Kam se poděla sedmá rota? (1973)

Nedokážu spočítat, kolikrát už jsem tenhle film viděla. Úžasná klasika, Francouzi prostě komedie umí, o tom žádná. A to říkám jako někdo, kdo nemá rád komedie a pustí si maximálně jednu až dvě za uherskej rok. Ale tahle mi umí vždycky zvednout náladu, je to vyloženě film na dny, kdy se cítíte příšerně a potřebujete zapomenout na váš posranej život a nějak si odlehčit večer. Zkrátka bizarní dobrodružství třech francouzských vojáků, co omylem zabijou Němce, ztratí svoji rotu a pohodičku nad pečeným zajícem jim naruší jeden ambiciózní poručík. Spolu ukradnou náckům obrněný auto a dobrodružství může začít. Výjimečně musím vypíchnout i českej dabing, kterej se u sedmý roty fakt vydařil. Film mýho mládí, kterej je pořád tak dobrej, jak si ho pamatuju, akorát si už přijdu jako stará babča, když kouknu na rok vydání. Hodnocení: osm z deseti šéfů doporučuje/10

Mechanický pomeranč (1971)

Do čeho jsem se to sakra zase pustila! Opravdu nevím, jak mám tenhle film vůbec ohodnotit a to mám ještě napsat recenzi? No tak to bude kurva těžký, ale tak hádám, že za pokus nic nedám. Předem vás musím varovat, že i pro ty z vás, který mají v oblibě divný nebo artový filmy a vyžíváte se v jejich zvrácenostech stejně jako já, bude to pro vás silný sousto na překousnutí. Tenhle film je totiž divnej jako sviňa, při bedlivým sledování jsem měla pocit jako když sleduju seriál o 6 sériích, mísily se ve mě pocity typu "tak tohle už je moc" s pocitem "do píči tohle je nejlepší věc, co jsem kdy viděla". Po zhlédnutí jsem měla pocit, jako že film trval 10 hodin a zároveň 20 minut a moje myšlenkový pochody vypadaly asi jako kdyby je 10x sežvejkala kráva a pak vyplivla s tím, že něco tak hnusnýho se nedá žrát. Netřeba říkat, že následně jsem skoro celou noc nespala, protože jsem nad tím filmem musela pořád dokola přemejšlet, takže koukat na to před spaním byl opravdu špatnej nápad a rozhodně ho nedoporučuju. V následujících řádcích se teda nějak aspoň pokusím osvětlit vám o čem to vlastně celý bylo. Zkrátka dystopická budoucnost, podle přízvuku odhaduju, že v Anglii, kde jsou všichni zkorumpovaný, mluví směsicí normální angličtiny, starý angličtiny a ruštiny (přísahám, že luštit slova starý angličtiny, když máte film s anglickejma titulkama, bych nepřála ani nejhoršímu nepříteli) a mladý se po večerech baví pitím zdrogovanýho mlíka, znásilňováním nevinnejch sousedů a příležitostně i jejich zabíjením. Zároveň všichni nějak až moc obdivujou sexuální praktiky, a teď myslím všechny, jako úplně kurva všechny. Hlavní protagonista je zmrd, za což se dostane pod zámek a stane se obětí zvrhlejch vládních experimentů. Víc do podrobna příběh rozepisovat nebudu, už takhle je tahle rádoby recenze dlouhá a s tím že mi film přišel dlouhej 10 hodin by popis vyšel na opravdu hodně řádků. Řeknu to jednoduše - film plnej násilí, nahoty, psycho postav, soch penisú, přikrývek s bradavkama, všemožnejch divností a slabším povahám se možná bude chtít příležitostně zvracet, tak si radši vemte kýbl. Hodnocení: 8/10

Spalovač mrtvol (1968)

O málo filmech můžu říct, že jsou lepší než kniha, ale do prdele tenhle byl aspoň tak 10x lepší. Kniha byla psycho jak sviňa, no a tenhle snímek to dovádí ještě víc do extrému. Úžasný herecký výkony, díky kterejm mně pěkně mrazilo v zádech po celou dobu, což se mi nestalo dost dlouho. Samozřejmě mistr Hrušinskej absolutně úžasnej. Práce s kamerou skvělá a dovádí psycho atmosféru na úplně jinej level. Akorát mě pěkně sere, kam se česká kinematografie od tý doby dostala, kdyby byly nový český filmy takhke dobrý, vůbec bych si nestěžovala. Hodnocení: 10/10

Thunderball (1965)

Nejdřív se musím omluvit všem fanouškům Jamese Bonda, tuhle recenzi byste měli číst pouze na vlastní nebezpečí. Tak začínáme. Já vlastně ani nevím, proč na ty Bondovky pořád koukám, očividně to pro mě není to pravé ořechové. Ale říkám si, že takový kultovky přece musím vidět, a po každým filmu doufám, že mě třeba ten další chytne. Protože něco na tom lidi přece vidět musí, ne? Ale já na tom zkrátka nevidím vůbec nic. Celou dobu jsem myslela, že u toho usnu. Když už to fakt nešlo vydržet, tak jsem si musela uprostřed dát pauzu na kafe na vzpružení. Záporáci jsou všichni na jedno brdo, prostě další postarší důchodce, co chce na starý kolena udělat menší fičák, a rozhodne se vyhrožovat světu atomovkou. Vypadá jako tuctovej záporák s páskou přes oko a akváriem se žralokama, co zabíjí každýho druhýho, kdo pro něj pracuje (Proč by to dělal?? Tohle nikdy nepochopím.) A potřebuju zmínit, že i James Bond se chová jako naprostej debil. Vážně právě uvařil chlapa v sauně nebo co to bylo za přístroj? Prostě proč? Patřil snad k záporákům nebo co to mělo bejt? A pořád si říkám, že by Bond byl mnohem lepší jako komedie, protože minimálně polovina filmu je tak strašně absurdní.. Třeba proč by si někdo dával do výfuku vodní děla? Co to je za vynález, proboha? Nebo scéna na roztahovači... Promiňte, ale u toho se pokerface udržet fakt nedá. Hodnocení: jeden z těch filmů, který už si zejtra nebudu pamatovat, ať chci nebo ne (nechci)/10

