• Fantasy

RUCH: The Movie (2017)

Co říct petangames je snad muj jediný oblíbený " youtuber " takže naprosto ignoruju herecké výkony a příběh ( ikdyž ten konec je při nejmenším zvláštní). Každopádně za moji milovanou hlášku ze Sám doma : pevný jako skála říkáš ,musím dát ještě jednu hvězdu navíc.

Hitman: Agent 47 (2015)

No co na to říct.Hloupí děj a ještě hloupější dialogy.Představitel agenta 47 by ještě ušel dokovad však nezačne mluvit.Jeho dialogy jsou strašně špatně vymyšlené a úplně sráží jeho postavu vražedného stroje.Efekty jsou také na dnešní dobu slabší jde to vidět například když agent 47 spadne s druhým agentem z vlaku ,nebo výbuch letadlového motoru.Akčních scén je tu dost ale jsou nudné a nesmyslné a to extrémně.Každopádně stímhle na tenhle film jdete.To však ale neomlouvá jeho spracovanost. Ano je to ten typ filmu ,který nemá příběh a jeho přednost by měla být zábava spousta přestřelek, honiček a všeho možného ale zde je to udělané dost lacině a odfláknutě takže to nesplnuje ani tento druh filmu.To si raději pustím sejmi je všechny ,který je výborným příkladem jak má tento druh akčního filmu vypadat.Jediné plus filmu je že zde hraje SPOK.

Transformers: Pomsta poražených (2009)

Více robotů (o dost více) a také jednoho velkého transformera spojený s několika transformery. To jsou zhruba všechny inovace Bayových robotů.No ono by to nevadilo na jedničce nebylo moc co zlepšovat ,ale to by Bay nesměl přidat ještě více vtipu a hlavně trapných robotických dvojčat ,které se pořád mezi sebou perou a hláškují. Tenhle velmi dětský aspekt sráží vážnost filmu. Jinak Shia LaBeouf hraje opět velmi dobře.Pořád vypadá zmateně,bojí se a křičí.Za to Megan je zde snad ještě více zbytečná než v jedničce.Příběh není taky zrovna na oskara ,je spíše hloupí.Vše ale přebijí akce efekty auta a opětovné použití velkého množství vojenské techniky zapůjčené od armády.80 %

Transformers (2007)

Akční nářez s roboty proměnující se na nejnovější značky aut (v době kdy se film natáčí).Takže pro kluka pecka.Navíc to nevypadá levně a lacině ba naopak.Samotná transformace vypadá neskutečně komplexně.Jde úplně vidět jak se robot sestavuje s miliony digitálních kousíčku a vše do sebe velmi rychle zapadá.Člověk ani nemá šanci celý ten celek vnímat jak je to rychlé.Příběh není vůbec složitý v podstatě máme dvě soupeřící strany o jednu určitou věc a planeta země je bojová aréna. Obsazení Shia LaBeoufa se také povedlo.Jeho roli sem mu věřil každou vteřinu.Byl nervozní když balil Megan Fox a při přestřelkách vypadal vystrašeně ,spoceně ,špinavě,neustále mluvil ve spěchu.Prostě sem mu to věřil,.za to Megan mi přijde že tu je jenom proto jak vypadá.Její postava mi tu přišla nějak navíc.Ano měla smysl při komických scénách " nabalování " , ale pak když se začalo střílet tak už byla zbytečná.Také mi nepřijde , že je bůhví jaká herečka.Filmu navíc pomáhá to ,že armáda filmu propůjčila vojenskou techniku,výzbroj a kompars ,takže vše vypadá velmi reálně.Bay tedy namixoval akční sci-fi s použití velkého množství vojenské techniky kde všechno vybuchuje a ještě navíc ve městě ,kde to jde nejlépe vidět a ještě použil spoustu humoru , který není naškodu a není trapný.85%

Anděl Páně (2005)

Jedna z nejlepších " nových "českých pohádek navíc Ivan Trojan zde září a dělá 50 % filmu a čert v podání Jiřího Dvořáka byla také dobrá volba.Navíc je sympatické že pohádka nemá v podstatě žádné efekty,draky,čarodějnice atd prostě jeden čert a jeden anděl a cca čtyři lidi zabalené ve vánoční atmosféře.No jde to i jednoduše. 80 %

Buchty a klobásy (2016)

Originální a podle mě tato rádoby pohádka vstoupí do historie kinematografie.Hlavně díky poslední scéně ( doted nevím jestli to už nebylo opravdu moc ) a Sthepnovi Hawkingovy.Hlášek je tu spousta ,ale jedno mínus to přeci jenom má a to že postavičky se za každou cenu snaží mluvit sprostě.Jinak originální animák pro dospělé , který vybočuje. 80 %

Alenka v říši divů: Za zrcadlem (2016)

Udržuje standart jedničky,navíc zápletka s časem mi přišla povedená stejně jako jeho představitel Cohen.Navíc krásné efekty.Jinak nevidím důvod proč natáčet další díl. Potencionál je podle mě už vyčerpán.

