• Fantasy

Hvězdná brána (1994)

Nejlepší Emmerichuv film !! Originální a jedno z nejlepších sci-fi z neskutečným potencionálem ,který později využili kanadané a vzniklo dnes už kultovní SG1. Klobouk dolů před tímto nápadem.Takže příběh je originální,hudba geniální a efekty jsou slušné (ve filmu jich tolik zas není ).Hlavní efekt je zdůrazněn na otevření brány a následné vytvoření horizontu události.Co se týče herecké obsazení Russel dobrá volba ,ale Richard Dean Anderson v seriálu byl lepší, ale rozumím tomu že postava pro film měla být drsná bez smyslu pro humor.Takže závěrem klasika ,která i dnes nezklame.88%

Snídaně pro psy (2007)

Tak tenhle film budou znát spíše fanoušci stargate a nemusejí být zrovna speciálně zaměření na SGA. Díky tomu že tu hraje CH. Judge tak pookřejí i fanoušci SG1. Ve filmu hlavně vyniká David Hewlett alias nezapomenutelný Mckay s SGA. Film sám režíroval a poskytl vlastní chatu a jeho komediální talent je nesporný.Ve filmu hraje i jeho sestra Katie Hewlett.Snídaně pro psy je výbornou černou komedií,která se odehrává v podstatě na jednom místě se zajímavou zápletkou.Nevím jestli zaujme širokou veřejnost ,ale pro nás co milujeme série SG ,tak je povinností .80% A asi nikdy nezapomenu na scénu na žebříku : Dance monkey Dance :D

Den nezávislosti (1996)

Jeden z top filmů pana Emmericha a že jich moc není.Výborné devadesátkové scifi na svoji dobu z neskutečnými efekty.Herecké obsazení bylo vybráno řekl bych až geniálně.K filmu jako takovém se taky nedá moc vytknout.Hned od začátku se něco děje.Každá postava má svůj prostor a jsou vyvážené.Dialogy mají smysl a většinou se mluví k věci.K mimozemstanům taky nic nemám vypadají dobře stejně tak jejich lodě.Hudba je také skvělá , krásně vyzdvihuje danou událost.Jediná chyba že to tak neuvěřitelně proamerický,že to až bolí.Každopádně blockbuster jak řemen a jeden z nejlepších filmů 90 let.85%

Den poté (2004)

Ve srovnání s 2012 můžu říct že je to lepší film.Hlavní postava Dennis Quaid dobrý výběr.Vůbec všechny postavy tak nějak ujdou oproti 2012 i příběh není zas až tak debilní ,ale sláva to taky není.Trikové scény jako vždy u Emmericha dokonalé.Scéna s tornády a záplava NY. výborná. Scéna se zamrzlou helikoptérou a lodí v Manhattanu originální.Bohužel poslední třetina filmu už je nudná a jde jenom o putování zmrzlou krajinou a přežití zimy ,ale to je u Emmericha normální.Každopádně lepší a zajímavější než 2012.

2012 (2009)

Další Emmerich a další megalomanství,které končí průměrem.Film podle traileru vypadal zajímavě a plný destrukce.Hlavně na tu destrukci v LA jsem se těšil.Každopádně začátek filmu začíná slibně. Řeknou nám proč má skončit svět a ten důvod je poměrně logický a není nějak přitažený za vlasy.Pak začne vláda něco stavět v Himalájích a divák zhruba do půlku filmu neví co.Jenomže tím napětí končí.Na scénu přichází nudný a nepodstatný příběh chlapa co bere svoje děti na výlet.Spousta nudných dialogů s dětmi a bývalou manželkou.Takovéhle věci ničí katastrofický film ,to jsem podle mě nepatří.Navíc hlavní postavy nebyli zrovna vybráni štastně. Cuscak je dobrý herec ale spíš se hodí na komedie a romantické filmy tady jsem mu nevěřil ani vteřinu že to bere vážně ,nebo že se bojí.Co se týče jeho bývalé manželky a jeho současného muže tak ty jsou zde naprosto zabití a zbyteční.Co se týče prezidenta v podání Glovera tak to byl naopak zase super tah.Co se týče akčních scén tak ta hlavní v LA vypadala neskutečně všechno se propadalo a padalo (domy,silnice,mosty,auta,lidi,vlaky) ale pak jí Emmerich prostě přerušil a navázal na ní až po několika minutách ,takže celou scénu zabil.Co se týče dalších scén těch je už pomálu ,což je velká škoda.Je tu únik z hory v karavanu a posléze v letadle a pak už jenom pohled na " lávové Miami " a vyjetí z letadla pomocí aut ve stylu agenta 007.Takže destrukčních scén je nakonec velmi málo a originálních ještě mín plus naprosto nezajímavý příběh na pozadí katastrofy a veškerý zbytek napětí a zábavy končí v lodi do které teče voda pak se s toho stane titanic a je konec filmu.Takže ve výsledku průměr který je chvilku vážný ,chvilku vtipný,chvilku napínavý ,ale celkově film vypadá hloupě s nevyužitým potencionálem. 70%

Godzilla (1998)

