Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Horor
  • Komedie
  • Krátkometrážní
  • Akční

Poslední recenze (3 215)

plakát

Kyslík (2021) 

Pokud jsem na něco nezapomněl (myslím, že ne), je Kyslík rozhodně letošním nejlepším sci-fi filmem, který nám VOD sítě zatím nabídly. Což v konkurenci snímků jako Za čárou nebo Chaos Walking zas až tolik neříká, ale i tak ... Alex Aja zas a znovu dokazuje, že řemeslo má v malíku, ale zas a znovu trochu hapruje scénář, takže na červenou barviku na ČSFD opět nedosáhne. Když se to začne pitvat a rozebírat, vyjeví se v ději logicky mírně řečeno problematické momenty. Na druhou stranu film umí i překvapit, nějaké ty twisty jsem popravdě nečekal (ačkoli pohledem zpětně mě napadnout mohly). Mélanie Laurent výborná a pár nepříjemných scén s myškami a injekčními jehlami potěšilo. Celkově fajn malý film.

plakát

Děsivý dům (2020) 

Jako light dětský horůrek, který lze pustit dětem prvního stupně základní školy, aby se seznámili s žánrem, to lze vzít na milost. Ale i v téhle škatulce jsou k nalezení kousky hravější, zábavnější a zajímavější i pro dospělé diváky. Ale kvůli jedné věci si ten film asi pamatovat budu - ustanovil totiž nového vítěze v kategorii úplně nejdebilnější místo, kam se schovat při prchání před filmovým zabíjákem - do krápníkové jeskyně.

plakát

The Djinn (2021) 

Na Rottenech se zase jednou zbláznili. Nesmyslně přechválená lowbudgetová indie duchařina, která patrně inkluzivně sbírá chválu hlavně proto, že se jedná v podstatě o one-boy-show, jejímž hlavním hrdinou je malý, němý, traumatizovaný chlapec, ze kterého kamera v podstatě nespustí oči. Jako nic proti tomu, klučina se snaží, ale hororově to teda nefunguje skoro vůbec, a nic jiného v tom není. Děje má The Djinn tak málo, že i ke střídmé ani ne 80minutové stopáži má co dělat, aby se vůbec doplazil. Chvílemi jsem ten film v myšlenkách vyloženě telepaticky tlačil, aby už se kurňa trochu pohnul. Aneb, když nevíte co by, hoďte tam červenej filtr a náhodně se s kamerou pár minut pohybujte po bejváku.

Poslední hodnocení (8 605)

Love, Death & Robots - Utonulý obr (2021) (epizoda) (S02E08)

16.05.2021

Love, Death & Robots - Azyl (2021) (epizoda) (S02E07)

16.05.2021

Love, Death & Robots - Duch Vánoc (2021) (epizoda) (S02E06)

16.05.2021

Love, Death & Robots - Vysoká tráva (2021) (epizoda) (S02E05)

16.05.2021

Love, Death & Robots - Sníh na poušti (2021) (epizoda) (S02E04)

16.05.2021

Love, Death & Robots - Zakázané ovoce (2021) (epizoda) (S02E03)

16.05.2021

Love, Death & Robots - Led (2021) (epizoda) (S02E02)

16.05.2021

Love, Death & Robots - Automatická hlasová služba (2021) (epizoda) (S02E01)

16.05.2021

The Djinn (2021)

14.05.2021

Reklama

Poslední deníček (47)

Duben 2021 - souhrn

 

Horory:

Duben byl na hororové filmy zatím letošním nejslabším měsícem. Jako povinnost pro fanoušky žánru se jeví v podstatě jediný snímek, a to britská dobová duchařina The Power. Poměrně příjemně mě překvapil ještě snímek Held, ale to především kvůli mizivým vstupním očekáváním. Pro úplnost zmíním ještě irskou upírskou komedii Boys from County Hell.

 

 

Filmy:

Nejlepší film tentokrát dorazil až na úplném konci měsíce, když na Netflixu premiérovala nesmírně zábavná animovaná komedie Rodina na baterky. Dostala ode mne štědrých pět hvězd, protože už dlouho mi nějaký film takhle rychle neutekl. Scéna v obchoďáku je už teď kultovní. Stříbrná medaile za duben směřuje k úplně jinému typu snímku, a to k ryzímu artu. Rumunský snímek Smolný pich aneb Pitomý porno letos vyhrál na festivalu v Berlíně - a podle mne po zásluze. Bronz pak putuje jednomu z vícera akčních snímků, které byly v dubnu nově k vidění. Nejvíc mě z nich potěšil Nikdo s charismatickým Bobem Odenkirkem v hlavní roli.

 

Až čtvrté místo pak patří prozatím velmi vřele přijatému polskému dramatu o nespravedlivě odsouzeném člověku 25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy. Polská kinematografie zas jednou ukázala svou sílu, pro mě je ten film ale až příliš obyčejný a univerzálně přijatelný, abych jej velebil tak jako některé jiné polské snímky z posledních let.

 

Za zhlédnutí v dubnu dále stálo několik akčních filmů. Třemi hvězdičkami jsem ocenil nový Mortal Kombat, špiónskou akčňárnu Without Remorse a korejskou brutální gangsterku Noc v ráji. Rovněž tři hvězdy si vysloužil i Liam Neeson se snímkem The Marksman. Vcelku slušné pokoukání pak byla také vesmírná sci-fi Voyagers - Vesmírná mise. Z komedií zaslouží zmínku Shiva Baby.

 

 

Seriály:

Událostí měsíce pro mě jednoznačně byla hororová pecka Them, která z hlediska hororového žánru silně vylepšuje dubnu reputaci. Na ČSFD je série bohužel brutálně podhodnocená, když se na ní kvůli tematice rasismu vyřádila zdejší žumpoidní klika. Pokud nejste imbecilní bílá špína, radím vyzkoušet. Velmi nadějně se dále po dvou epizodách jeví dusná kriminálka z amerického maloměsta Mare z Easttownu, kterou určitě budu sledovat i nadále. Naopak mě nepřesvědčila fantasy série z Netflixu Světlo a stíny a drsný animovaný komiks Invincible. Ke konci pak v dubnu dospěly české Kukačky a lze tak konstatovat, že se povedly.

Reklama

Reklama