• Thriller

Zlatý kompas (2007)

No "Hvězdný prach" to není, ale tak špatní taky ne. Konec bez konce mě moc nepotěšil a vytracení postavy D. Craiga mě vysloveně zklamalo asi bude víc v druhém díle.

Já, legenda (2007)

Já osobně jsem byl spokojení, ale vyděl jsem to na dvd i s bonusem. Will Smith podává výborní výkon a to k tomu ne potřebuje ani lidi o kolo. Naposledy se my tak líbil ve filmu Legenda o slavném návratu.

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Jsem hodně spokojení že je to staří dobří Rambo a ne moderní mišmaše na akční filmy ( jako je třeba Sejmi je všechny).

Crash (2004)

Tak to sem nečekal ! Promiňte , ale mám malou dcerku a to co se my stalo u tohoto filmu (že jsem věřil otci i jeho milované dcery a bál jsem se o ně ) se my ještě nestalo a vůbec nevadí, že je to " vedlejší epizoda". Může to vypadat vykonstruovaně ale důležité je že to funguje a mě osobně běhal mráz po zádech.

Čtvrtý protokol (1987)

Na dnešní dobu to je jistě pomalé a nudné. U mě ubírá z hodnocení i to, že jsem před tím slyšel knížku, ale chápu že až tak velké intriky nechtěli vložit do úst ( v době natáčení) generálnímu tajemníku.

Říše hraček (2007)

No docela jsem se bavil a mojí dcerce se to líbilo, viděla to už 3krát.

Hvězdná brána (1994)

Sci-fi mám rád a Russella taky. Ne mohu než nesouhlasit s tím, že se na to dá dívat znovu a znovu. Já osobně jsem to v průběhu 8 let vyděl už 5krát :)

Gympl (2007)

V první radě musíte filmu odpustit, že všechny postavy (krom Bydžovské) jsou extrémní (do záporů současné společnosti), pak si to užijete. Samotní film nic neřeší ani nechce,ale díky postavě Bydžovské, mě osobně vyznívá jako písnička Slzy tví mámy.

Equilibrium (2002)

Nic moc základní myšlenka z románu 1984 ( tam je to však bez drog ), zbytek kopie Matrixu v béčkovém stylu. Nechápu jak tady může mít tak vysoké hodnocení. Pro mě nic moc.

Nebezpečné myšlenky (1995)

Výborní film!!! Ať už se tady ohání slovíčkem klišé jak chce, který film neobsahuje klišé? Mimo jiné se to říká i ve filmu ( soutěž Dylen Dylen). Trochu mě to připomíná Hamleta. To tiž tím že vypovídá o tom, že nejsou podstatní ty silní a hlavní, ale ti druzí, tedy ti obyčejní, ani moc chytří, ani moc hloupí. ( U Hamleta všichni velicí na konci umírají a zůstanou jen obyčejní lidé). V myšlenkách bych čekal klišé ve stylu: Všichni přežili a ponaučili se. Zbloudilé ovce prohlédli a vrátili (pardon to tam je jedna ze tří ne všechny). Učitelka pochopila sama že je lékem světa a vyléčí ho (hold blázen je a má huť pomáhat, ale to není klišé, takoví lidé ještě existují "Díky bohu", ale ma to své hranice. Bez zjevné podpory, a třeba i kopance, z druhé strany to nejde. Vyděl jsem ho už 3x, s delšíma časovými odstupy a myslím že ne naposled