• Fantasy

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Kvalitní scifi se zajímavými prvky ,kde auta jsou dnešní pouze mají solární panely na kapotách a k tomu létající motorky a mafijáni s koltama ,který Bruce v jediné akční scéně z celého filmu pokropí moderníma P90. Každopádně film si nezaslouží přívlastek akční ,protože akční scény u kterých by člověk ani nedýchal tu nejsou ,ale film má jiné přednosti.Hlavní zbraní filmu je zajímavý příběh s velmi kvalitním koncem ,který mě překvapil.Film je sice poměrně dost upovídaný a hodně vysvětluje ,což může lidi odradit ,ale film se snaží být spíše drama než akční střílečka což je dobře, každopádně je to příjemná změna oproti jiným podobným filmům.Jinak se nemůžu zbavit dojmu že Bruce tu opět hraje pouze vedlejší roli.Vše táhne Levitt a Bruce jenom přišel z budoucnosti a brečí a to se ještě ve filmu ukáže až v nějaké 25 minutě.Prostě mě tu zase nepřesvědčil jako například v sérii Red.

Red 2 (2013)

Lepší než jednička.Sice o chloupek ale lepší. Red 2 je oproti jedničce vážnější , ale vzato výpravnější (Londýn,Francie,Moskva) a je také dost akčnější například scény s auty jsou snad ještě přehnanější než v posledních dílech rychle a zběsile.Co se týče herců tak tu máme starou partu důchodců ,kteří jsou nesmrtelní ,ale je tu spousta dalších hvězdných herců ,kteří film příjemně oživí jako například výborný David Thewlis.Bruce je tu podle mě opět trochu nevyužit vzato Malkovic perlí ještě víc než v jedničce.Takže v celku vzato je to opět příjemná akční zábava u které se dá vypnout mozek ,ale myslím si že další díl už ne.75%

Red (2010)

Průměr.Film nějak extra nepřekvapí ,ale taky nezklame.Akční scény tu jsou ,ale nějak závratné a vtip tu vyloženě moc využit není (žádné hlášky) ,ale spíš ty situace jsou vtipné sami o sobě.No a Bruce nic moc, se smrtonostnou pastí se to nedá srovnat.Každopádně celkově vzato se na to podívat dá a člověk neusne.Jinak Karl Urban se na roli agenta výborně hodil.

Taxi, taxi (2000)

Nejlepší díl celé série.Spousta humoru v podstatě non stop humor,spousta zapamatovatelných momentů a nejvíc času stráveném na silnici.V tomhle díle je auto opravdu hlavní postava. Záporáci taky super,nekompromisní Jakuza v lancerech a bláznivej generál co má v záloze vždycky nějaký ten tank a hlavně policejní komisař ,kterej perlí a Emil co vždycky skončí v popelnici. Promě jedna z nejlepších francouzkých komedií.

Taxi 3 (2003)

Nejslabší díl série.Taxi 3 nenabízí nic nového a recykluje předešlé dva díly a to ještě nenabízí zajímavou zápornou postavou,což je velká škoda.V předešlích dílech byli Němci v medácích a Japonci v lancerech. Ted je tu jenom nějáká nezajímavá asiatka, která ani nemá auto. Nicméně je to taxi ,takže spousta hlášek ,stejní herci a peugeot 406.Chybí ale nějaký zapamatovatelný moment.Snad až na scénu když spadnou autem do bazénu.Takže tři hvězdičky ,ale s odřenýma ušima.

Hra o trůny - Bitva bastardů (2016) (epizoda)

Jednoznačně nejlepší díl 6 série a jeden z nejlepších dílů vůbec.Bitva o sever naprosto epická ,takovouhle bitvu jsem snad neviděl v žádném v celovečerním filmu.Nedá se nic vytknout ,jenom sem čekal jak to celí dopadne a do poslední vteřiny jsem se bál že John umře podruhé.Draci taky super.Celkově je díl celej našlapanej efekty a napětí ,takže naprostá spokojenost a pomalu se dostáváme do finále seriálu a jde to znát.100%

Temný rytíř (2008)

Nejlepší batman co byl natočen ! Zpracování Jokera v podání Heatha Ledgera je geniální škoda že už nežije.Filmu se nedá nic vytknout příběh,hudba, napětí,efekty a samotný Joker vše je dokonalé.Jeden z nejlepších filmů vůbec.

