Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

S piráty to jde od desíti k pěti (a nyní bohužel ještě hlouběji). Chápu, že jde o letní blockbuster za čtvrt miliardy dolarů, ale kde není děj, tam ani Johnny Depp se spoře oděnou Penelope Cruz nic nezmůže. Film ve mně nezanechal téměř žádné dojmy, během promítání jsem se dokonce místy nudil a myšlenkama jsem se dostal mimo děj i kino! A to se nesmí stávat... 40%

Bez soucitu (2010)

Naprostá zhovadilost a šílenost po všech směrech! Ale svým způsobem stylová a neokoukaná. Od příběhu toho moc nečekejte, přesto vás potká několik dějových zlomů (některé z nich opravdu nečekané až morbidní). Přímočarost Charlieho Waxe (John Travolta) je neskutečná a rozhodně vás nebude nudit. James Reece (Jonathan Rhys Meyers) je zas roztomilý (obzvláště s vázou, nebo jak ho někdo naštve...). Velkým mínusem filmu je však jeho (ne)reálnost a nezařaditelnost. O nadsázku se nejedná, na to je místy moc vážný, o seriózní akční film však taky ne, na to je místy až přílis ironický a stupidní (hlavně konec je nepřirozeně umělý). Ale přesto jsem bavil výborně. 80%

Kamarád taky rád (2011)

Parádní současná komedie, která má originální příběh, rychlý spád a hlavně - jde s dobou! Navíc překvapil profesionální výkon nejen od Mily Kunis, ale i Justina Timberlake (jeho charisma je obrovské). Nechybí ani klasická romantická zápletka, zlom a finální usmíření. Film je zcela bezprostřední a můžu jen doporučit každému páru bez ohledu na věkovou kategorii. 80%

Zkažená úča (2011)

Vcelku průměrná komedie s lehce podprůměrným dějem a lehce nadprůměnými hereckými výkony. Justin Timberlake příjemně překvapil (zastínil Cameron Diaz, přestože neměl tolik prostoru), obzvláště pak tím, jak si umí udělat srandu sám ze sebe (některé scény jsou fakt až trapné, přesto je hraje přesvědčivě). Nicméně ve filmu Friends with Benefits jsem s jeho výkonem byl spokojen ještě více. Zkrátka sympatico :) 50%

X-Men: První třída (2011)

Povedené vzkříšení série. Nic míň, ale ani nic víc. Osobně jsem čekal více akce, ale nakonec mi až tolik nechyběla, protože rovnováha filmu byla držena rozumnými dialogy a příběhem. Jako úvod do světa X-Menů by byl tento film skvělý. Bohužel, vznikl až po prvních dvou dílech, které jsou pro mne jen těžko překonatelné. Rozhodně se však nejedná o propadák, jak tomu bylo u X-Men Origins: Wolverine. Proto slušných 75%

X-Men: Poslední vzdor (2006)

Těžko se mi film hodnotí nyní, kdyz jsem těsně před ním viděl předchozí dva díly trilogie. Byly totiž lepší. Ne diametrálně, ale o přesto o dost. Na druhou stranu pokud jste fanoušek série, zklamaní rozhodně nebudete. Akce je dost a minimálně první a poslední bitevní scéna stojí za to. První, tou myslím bitku mutantů v domě, kde se odehrávají 3 souboje souběžně, přesto je však přehledná. A poslední závěrečná vřava vás taky na pár minut ochromí. Myslím, že se jedná o důstojné zakončení trilogie. Hluchá místa má, stupidní dialogy (i monology) také, dokonce i zbytečné postavy (anděl, wtf?), přesto šlo o skvělý zážitek. 80%

X-Men 2 (2003)

Druhý díl X-Menů (naposledy viděn jen pár minut po prvním díle) je nejen důstojným nástupcem prvního dílu, ale dle mého názoru jej v různých ohledech i převyšuje. Nečekal jsem, že se podaří vysokou laťku udržet, natož překonat. Ale taková dvojka prostě je. Postavy vybarvuje ještě více do hloubky, akce neubyla, naopak je oděna v novějším kabátě. A co je důležité, herecké obsazení zůstalo nezměneno a přibylo další, neméně kvalitní. Žádná laciná slátanina, ale poctivé filmařské (i herecké) řemeslo u mně obhájilo 90%.

X-Men (2000)

Vynikající a na svou dobu velice technicky a efektově vyspělé sci-fi, respektive zfilmovaný komix. Přitom zábavný, poutavě zpracovaný a hlavně - uvěřitelný. Během mi flmu jsem vůbec nepřemýšlel nad "herci", ale pouze nad postavami (které byly mimochodem pěkně prokresleny). Vše mi připadalo přirozené, děj byl promyšlený a jasný, nikoli však lineární. A akce také nebylo málo. Bavil jsem se nadmíru dobře, proto neváhám udělit 90%.

A-Team: Poslední mise (2010)

Naprosto akční a zběsilá záležitost! Opravdu, z akce do akce, přičemž není jediný plán, který by se držel při zemi! Šílenost, která ale působí pozitivně (obzvláště pak kapitán Murdock, kdy hned první scéna s ním vás pošle do kolen). Velké překvapení od filmu, který jsem považoval za laciný letní blockbuster. 80%

Rychlejší (2010)

Film jsem shlédl v relativně krátké době po Rychle a zběsile 5 a nemohu se proto ubránit přímému srovnání. Ostatně člověk, který vyhledal jeden snímek, neměl by minout ten druhý. Tak tedy v přímém souboji by Faster neobstál, nezávisle jej však hodnotím kladně. Spousta akce, kde rozhodně nejde jen o rychlou jízdu. Právě naopak, zápletka nabizí bizardní zvraty a nečekaná rozuzlení. Hlavní postavy jsou velmi dobře podkresleny a díky neobvyklému formátu filmu (chápejte střihu) vše působí mnohem inteligentněji, než se na první pohled může zdát. Absurdním scénám se sice nevyhneme, ale není jich mnoho. A také kázání "změněného člověka" včetně odpuštění hlavního hrdiny působilo dost uměle. Jinak ale příjemné (pozor, místy i dost krvavé) pokoukání. 65%