Raubíř Ralf (2012)

Úžasná pocta 8-bitovej grafike a hráčskemu svetu jej vlastnému. Záverečné titulky takmer prekonali tie v Enter The Void!

Vrahem z povolání - Utrpení soudce Karla Vaše (2013)

Sledujúc z akým pokojom a presvedčivosťou v hlase sa hlavný protagonista tohoto dokumentu snaži presvedčiť spoločnosť o svojej nevine, ba dokonca sa mu nedostalo uznania za svoje "zásluhy", necháva človeka len pozerať sa z otvorenými ústami a krvou tuhnúcou v žilách pri pohľade na stovky mŕtvych tiel. Nechápe a nechce uveriť že tohoto všetkého bol komunistický režim schopný a za akého obrovského strachu sa bál svojho rozvratu. Ďakujem za dokument, pretože naša mladá generácia, narodená po nežnej revolúcii, má tendenciu zabúdať a žiaľ aj súčasné politické nálady nasvedčujú tomu, že slepo nasledujúci národ sa benevolentne a bez výčitiek rád zrieka slobody a nasleduje vodcu.

Brendan a tajemství Kellsu (2009)

Rozprávka z ktorej srší číra radosť a farbičky. Nie nadarmo, silný príbeh je základ. Nečakajte Pixar ani Dreamworks, toto si vás podmaní onakvejšie.

Taká malá propaganda (2001)

Neuveriteľný dokument o tom, akými v skutočnosti mocnými nástrojmi média naozaj sú. Live. Ďakujem za to že som prežil krásne detstvo napriek STV.

Hitchcock (2012)

...a my deti, ktoré poznáme len troch pátračov, môžeme konečne vidieť, že natočiť film je žiaľbohu, a niekedy aj chvalabohu že žiaľbohu, riadna drina.

Sedm samurajů (1954)

Nie film, ale hotový epos. Rómeo a Júlia verzus Zombie Apokalypsa po Japonsky. Brilantná kamera (na tú dobu niečo nevídané). Oveľa ľahšie si však toto dielo viem predstaviť spracované divadelne.

Zátah: Vykoupení (2011)

Úder, kryt, úder, kryt, úder, kryt! Náklad, ktorý vas prisaje na stoličku a nebudete stíhať sledovať čo sa deje.

Argo (2012)

Nikdy v živote som nemal vačšiu radosť z úspešného odletu lietadla ako pri tomto filme. Strhujúce napätie, brilantný strih a neuveriteľný pocit stiesnenosti. Teraz už chápem tie Glóby.

Čtyřicítka na krku (2012)

Sviežosť a úprimnosť, ktoré sa však vliekli a ťahali ako z chlpatej deky. Našťastie hlášky tomu dali úplne iný level. Oddýchnite si ešte, lebo toto vás čaká.

Lincoln (2012)

Človek ktorého treba počúvať a veľmi sa od neho učiť, zvlášť v dnešnej dobe. Hviezdička za hudbu a hviezdička za scénu "We welcome you to your house."