Neopouštěj mě (2010)

Carey Mulligan sa pomaly ale isto stáva jednou z mojich naj. herečiek. Tento film som mal možnost vidieť na Britskej univerzite ako súčasť jedného seminára a naše reakcie boli rôznorodé. Slečny slzavé oči, páni kamenné tváre. Čo nás však spájalo bola nepredstaviteľná absurdita ľahostajnosti voči vymameniu sa s toho ukrutného systému donorstva. A potom nekonečná diskusia o bioetike...

Klub 54 (1998)

Ajkeď možno nie tak divoké, každý poznáme paralely tohoto klubu medzi nami. Či už na úrovni miest, alebo celých štátov. Paralely množstva koncov, no najmä stále nových klubových začiatkov.

Ten, kdo stojí v koutě (2012)

Nikomu z vás to neprišlo ako okresaný a menej vtieravý Donnie Darko? :) Snímka ktorá sa nepotrebuje hrať na silené teeneagerské blockbustery a dostane vás svojou autenticitou, keď boli veci ešte robené viac srdcom. Od spoločenských hier až po hudbu. Najamerickejšia Amerika s Britkou z Chrabromilu. Vrele odporúčam.

Bláznovství (2008)

Neskutočný chillout do ktorého vás film ponorí! A tá kamera. Slnečný NYC počac 90-tych rokov zaplavený pubertálnou depresiou. Pláž, rap, ničnerobenie. Nikdy neverte ľuďom, ktorý nemajú radi psov.

Obchodník se smrtí (2005)

Rola ako stvorená pre Cagea, najlepšia v akej som ho doteraz videl. Štýl, ktorý mu sedí. Len si spomeňte na Kick-ass. Jared Leto sa opäť requiemácky nezaprie. Tiež ste sa pristihli že nad tým dejom a príbehom z hrôzou premýšlate, avšak vás to fascinuje s ústami dokorán? Svieža originalita, príjemná cynickosť a tragický humor.

Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů (1983)

Moja generácia sa už asi nevie vcítiť do tejto ságy tak, aby bola absolútne ohúrená efektami spred štyridsať rokov. Každopádne si viem asi zhruba predstaviť aký ošial a úžas to muselo vtedy v ľuďoch vzbudzovať. Príbeh je skvelý, ktovie akoby vyzeral spracovaný dnešnou technológiou, napr nový Star Trek u mňa zabodoval.

Total Recall (2012)

Colinovi Farrellovi nesadne loziť po lanovke niekde v blízkosti zemského jadra. Stále si myslím že mu to ide v niečom hlbšom ako v Brugách, alebo London Bolevuard. Scifi kulisy a sedemdesiat percent príbehu super, ale zlomilo sa to vo mne niekedy po zabití Billa Nightyho a potom som sa už strácal v zbytočne komplikovanom deji. Kate ty mrcha!

Leon (1994)

Presne ten typ filmu voči ktorému má človek predsudky a potom vidí vyrastať hviezdu Natalie a strhujúcu romancu na pozadí až tragikomédie. Dôverujte filmom.