvělý epizody. Elliot buď má už totálně u řitě, nebo je emocionálně vysátej, každopádně s radostí pokračuje v ničení životů cizích lidí, a tentokrát naprosto bez emocí - tak přece jenom dal na radu Mr. Robota. Celá ta věc mezi Darlene a Dom byla napínák jak svině - i přes českej dabing tam byla cítit ta úžasná atmosféra. Vera se zatím chce duševně propojit s Elliotem a asi mu plánuje dát baseballkou po hlavě. ノ( ゜-゜ノ) Ale Whiterose mě teď teda pěkně mate s tím, že její plán chce dosáhnout toho samýho, co Elliotův. Hmm, asi to vysvětluje, proč si ho držela tak blízko u sebe, ale potom ho zase chtěla zabít, takže teď fakt nevím, co se děje. Hodnocení: ach jo, už se začínám smiřovat a tím, že Tyrell je nadobro mrtvej/10

Mr. Robot - 407 Vyžaduje se ověřování proxy (2019) (epizoda)

Jelikož se pořád snažím emocionálně zotavit s týhle epizody, tahle recenze bude možná dost zmatená, protože tahle epizoda mě naprosto dostala. Upřímně myslela jsem si, že z celý tý věci s Verou nic moc nebude, ale to jak moc jsem se mýlila?? Já ani nevím, jak to popsat, tohle prostě musíte vidět. Ježiši, dneska asi nebudu spát. Uf, ok. To rozdělení na akty jako v nějakým Shakespearovským dramatu je naprosto úžasný a strašně se mi to líbí. Celá epizoda je prakticky jedno velký napětí a těch emocí... no já myslela, že mě klepne. Fakt jsem to málem pustila do gatí, když přišlo odhalení, proč existuje Mr. Robot. Jeho vlastní táta, jeho kámoš... Tohle ne, to je moc. Jeden špatnej rodič stačí, ale dva? A musím říct, že sympatizuju s Verou, je to pěknej kokot, s prominutím, ale co se mu stalo, je šílený a ať je teď jakýkoliv, když se to stalo, byl malej nevinnej kluk. Tahle epizoda. Já nemám slov. Prostě se na to podívejte sami, ale varuju vás, asi vás to vysaje a chvíli budete emocionálně absolutně na dně, ale pro takovej zážitek se prostě musí trpět. (ಥ_ಥ) Hodnocení: sračky spadly do větráku tak moc, že mě to asi přeneslo do jiný dimenze (co to melu sama nevím)/10

Mr. Robot - 408 Vypršel časový limit požadavku (2019) (epizoda)

Teď se to ale slušně rozjíždí! Elliot je úplně v prdeli, což mu nemůžu vůbec mít za zlý, jelikož jsem taky ještě pěkně v háji z předchozí epizody, která byla jako rána pěstí do čelisti. Dark Army má velice wholesome moment, kdy rodině DiPierrových dají k narozeninám zážitkový poukaz na únos. Ale vtípky stranou, tohle bylo skvělý, už jsem sice čekala, kdy se to otočí na dobráckou stranu, ale otočení udělali opravdu bravurně. Fakt jsem si myslela, že tam Dom umře (což je pořád sice možný, ale nějak si říkám, že pro ni mají tvůrci ještě pár es v záloze), pak zabijou Elliota a Whiterose uskuteční svůj úžasný sen o bůh ví čem. Ovšem ne ne, Dom si totiž udělala kámoše z šílenýho Ira, kterej se rozhodl zabít pár Číňanů, a svoboda byla na světě. Já věděla, že něco plánuje, Dom není ten typ člověka, co by takhle spolupracoval. A ta závěrečná scéna, kde se Mr. Robot baví s Elliotem o jeho tátovi... ponurostí a pesimismem se teď opravdu nešetří. Hodnocení: zajímalo by mě, jestli se ještě někdy objeví Irvin (ten brejlatej cápek se sekerou), ještě bych ráda viděla jeho comeback, ale hádám, že svoji práci už udělal/10

Mr. Robot - 409 Konflikt (2019) (epizoda)

