Papírový dům (Netflix verze) - Vítejte na představení života (2021) (epizoda)

No dobře, musím říct, že trojka nebyla na poměry La Casa de Papel tak špatná. Definitivně lepší než dvojka. Co mě teda brutálně sere je, že Arturo pořád žije! Proboha proč? Zbavte nás utrpení! Neznám nikoho, koho by nesral, tak doufám, že tvůrci vyslyší naše prosby. Ale na druhou stranu mě přestali štvát Tokyo a Palermo. Konečně se z nich stali normální lidi a nechovají se jako úplný idioti. Zase je tady Berlín, kterej plánuje svůj vlastní heist někdy v minulosti se synem. Tohle prostě beru jako takovou výplň. Zatím vůbec nevím, jakej má smysl k hlavnímu příběhu, tipuju, že žádnej, ale na druhou stranu mi to nějak nevadí. Dokonce bych řekla, že mě to baví víc než samotnej heist. Sierra zjistila, že je v prdeli a Tamayo není její kámoš, a dokonce stihla porodit. No panečku, to jsem nečekala (tentokrát doopravdy, i když to zní ironicky). No a pak přichází ta nejhorší a naprosto cringe (českým slovem nelze vyjádřit) část. Ta šílená jednotka. Co to je sakra za lidi? Jak můžou/mohli bejt v armádě? Vždyť jsou úplně padlí na hlavu. Ta celá scéna v tom stanu - nevím, jestli je víc cringe nebo k smíchu. Členové se malujou barvama jako na nějakej karneval a ani nemají pořádný uniformy. Hmm španělská vláda se teda moc neukázala, jestli tohle je to nejlepší, co mají. Hodnocení: už jenom dva díly, díky bohu. Pak si budu muset dát očistu./10

Papírový dům (Netflix verze) - Zbožné přání (2021) (epizoda)

Ani jsem nedoufala, že by mě nějakej díl mile překvapil, ale opravdu, stalo se něco neskutečnýho. Opovážím se říct, že tenhle díl nebyl špatnej. Což neznamená, že byl skvělej, ale po miliónech let jsem z něj cejtila starý dobrý La Casa de Papel a to fakt cením. Ach jo, jak moc bych si přála, aby to takhle vypadalo celou sezónu. Scéna, kdy začnou pouštět zlato trubkama a všichni čekají na zlatou spršku. Útěk Sierry a Profesora byl taky zmáklej dobře, všechno se jim sice daří hrozně rychle, což úplně reálný není, ale víte co, bylo to udělaný fakt dobře. Ale mohli do toho dát jinou hudbu, ta veselá se tam vůbec nehodila. Koho sakra napadlo dát tam tohle? Taky jsem si říkala, jestli se Sierra nezbláznila, když v tom bytě zapla telku.. Co kdyby je někdo slyšel? Však ví, že jsou majitelé na dovolený, to by mi bylo asi trochu podezřelý, kdybych od sousedů, co jsou na Kanárech, slyšela hrát televizi. A proč do prdele Julia řekla Monice, že políbila Denvera? Co je to za nápad? Uprostřed heistu, proboha, řešte si ty vztahový problémy jindy! A co mě teda fakt dost zarazilo bylo, když profesor přirovnal policejní zátah k Varšavskýmu ghettu? Jako vážně tady přirovnávají druhou světovou k bankovní loupeži?? No mě fakt omejou... Ale abych to zakončila nějak hezky, tak ta závěrečná scéna byla taky dobrá. Hodnocení: bohužel se mi tenhle seriál už dost znechutil, ale stejně jsem ráda za jednu nepříšernou epizodu/10

Vrchol nebes (2021)

