Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Horor
  • Komedie
  • Animovaný
  • Mysteriózní

Recenze (40)

plakát

Creep (2014) 

Dobré, účel splňující, ale Aaronova natvrdlost mi docela vadí, stejně jako silně nerealistické rozuzlení. Má to své mouchy, i tak v podstatě spokojenost a lepší průměr. Plus za Peachfuzze a fakt, že záporák vypadá dost jak můj šéf z bývalé práce, tohle propojení už z hlavy nedostanu :)

plakát

Kvílení (2016) 

Já vám nevím, na jednu stranu jde o poctivě zvládnuté řemeslo (kamera, autentičtí herci, atmosféra hustá jak debil), které vtáhne a nepustí - i myšlenka je poněkud vyzrálá. Pokud se soustředíte pouze na zážitek ze sledování, možná je to vlastně težký nadprůměr, ale kurva, to debilní konání policajtů se odpouští docela těžko. Jasně, všichni ze zkušenosti víme, že jde ne vždy o nejostřejší tužky v penále, ale pokud se máte bát a brát to celé vážně, scény jako vytažené ze slapstick komedie v tom úplně nepomůžou. Dějí se tu i jiné nesouvisející nelogičnosti, které mají podobný negativní efekt a pro jejichž konkretizaci bych musel zajít do spoilerů, ale těchto několik neskutečně iritujících klišé celý dojem sráží a film je kvůli nim "jen" dobrý. Závěr je sice bravurně zvládnutý a naplánovaný, ale lepší komunikace některých postav by mohla vyústit v katartičtější payoff, přestože rozumím, proč to dopadlo takto. Je to celé takové zároveň super a zároveň ne - tápu, jak ukončit oscilaci mezi třemi a čtyřmi hvězdami.

plakát

Nicota (2016) 

To je ale trefný název, nestalo se tam totiž vůbec nic. Co se ale musí uznat je technická zvládnutost a v první třetině ještě inteligentní děj. Jeden z těch filmů, co dobře začne, ale vede do nikam.

plakát

Skinamarink (2022) 

Pro publikum, které je buď na onen formát nepřipravené, či prostě jen líné myslet, je film bohužel (pochopitelně) zklamáním. Určitý nadhled, trpělivost a zbavení se očekávání tupé hororové vyvražďovačky je ovšem pro úspěch tohoto filmu vyloženě požadavkem. Moje doporučení? Pusťte si to o samotě, vypněte světla a hluboce se nadechněte. Nespěchejte na nic a nechte se unést. I před zhlédnutím jsem četl o problémech se zdlouhavostí, které jsem osobně vůbec nevnímal. Sice mi k dokonalosti něco málo chybělo, ale takový zážitek se nezapomíná. Je toho emočně až moc, přestože není vidět skoro nic. Experiment nedopadl vůbec zle.

plakát

eXistenZ (1999) 

On je to vážně dobrý a osobitý film, ale to bych musel přehlížet fakt, že v prvním dějství dialogy vlastně nedávají sebemenší smysl vůči finálnímu plot twistu. Chytré ano, ale ne více než divák. Škoda :)

plakát

To se mi snad zdá (2023) 

Tady něco silně nehraje. Ze začátku jsme vnořeni do světa poměrně efektivně, ale jakmile začnou být sny grafičtější, prodírat se dějem skrz naprosto debilní chování postav se stává utrpením. Nic nedává smysl a když přijde konečný ultrapitomý segment o novém produktu, jenž tomu všemu dává shnilou korunu, přichází jen politování, že jsem to nevypnul dřív. Scénář nefunguje ani jako vtip, ani jako satira, většinu stopáže jsem se cítil neskutečně trapně a doufal, že se v druhé půlce stane něco, co odůvodní ten hype. Omyl, s každou minutou je všechno jenom horší a ani se nedostáváme k ničemu, co by se podobalo nějakému uzavření děje. Viděli jsme fakt všichni stejný film?

plakát

Domestik (2018) 

Další nesmyslný pokus o artistický výtvor, vzbuďte mě až to Češi budou umět.

plakát

The End of the F***ing World (2017) (seriál) 

Není mi už 15, ale svoje pubertální přemýšlení si asi už vezmu do hrobu, i když ne tak přehnaně, jako ho nastiňoval seriál. Místy hloupá, nedotažená záležitost, co zato nikdy nenudila. Nikdy to pro mě nebude žádná klasika, ale měl jsem pocit, že ty děcka prostě chápu. Fajn věc. Jednou vidět stačí. Ale fajn.

plakát

Americké psycho (2000) 

Jedním slovem geniální. Mohl bych tu dlouho porovnávat, co ve filmu bylo jinak než v knize, ale řeknu jen to, že chytře zobrazoval věci, které byly v předloze popisované v jiných částech a v podstatě nezfilmovatelně, neb šlo jen o myšlenky. Například Batemanovy monology o albech jeho oblíbených muzikantů těsně před sexuálními scénami fungují brilantně. Jediné, co filmu můžu vytknout, je nezahrnutí poměrně důležité scény, kde Patrick zavraždil dítě v zoo, a snad ještě to (ač je to jen můj názor), že oproti v románu velmi jednoznačně popisované atraktivitě žen, se kterými se Patrick stýkal, byla ve filmu jejich drtivá většina poměrně nepřitažlivá. Ovšem zachytit všechny aspekty atmosféry předlohy se bezpochyby povedlo na výbornou a navíc mi film umožnil knihu pochopit ještě o něco lépe. A ten Bale!!! Doporučuji se podívat až po přečtení.