Need for Speed (2014)

Konkurence rychle a zběsile ? Rozhodně ne.Filmu chybí tak nějak všechno co má rychle a zběsile.Takže zaprvé dobré soundtracky ,které jsou v těchto filmech důležité,protože pomáhají ještě víc nabudit atmosféru závodů.Za druhé nějaká ikonická parta závodníku ,nebo alespon závodník.To v tomto filmu zcela chybí.Paul je dobrý herec ,ale tady mi přišel sterilní a pak je tady nějaká britka ,která se jenom veze jako spolujezdec nic nedělá a pak stejnak skončí v nemocnici a je od ní aspon klid.No a pak chybí to nejdůležitější a to jsou závody a honičky.Jetu sice závod koenigseggů ,ale pak se jenom projíždí mustangem a je to takové nemasné neslané.Jediné co film vytáhne nahoru je finální závod plný evropských hyperaut,který je velmi povedený.Takže je to jenom takový závodní průměr,který nepřichází z ničím novým.65%

Sebevražedný oddíl (2016)

Zde se nabízí srovnání s Avengers od Marvelu. Marvel má nad DC zatím velký náskok a DC s batman vs superman moc nepřesvědčil zatímco s mužem z oceli to tak špatné nebylo.Každopádně sebevražedný oddíl dopadl v celku dobře a touto cestou by se mělo DC ubírat.Co se týče hereckého obsazení asi není co vytknout ,kromě té paní co to má celé nastarost. Místo ní bych raději viděl herce/herečku známějšího jména.Jinak Smith a hlavně Leto vše bylo v pořádku.Jokerova holka je taky cool,dokonce nejzajímavější postava v partě ,ale v podstatě nemá co nabídnout co se týče schopností. Soundtracky taky v pořádku hlavně Queen na konci.Příběh je nic moc je to spíše takové seznamování z novou partou ,ale už od začátku se něco děje a film nenabízí vyloženě nudné pasáže a dialogy.Navíc jsou super filmečky s Jokerem a jeho milou.Hlavní protivník je na začátku prezentován jako neporazitelná bytost ,ale pak si v podstatě ani neškrtne,což je škoda.Ono vůbec finální souboje od DC jsou oproti Marvelu slabé.Každopádně je to něco jiného než nabízí Marvel. Sebevražedný oddíl je trochu temnější a drsnější ,ale má i nějaké ty hlášky.Takže takhle ano ,ale Avengers 1 a 2 jsou lepší. Marvel má hold skoro všechny super hrdiny.

Den nezávislosti: Nový útok (2016)

Jedno velké plus! A to návrat všech herců z jedničky (kromě Smithe) a jako přídavek probuzení toho vědce z komatu. No a tím pozitivní věci asi končí..Začátek filmu však vypadá dobře.Ukazují se známé tváře a nostalgie je znát.Jenomže pak se ukáží nové tváře a ty jsou nezajímavé a navíc ve světě vládne "komunismus" všichni se mají rádi a za 20 let se lidstvo posunulo tak o 100 let dopředu.No dejme tomu , ale pak to přijde.Nějaká obrovská koule zaútočí na naši základnu ve vesmíru a už tady je jasné že to nejsou "oni".Takže tu máme další rasu?Jak se posléze ukáže tak ano. No Emmerich se sto ho snaží udělat další hvězdnou bránu a připravuje si půdu pro další film.A dále u prvního dílu bylo hlavním rysem destrukce.Tady žádná skoro není! Navíc jenom nepatrný náznak leteckého souboje ,který byl také v jedničce hlavním tahákem filmu.Dále tu máme až moc hlášek a komických situacích to celkově vážnost filmu snižuje na nulu.A konec filmu je katastrofální.Obrovská královna velká jako Godzilla s bouchačkou velkou jako panelák lítá po poušti a pak když už je povšem se všichni obejmou pokecaj s koulí a hurá na ně.Tentokrát na jejich domovskou planetu.No takhle to nemělo dopadnout Emmerich neumí točit pokračování a strašně se bojím co udělá z hvězdnou bránou.65 % pouze za postavy.