A je to tady! Sladká výhra hádám? Ano, Elliotovi a Darlene se to zase jednou podařilo. Takže pěkně popořadě. Začáteční rozhovor Elliota a jeho rodičů jsem upřímně moc nepochopila, spíš vůbec, ale snad se to ještě objasní. Whiterose samozřejmě věděla, že Price spolupracuje s Elliotem (už jsem se bála, že to udělají tak, že nic nevěděla, což by bylo pravdu na pytel, protože někdo jako Whiterose... no chápete). Ve zkratce zjistila, že se její pečlivě vybudovaný impérium hroutí pod nohama, což si Price velice užil. A nakonec celá Deus Group skončila s 0 na účtu. Jeden by řekl, že když jsou tak mocný a bohatý, byly i dost chytrý na to, aby neměli všechny svoje prachy u jedný banky, ale tak zase to nesmím přehánět se svým kritickým očkem, že? Ale stejně musím vyjádřit jistý zklamání nad tím, že už neuvidím plán Whiterose v praxi. Elliot to má sice na flashce, ale pochybuju, že ho vezme do vlastních rukou. Takže aspoň doufám, že nám řeknou, o čem to sakra celý bylo. V jednu chvíli mi i přišlo, že je Whiterose cestovatel časem, ale to jsem si jenom spletla seriály (i když tady je možný všechno). Hodnocení: Rozjelo se to slušně. Ještě 4 epizody, hmm, jsem zvědavá, co nám dají jako moučník, když už tahle epizoda působila jako předposlední/10

Mr. Robot - 410 Ukončeno (2019) (epizoda)

Nevím, jestli mě tahle epizoda uvedla víc do deprese nebo radosti. Protože to bylo jako na kolotoči, v jednu chvíli si říkáte: "Tak to je pěkně v prdeli." a vzápětí: "Tohle se vyvíjí docela dobře.". Každopádně Elliot hledá, jak na další odplatu, Dom si zatím udělá opečenej sendvič a Darlene si zahraje na Robina Hooda. Hmm, "přerozdělení peněz" to zní jako něco, co by řekli soudruzi z NDR, ale i tak to byl docela pěknej moment i přes lehčí komunistický hesla. Taky bych brala, aby mi najednou na účtu přistála hromada peněz, ale kdo taky ne, že jo. Předpokládám, že tohle je konec příběhu Dom a upřímně ona si ten dobrej konec zaslouží. Dokonce se objevil i Irvin!! Cože, moje přání bylo splněno! A je to úspěšnej autor, co píše o vraždách? No co může bejt lepší. (ಥ﹏ಥ) Ale jestli tomu správně rozumím, tak Dark Army je pořád aktivní a vesele si žije dál? Takže hádám, že je Elliot bude chtít dostat na dobro? Hodnocení: tahle epizoda mě docela dostala/10

Narcos (2015) (seriál)

Tenhle seriál jednoznačně jeden z nejlepších, co jsem kdy viděla. Tohle je prostě zkurvenej masterpiece, jinak to fakt nazvat ani nejde! Skvěle natočený, zajímavý jako prase, herecky skvěle zahraný a asi jsem si díky tomu zamilovala Kolumbijskou hudbu. (Hudební vložka: Soy el fuego que arde tu piel, Soy el agua que mata tu sed aneb kdo nepřeskakoval intro a poctivě si u něj pokaždý zatrsal jako já, tak to má určitě pořádně vyrytý za těch 30 dílů do mozku, a pozná oč jde ( ͡° ͜ʖ ͡°)) Zkrátka a dobře Narcos je takovej vylepšenej dokument, kde se i bavíte a neusnete během prvních deseti minut. Hodnocení: Hned se vrhám na Narcos: Mexico/10

Narcos - Bossí strategie (2017) (epizoda)

Tak Pablo už je definitivně pod drnem, a teď je, jak se zdá řada i na kartelu z Cali, který se v týhle sérii chytaj hlavní role. No a jelikož je Escobar mrtvej, je na čase udělat pořádnou párty, kde jsou snad všechny narcos z Kolumbie a pronýst snad ten nejvíc kontroverzní názor, kterej mezi narcos můžete - tedy legalizování byznysu. Musím říct, že mě vždycky tihle bráchové a jejich kartel zajímali, takže nahlídnutí dovnitř jejich strategie si doufám pořádně užiju. Kvalita seriálu neklesla, to se mi ulevilo, měla jsem z toho docela nasráno v gatích. A samozřejmě pěkná roztahovačka na konec, Pacho se s tím nesere. Hodnocení: 8/10

Narcos - Cali KGB (2017) (epizoda)

No i tesař se někdy utne. Kartel Cali udělal první malou chybku, která - jak si dovoluju odhadnout, znamená, že sračky spadly do větráku a půjde to s nima tak akorát do prdele. Musím říct, že mi Pablo ani zase tak nechybí, i když bych docela ocenila, kdyby se něco řeklo o jeho manželce, která se po druhý sérii někam vypařila. Jo Cali kartel to je zase něco úplně jinýho - všechno se snaží udělat potichu, a hned tak něco nerozbombit jako Pablo. Nahlídnout do jejich sruktury je sakra zajímavý. Tyhle chlápci maj oči i v prdeli, takže CIA to lehký mít rozhodně nebude. Jinak scéna v kadeřnictví velmi povedená. Hodnocení: 9/10