Srdečné pozdravy z Ruska (1963)

Tak a máme tady další nostalgickej výlet do světa Jamese Bonda a musím říct, že tenhle film se mi líbí víc než ten první. Pořád se mi u toho teda místy chtělo spát a nějaký scény byly fakt klišé jako svině (ale nevím, jestli je za to můžu považovat, když je to film starej víc jak padesát let ¯\_(ツ)_/¯). Nechci říct, že to byl špatnej film, to zase ne, ale prostě je to ten typ filmu, kdy si na konci řeknete: "Ježiš tenhle film trval snad 20 hodin." a ne "Cože to už je konec??". Takže chápete.. No nic, jdu se pustit do detailů. Hádejte, kdo je tentokrát záporák.. A Rus to není. Dámy a pánové je to Čechoslovák, nedělám si z vás prdel. Musím říct, že se cejtim docela poctěná takovou reprezentací už v 60. letech, ještě když mu dali takový krásný typicky český jméno - Kronsteen. Každopádně s Bondem se nic nezměnilo - ženský kvůli němu pořád moknou na kost a dokonce zapomínají i na svoji zem. (Ne vážně, fakt ta žena zapomněla jaká je nacionalistka po jedný noci s Bondem?) Za vším je organizace SPECTRE, v čele s padouchem, co má rád kočky. Děsivý. Pak už to jde jako vždycky. Všichni se snaží Bonda zabít, ten si mezitím užívá. Po cestě si najde nějaký kámoše, kteří následně umřou, na což Bond reaguje pokerfacem. Taky tu máme souboj dvou Romek. (Jednu věc musím Bondovi nechat, nějaký scény fakt nečekáte.) No a nakonec Bond všechny sundá, zničí záporáky a konec dobrý všechno dobré. Mám teda jenom menší dotaz, proč šla ta ruská dezertérka k Bondovi sama? Na to, že jsou strašně zlá organizace mají nějak málo lidí na špinavou práci. Hodnocení: Víte, nějaký filmy jsou jako muchomůrky.. Okusíte jednou a stačí vám to na celej život/10

Dr. No (1962)

To jsem si zase jednou říkala, že jsem už dlouho nekoukala na žádnou klasiku. To je pořád "Hmm jaký nový filmy budou letos dávat?", ale žádný "Hmm jaký starý klasiky bych si asi mohla pustit?". A tak jsem tady, pevně rozhodnutá, že v následujících pár měsících až letech dám celou ságu pana Bonda. Historicky první Bond film hmm, upřímně nic moc jsem od toho nečekala a nakonec jsem i docela spokojená. Je to tak 50 na 50, na jednu stranu je to fakt pěkně udělaný na to, že je to film starej tak 60 let, ale do prdele někdy je to tak zatraceně absurdní, až se člověk musí pousmát. Pro začátek, fakt se mi líbí ta atmosféra 60. let, obecně ta atmosféra starejch filmů je úplně jinej zážitek, a přesně proto si musím jednou za čas dát nějakou starou vykopávku. James Bond - no to je prostě klasickej tajnej agent, ženský nad ním slintaj a cápek si rozhodně nevybírá, bere totiž rovnou všechny. Tak a teď pan záporák. Schválně hádejte, kdo to bude: a) Němec b) Rus nebo c) Číňan. No k mýmu překvapení to nebyl Rus ale Němcočíňan. Tak tomu říkám ultimátní záporák. A samozřejmě jeho ultra ďábelskej cíl je ovládnout celej svět s pomocí radioaktivity. A samozřejmě na začátku se snaží Bonda zabít, ale s postupem času si to rozmyslí, protože důvody, a dá si s ním radši kafčo. ¯\_(ツ)_/¯ Hmm jeden by řekl, že na uspávací kafe Bond neskočí, ale tak každej máme svoje dny. Navíc má zatracený štěstí, že když ho zavřeli, dali mu zrovna celu s rozbitým otvorem do vzduchový šachty. Každopádně záporák skončí pod vodou, jeho dílo v plamenech a západ to zase jednou vyhrál. Sláva demokracii!! Hodnocení: jo a jestli vás zajímá jak Bond vypadá, když se bojí, tak asi takhle: ( .-. )/10

Psycho (1960)

Ani nevíte jaká je to potupa tady veřejně přiznat, že jsem tenhle kulturní poklad viděla poprvý až teď. Ne že bych byla naživu v 60tejch letech, ale chápete, co myslím. Každopádně toho, že na mě film bude moc starej jsem se bála zbytečně, protože to bylo kurva skvělý a bavila jsem se celou dobu. Nevím jestli bych to nazvala úplně hororem, protože moderní horory to je úplně jinej vesmír, ale psycho to určitě bylo. Hlavně ten monolog na konci byl kurva creepy a husinu jsem měla i na velmi nepatřičných místech těla. ( ͡° ͜ʖ ͡°) A ten celej plot twist s mámou mě zastihl nepřipravenou víc než koronavirus. Někdy mě teda pěkně sralo, že hudba je tak o 100% hlasitější než všechno ostatní a moje ušní bubínky pokaždý řvaly bolestí, ale to je zanedbatelnej detail (pokud teda kvůli tomu v budoucnu dřív ohluchnu, to potom hodnocení samozřejmě změním). Hodnocení: 10/10