NÁDHERA. Tenhle film je zkrátka naprostá nádhera. Až mi vyrazil dech. Myslím, že se na něj budu muset podívat znovu, protože jednou mi to nestačilo. Každej záběr vypadá jako obraz od Da Vinciho, hlavně scény, kde vidíte hory v celé své kráse, ty jsou prostě dechberoucí. Stejně tak animace, všechno vypadá tak uhlazeně a plynule, až jsem si říkala, proč nemůže trvat tři hodiny a jaká je škoda, že ho u nás nedávali v kině, na plátně by to byl ještě lepší zážitek. Příběh ani zdaleka nezaostává, i když se ze začátku může zdát jednodušší, počkejte si prvních pár minut a dostaví se vytoužená existenční krize. Ale ze všeho nejvíc musím ocenit hlavního hrdinu Habu, což je skvěle napsaná postava. A to jsem si prvně říkala, že je to arogantní blbec. Má totiž tu úžasnou vlastnost, že ho scénáristi napsali jako opravdovýho člověka se všemi neduhy. Konec mě zasáhl přesně do srdce, to taky dokážu ocenit, stejně jako hořkosladký konce, který se často nevydaří, ale tentokrát předčil moje očekávání. Nebudu přehánět, když řeknu, že tohle je jeden z nejlepších filmů, co jsem viděla. Hodnocení: jestli si říkáte, že ho vychvaluju až do nebes, přesvědčte se sami/10

Vykopávky (2021)

On to není vyloženě špatnej film, ale prostě se mi zdá hrozně nemastnej neslanej. Koukáte pomalu dvě hodiny na film, kterej ve vás nevyvolá vůbec žádný emoce. A tím myslím, že fakt žádný. Nada. Ani radost, ani smutek, jenom čumíte, jak dvě hoďky vykopávají a hrabou se v hlíně, ale to je tak všechno. Není to zrovna dvakrát zábava, co si budeme povídat. Kdyby aspoň rozvinuli těch pár zajímavých myšlenek - co z nás zbyde po smrti, jestli se na nás jednou zapomene... Je vidět, že se o to snažili, ale vždycky se to jenom nakouslo a vyhodilo. Sakra, vždyť to je, jako kdybyste vzali výborný jablko, jednou si kousli, a pak ho hodili do koše. Neplýtvejte jídlem ani dobrýma myšlenkama! A nejhorší ze všeho je, že druhá polovina je plná melodramatu a olíbávání, což se sem absolutně nehodí. Ta celá romance mladý archeoložky s pilotem mi tam vůbec nepasovala. To už bylo snad zajímavější to kopání. A vůbec ta mladá archeoložka se mi tam nehodila nějak celkově. Hlavně tím, jak byla oblečená. Mi přišla spíš jako cestovatelka časem, co se vrátila z pozdější doby. ¯\_(ツ)_/¯ Nebo to se už tehdy nosili crop topy? Nevím, nevím. Jestli jste na to někdo odborník, docela ráda bych to věděla. Hodnocení: bland and raw/10

Asi to ukončím (2020)

Kde mám začít? Tenhle film je fakt těžkej zrecenzovat. Už jenom protože.. to musíte prostě vidět. Zároveň se mi líbil jako svině a na druhou stranu ho nenávidím. Tak a teď babo, raď. Jednu věc musíte vědět, fakt mám ráda divný filmy. Viděla jsem jich už spoustu a pořád mě fascinujou. Zkrátka přesně ten druh filmů jako tenhle, kdy si na konci řeknete "Co jsem to do prdele zase viděla?". (Ale co je moc, to je moc - ale k tomu se ještě dostaneme.) Pokaždý po takovým filmu se těším na dvouhodinový filozofování o tom, o čem to vlastně celý bylo. A následně ten film nemůžu dostat z hlavy dalších pár dní. Prostě labůžo. Taky že jsem si tenhle snímek pěknou polovinu pořádně užívala. Ta divnost, neklid a psychologickej horor.. Všechno to z toho nádherně sálalo. U každý scény jsem cítila, že je něco děsně špatně. Dlouhý záběry, monology, šílená rodina, děsivá atmosféra a neustálý napětí. Prostě úžasný. Pak jsem si ovšem začala říkat, jestli už to není moc dlouhý a netrpělivě poposedávala na židli, načež jsem zjistila, že zbejvá ještě hodina do konce filmu. Ta druhá půlka se neskutečně táhla, cesta zpátky byla stejná jako cesta na farmu, nic se nezměnilo. A pak se odehrálo něco, co bylo moc divný i na mě. Školník si sedne do auta, následně se svlíkne, vyleze (tuhle scénu nikdy nezapomenu, ach bože...), následuje nějaký animovaný prase na cestě do školy, pořád celej nahej a konec. No fakt. Prostě konec. Pochopila jsem to tak, že chlápek na konci umřel na podchlazení a celý si to představoval. Jestli to je pravda, netuším, každopádně mám dost. I já mám určitý hranice, který nechci překročit a nahej chlápek, co jde za animovaným prasetem je jedna z nich. Hodnocení: končím/10