Emmerich a jeho megalomanství je tu opět a jako většinou ,až na dva případy (hvězdná brána , Den nezávislosti) je to průměrný film.Takže natočil film jménem godzilla ,kde není godzilla, ale zmutovaná ještěrka.Rádoby godzilla nevypadá jako godzilla ve všech směrech ,které už dávno nastavily Japonci (silné nohy,velké pláty,poměrně malá hlava a plivající něco jako ohen).takže tady bych viděl velké mínus,že se nedržel předlohy.Naopak ale chápu jeho snahu přijít s reálnějším vysvětlení vzniku Godzilly. Každopádně začátek filmu začíná slibně a divák je plný očekávání.Vše ale upadá po první procházce po Manhattanu.přijde několik nudných dialogů (herecké obsazení filmu mě moc nenadchlo ,až na Rena) a pak přijde první nahánění Godzilly. To je sice zábavné ,ale pak se celá situace opakuje ještě jednou a film nenabízí nic dech beroucího.Navíc město vypadá neskutečně uměle a Godzilla má v každém záběru jiné měřítko.Film pak trochu alespon zachranuje nejlepší scéna uvnitř madison square garden. Pak další honěná s ještěrkou a konec filmu.Takže závěrem: divná godzilla,slabší herecké výkony,nudné dialogy,umělé město,v každém záběru je jinak veliká.Na druhou stranu film je poměrně zábavný ,akční scény jsou svižné.Každopádně dávám přednost té nové Godzille.

Godzilla (2014)

Po prvním shlédnutí v kině jsem měl dost smíšené pocity ,ale po druhém skouknutí doma jsem Godzille přišel na chut. Na rozdíl od té Emerichovi tu konečně máme Godzillu tak jak jí Japonci vymysleli. Godzilla vypadá naprosto dokonale má velké masivní nohy a obrovské pláty a plive " ohen ".Takhle má vypadat a to nemluvím a neskutečném řevu.Každopádně zde první velké plus oproti původní Godzille , která byla vlastně jenom obrovská ještěrka , která měla navíc v každém záběru jiné měřítko.Druhé plus je že Godzilla je temnější a vážnější film , kde monstrum nám hned od začátku " necpou " od první minuty filmu.Naopak Godzilla se poprvé ukáže až na Miami a to je snad až kolem 40 minuty ,ale nástup je to impozantní.Navíc se mi líbí že režisér první souboj pouze nakousl a diváka navnadil, navíc pokračování souboje můžeme posléze vidět v televizi v domě hlavního hrdiny.Další plus jsou napínavé scény například:první muto, vlak s vojáky a hlavně noční seskok s výbornou hudbou.Scéna kdy hlavní postava má už namále v malé lodce je taky zajímavá.Takže film je 100% lepší než jeho předchůdce je dospělejší s výbornými efekty,destrukce nechybí a hlavní herec byl vybrán taky dobře (obrat o 180 stupnu oproti Kick ass).S čím mám ale už problém jsou protivníci Godzilly ( Muta vypadají divně) a hlavně poslední scéna je neodpustitelná.Dokonale proamerická jinak jednoznačně nejlepší godzilla a druhý nejlepší film s monstrem 85% PS: Nechápu tak nízké hodnocení

Průměrňákovi (2009) (seriál)

Naprosto relaxační seriál plný humoru.No američani prostě tento styl seriálu umí dobře.Obsazení je naprosto v pořádku lepší by asi ani nemohlo být.Všechny herce ale převyšuje svým výkonem Atticus Shaffer alias Brick. Jeho podání "divného" kluka a spoustu grimas je dokonalé.Ale celkově herci působí jako opravdová rodina a celý seriál je tak uvěřitelnější. Stopáž jednotlivých dílů je také dostačující a velmi mě i potěšil český dabing.80%

Pixely (2015)

Na film jsem se hodně těšil , ale nakonec z něho mám smíšené pocity.Za prvé Sandler zde hrál tak na 50% a jednotlivé batlly by mohly být delší.Hlášek tu taky není moc a možná bych obsadil vedle Sandlera komiky větších jmen.Co se ale povedlo je vizuální stránka filmu ,scéna s panem Iwatanim a hlavně obsazení Petera Dinklage. Každopádně to není ta TOP komedie myšlenka dobrá ,ale spoustu věcí by mohlo být lepší.65%

Avatar (2009)

Ideální film do imaxu ,nebo podobných kin , kde jde krásně vidět v podstatě dokonalá vizuální a technická stránka filmu.Doma už to takový zážitek nebude pokovad nemáte 4K televizi a domácí kino.Co se týče příběhu ten je předvídatelný ,ale je poměrně svým nápadem originální.Co se týče hlavní role v podání Sama Worthingtona tak ta je pro mě absolutně nezajímavá.Herec za to nemůže , ale podle mě je špatně napsaná.Velmi mě však potěšilo obsazení legendy Sigourney Weaver a vedlejší role Michelle Rodriguez z rychle a zběsile.Ale největší problém filmu je jeho délka v poměru akce na plátně.Na to jak je film dlouhý tak vyložených akčních v potažmo vdech beroucích scén je velmi málo.V podstatě za zmínku stojí finální bitva ,která byla napínavá 3 minuty pak bylo jasné že vyhrajou šmoulové .Za zmínku ještě stojí škola létání.Každopádně technická stránka filmu je užasná a hezky se na to kouká.82%