Invaze 1968. Ruský pohled (2011) (TV film)

Aha, tak tohle si mysleli Rusové při okupaci, a teď by ješte bodnul film o tom, kterým z těch verzí (naší a jejich) uvěřil svět...

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Tak tento film je nejlepší ze všech dílů, David Yates konečně všechno vybrousil k dokonalosti (škoda, že se mu to jako na potvoru podařilo až v posledním díle) a jsem moc ráda, že jsem ten díl četla před rokem, protože tam byly malé pouprávky, které bych asi neschvalovala (poklady z trezoru nepálí?...), a je to také jediný díl ze série, kterému se trochu podařilo vystihnout atmosféru knížky (scéna Snapeových vzpomínek)

Single Man (2009)

Nádherná hudba doprovází celý film, asi mám nové oblíbené skladatele

Kouř (1990)

Tak o takovém klenotu jsem neměla ani páru až do roku 2011 (jsem ročník 91), zajímalo by, mě, proč to moc v televizi nedávaj a místo toho opakujou několikrát za rok Slunce, seno...jeden z mála porevolučních filmů, který si může říkat kvalitní

REC (2007)

Viděla jsem prvně Karanténu (2008), která se mi líbila víc (opět se potvrdilo pravidlo prvního shlédnutého díla), ale proč se snaží (USA) vždy při natočení nějakého remaku o naprosto stejné scény???

Ospalá díra (1999)

tomu se nedá co vytknout, perfektní hudba, kamera, prostředí, atmoška a herci (i když styl Tima Burtona moc nemusím, tohle je výjimka), takhle má vypadat Film!

Panelstory aneb Jak se rodí sídliště (1979)

Člověk se do toho ponoří až tak dokonale (díky kameře, zvuku a absurditě herců), že celý zbytek dne ho bolí hlava a chce být někde daleko od civilizace

Rango (2011)

Animace naprosto úžasná, jako grafik jsem visela na každém dokonale zpracovaném detailu, příběh ale už pokulhává

Děti ze stanice Leningradská (2005)

tak tohle mě dostalo, Rusko, které se vytahuje, jak patří k mocnostem světa a nedokáže se postarat jako stát ani o dítě na ulici-shame on you!

Zoufalci (2009)

trochu mě zmátly poslední scény, nedokázala jsem se vyznat v tom, jestli je to jejich představa nebo realita...jinak film celkem příjemně překvapil, když se podívám kolem sebe, najdu hodně lidí, kteří žijou život stejně jako ti "zoufalci" ve filmu, takže vycucaný z prstu to zas až tak nebude-jó, časy se mění, nová generace zoufalců přichází...