BoJack Horseman - Angela (2020) (epizoda)

Po tom všem čím si všichni prošli, je fakt pěkný koukat, jak si aspoň pár z nich konečně urovnává svoje životy na pravou míru. Judah se vyznal Princess Carolyn a musím říct, že tyhle dva jsou fakt dobrá workoholická dvojka a Judah má fakt sexy hlas. :D Rozhovor Diane s Mr. Peanutbutterem byl zatraceně skvělej. No a pak je tady BoJack - sakra a to už to vypadalo nadějně a zase se to posralo. Doufám, že to s ním na konec dopadne dobře, sice nejsem moc na dobrý konce a někdy mě pěkně serou (a někdy taky dost často) a BoJack dokáže bejt fakt na hovno cápek, ale ten dobrej konec by si zasloužil. A chci vědět, co bylo v tom dopise od Hollyhock kurva!! Hodnocení: 8/10

BoJack Horseman - Bylo to celkem fajn (2020) (epizoda)

Tak a cesta je u konce. Lepší název pro tuhle epizodu snad ani nemohli vybrat. Tahle epizoda je absolutně perfektní. Skvělý završení, celkem otevřenej konec, za což jsem fakt ráda - těch není nikdy dost, a nějaký věci nám zůstali navždy skrytý (Třeba takovej dopis od Hollyhock. A i když bych celkem dost ráda věděla, co tam bylo, možná je lepší to nechat, ať si to každej představí sám.). Tomuhle říkám hořkosladkej konec - ne jak ten sračkoidní z Game of Thrones. Princess Carolyn dostala svoje uzavření příběhu, stejně jako Todd, Diane a Mr. Peanutbutter. Až na BoJacka, kterej dostal otevřenej konec a jsem za to ráda. Ale je teda pěkně depresivní, jak ho všichni odstřihli ze svýho života. Ten rozhovor na střeše a BoJackova věta "Hey, wouldn't it be funny if this night was the last time we ever talked to each other?" a následný mlčení od Diane u toho mě pěkně píchlo u srdce. Aspoň Mr. Peanutbutter tady pro BoJacka bude vždycky, sakra však BoJack si zaslouží nějakýho dobrýho kámoše! Tenhle zasranej seriál mě prostě pokaždý dostane. Byla to pořádná jízda, tak doufám, že jste si ji taky užili tak jako já! Hodnocení: 10/10

BoJack Horseman - Dobré škody (2020) (epizoda)

A je to tady! Tomuhle říkám pořádná BoJackácká deprese s ještě víc depresivním koncem. Kurva neříkejte mi, že BoJack umřel, to absolutně v žádným případě neakceptuju. Nicméně Diane konečně dostala nějakou pořádnou samostatnou epizodu, což velmi cením, protože jsem konečně pořádně pochopila její strasti a slasti. Jinak celou epizodu jsem měla nervy napnutý jako prase. Zrovna když jsem si říkala, že BoJack Horseman začíná bejt trochu míň depresivní seriál, je to tady zas a to mi sakra chybělo. Hodnocení: 10/10

BoJack Horseman - Scénická tvorba pro mírně pokročilé, vyučuje BoJack Horseman (2020) (epizoda)

Počkat kurva, to mi jako chcete říct, že tohle je už devátej díl, takže zbejvá jenom sedm a je konec?! Navždy?! Každopádně BoJack si užívá svojí práci, snaží se sblížit se ségrou, a pak přijde konec epizody a sračky mu zase spadnou na hlavu. Jak už to tak bejvá u tohohle seriálu, postavy můžou bejt šťastný maximálně 10 minut než přijde lavina deprese. Hodnocení: 8/10

BoJack Horseman - Utopené náklady a tak vůbec (2020) (epizoda)

Tak na BoJacka se problémy zase valí jako lavina, což je teda sakra nefér, protože je prakticky znovuzrozenej muž. Bohužel minulost ho zase jednou dohnala. No tím, jestli je říct pravdu tady ten nejlepší nápad, si úplně nejsem jistá a jak tak znám BoJacka bude to ještě pěkný drama. Mr. Peanutbutter je teď opravdu sad dog. Jeho snoubenka se nezamilovala do Joyeho nejen na oko, ale doopravdy, takže svatba nejspíš nebude žádná. Hodnocení: 9/10