Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Horor
  • Komedie
  • Akční
  • Krátkometrážní

Recenze (3 402)

plakát

The Artifice Girl (2022) 

První třetina je skvělý krátkometrážní konverzační sci-fi film - poutavý, úderný, skvěle zahraný, napsaný a s výbornou pointou. Další dvě třetiny je důstojné rozšíření onoho kraťasu do celovečerní stopáže. Že by to ale bylo úplně nutné, si nemyslím.

plakát

Papežův vymítač (2023) 

Gratuluju tvůrcům, že našli smysluplný důvod, proč točit tisícíprvý (zív) vymítačský horor s potenciálem epického rozšíření v sequelech. Negratulu jim, že se vlastního nápadu zalekli, ucukli, a natočili tisíckrát viděné schéma. Schéma dostatečně zábavné a řemeslně zručné, aby ho stálo za to zhlédnout, ale pořád jen schéma. Russell Crowe velmi fajn, některé triky a genericky upravený démonický hlas o poznání méně fajn.

plakát

Ghosted (2023) 

Film stejně generický jako jeho plakát. No, alespoň lze ocenit marketéry, že publiku nelžou.

plakát

On se bojí (2023) 

Nebudu lhát - byl bych radši, kdyby se Aster držel při zemi a měl svou novinku víc ukotvenou v realitě. Beau je bizarní mindfuck, na druhou stranu oceňuju - když už to muselo být - že se jedná o mindfuck toho typu, který NĚJAK chápete intuitivně, aniž byste si o něm museli číst kopec učených pojednání. Rozjezd je geniální, druhá čtvrtina velmi dobrá, ve třetí čtvrtině tomu trochu opadne tempo, závěrečná čtvrtá vyloženě rozpačitá. Hereditary i Midsommar na mě působily jako zcela soudržná díla, v nichž každý dílek zapadá do skládačky, u Beaua tento pocit nemám. Ba právě naopak, dokážu si představit, že určité sekvence mohly úplně chybět, závěrečná čtvrtina mohla být nahrazena něčím úplně jiným, a to aniž by se nějak zásadně změnilo vyznění či dojem celistvosti díla. I tak ale, film jako žádný jiný a je nutné jej vidět.

plakát

John Wick: Kapitola 4 (2023) 

Až nestoudně opulentní vizuál a impozantní akční sekvence, bohužel velmi prkenné co do hereckých kreací a konverzačních scén. Občas se mi to zdálo až trochu srandovní z hlediska toho, co protagonista přežije, stejně tak nesestřelitelnost slepého antihrdiny mlátila do očí. Tomu jsem zkrátka moc nevěřil. Mám s tím filmem tedy řadu problémů, není mi třeba ještě zcela sympatické, že se trochu nafoukaně tváří jako kinematografický milník, když jde v podstatě jen o akční béčko ...a ten svět také není vybudován úplně neprůstřelně - zajímalo by mě třeba, jak se hrdina evidentně víceméně bezproblémově pohybuje po světě, když zvládne vystřídat tolik destinací. Ale můžu tomu dát tři hvězdy, když stejné hodnocení ode mne dostaly o mnoho úrovní horší řadové akčňáky z Netflixu? No, nemůžu.

plakát

Vřískot 6 (2023) 

Stále dobrá hororová zábava, hvězdičkovým hodnocením u mne mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Nižší verdikt nakonec dávám, abych naznačil, že pátý i čtvrtý díl se mi zdá výrazně lepší. Dějově se jedná o kompilát již viděného, podobné zvraty a rozuzlení, jako jsme už v sérii viděli, možná jen o něco absurdnější. Trochu mne mrzí, že se tvůrci neodhodlali Vřískot posunout a nabídnout něco ambicióznějšího. Třeba odkrýt karty, aby divák od začátku věděl, kdo se skrývá pod maskou (a hádal pouze motiv), anebo udělat záporáka přímo z hlavní hrdinky. Zvlášť, když oba tyhle směry jsou v šestce naznačeny. Tenhle příslib bohužel nedojde naplnění, výsledná podoba je tak nakonec pohříchu povědomá. Výraznějším problémem je ale pro mne vyloženě mrtvolná meta rovina. Během jednoho roku od premiéry předchozího dílu se v hororovém žánru logicky "nic zásadního nestalo", není tedy na co reagovat, co komentovat, co parafrázovat (z delších prodlev naopak mocně těžila čtyřka a pětka). A "frančíza" jako referenční pojem, k němuž se nejnovější díl vztahuje, je příliš neuchopitelný, aby se na něm nějaké smysluplné meta hrátky daly postavit. Dalšímu dílu bych se nebránil, dal bych tomu ale aspoň pět let ...

plakát

Baby Ruby (2022) 

Začala mě u toho bolet hlava a dostal jsem chuť si zopakovat Baby Blues.

plakát

Blood (2022) 

Hrozně obyčejné, příběh se ubírá přesně těmi cestami, které by člověk od podobného námětu očekával, bez sebemenšího překvapení. Což by nebyl nutně problém, kdyby měl ten film výrazně kratší stopáž - řemeslo je zručné a herecké výkony kvalitní. Ale chtít po divákovi dvě hodiny času, nepřekvapit, a ani to nijak zvlášť hororově nevyhrotit, to zkrátka ocenit nemůžu.

plakát

Vlk viking (2022) 

Povedených vlkodlačích filmů moc není, tenhle norskej pokus je minimálně koukatelnej, nicméně o nějaké výrazně spokojenosti u sebe bohužel mluvit nemůžu. Přestože se tam v druhé půlce dějou poměrně kruté věci, impakt to na mě mělo úplně minimální. Plus ta chlupatá bestie působí hodně CGI. Když bych měl zavzpomínat na poslední vlkodlačiny, tak loňské Eight for Silver bylo výrazně lepší.