Avengers: Age of Ultron (2015)

Lepší než jednička ? To spíš ne ,ale drží nastavený standart jedničky a ničím moc nepřekvapí,což mě trochu zklamalo.Hlavní záporák nic moc , no prostě robot od starka co občas hláškuje. Čekal jsem spíš záporáka z jiného universa např. strášců galaxie.Ten byl nakonec za titulkama a odkazuje na další avengers ,který vypadají že budou epický. No takže efekty jako vždy výborný o tom nemá cenu mluvit.Víc prostoru dostal Hulk což je super, naopak Thor mi přišel trošku odsunutej. Ukázal se i Hawkey trochu víc než v jedničce. Ono vůbec je tu více kladeno důraz na postavy a jejich v zájemné interakci v než jiných marvelovkách.Naštěstí to necadí protože film je dost dlouhej ,takže se tu dost mluví ,ale akce a efektů je víc než dost.takže závěr dvojka jenom pokračuje ve standartu jedničky nic nového nepřináši a je taková více vážná ,ale připravuje se půda na infinity war ,což bude vyvrcholení marvelu a myslím si že se máme na co těšit.

Lidská stonožka 2 (2011)

Tak Six říkal že jednička bude proti tomuhle Disneyovka a to se mu povedlo.Dvojka aspiruje na jeden z nejnechutnějších filmů vůbec (pro mě zatím co jsem měl možnost vidět zůstává srbský film). Six vybral opět výborného psychopata,nevím kde ty lidi bere :D Mě osobně se ale víc líbil doktor Mengelé z jedničky.Navíc film je blbost vtom ,že tak jak je omračuje a připravuje na spojení tak by mu všichni poumírali ještě než by je spojil.No co říct.Jednička výbornej nápad a pouze náznak nechutnosti.Dvojka těží z nápadu jedničky a přidala 100% nechutnosti a to tomu filmu uškodilo.Sem zvědavej co vymyslí ve trojce.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Na film sem se ohromě těšil pořád sem se koukal na traillery.Na poprvé se mi zamlouval a dal bych čtyři hvězdičky,ale za týden sem se koukal znovu a už mě tak nebavil na rozdíl od Marvelovek ,který můžu vidět stokrát.Ale co se podle mě hodně povedlo je obsazení Bena Aflflecka. Zahrál na jedničku a to byl pod obrovským tlakem ze strany fanoušků , který ho v této roli nechtěli.Představitel supermana zůstal stejný jako muž z oceli , ale to mi je popravdě fuk,protože jak ten herec tak postava supermana mi přijde taková nemasná ,neslaná.No a Lex Luthor se taky povedl na jedničku hlavně díky Jesse Eisenberg a sem rád že tu roli nakonec nedostal Tom Hanks. Vizuální stránka filmů je naprosto odlišná od konkurenčního Marvelu. Je temnější ,dospělejší,vážnější a není vtipná.Souboj batmana a supermana byl výbornej a to že při něm prší je fajn.Nicméně se skamarádili nějak rychle a ten finální souboj s tím bossem katastrofa! Prostě Marvel je zatím lepší a to z několika důvodu.Je vtipný a má ikonické oblíbené postavy , které jsou taky vtipné ,takže tímhle hnedka získáte obrovské publiku a to jsou děti.Navíc Marvel už má před konkurencí ohromný náskok ,protože už má přes deset filmů a rozpracovaný svůj vesmír.A vizuální efekty má bezkonkurenční! V podstatě všechny souboje a destrukce se dějí ve dne a vše je přehledné a krásně plynulé a hlavně nabušené od začátku až do konce hlavně tedy u avengerů. Prostě DC mě zatím nepřesvědčilo a pořád se těším na filmy od marvelu.Uvidíme jak si povede Justice Leaque ,což by mělo být něco jako avengers.