Sinister (2012)

Sinister určitě nepřichází s ničím novým. Spíš mix různých hororů (já tam poznal minimálně tři a to nejsem fanda hororu). Ale z něčeho se musí vycházet a za poslední dobu je to horor s pořádnou atmosférou a s hercem, který to vážně umí zahrát (Ethan Hawke). Nejvíc mě zaujala kamera a hra se světlem a samozřejmě soundtrack, který je podle mě pro psychopaty, ale bez kterého by to taky nebylo ono. Prostě super atmosféra. A nečeknaý finiš, který vyjel z typických kolejí hororů, jsem si užil. Takže děkuji za příjemný večer, kdy jsem se konečně příjemně bál.

Kasandřin sen (2007)

Byl to souboj dvou mých oblíbených a velkých herců. A i když to oba dva zahráli skvěle, tak u mě vyhrál Farrell. Film měl skvělou zápletku, krásně vystiženou melancholickou atmosféru a silné napětí, hlavně během poslední polovinu filmu jsem nemohl od obrazovky odtrhnout oči. A tohle je jeden z těch filmů, kdy jsem vůbec netušil jak film dopadne. Zakončeních se nabízelo spoustu a taky nakonec nezklamalo. Jediný co bych vytkl, a taky proč nedávám plný počet, je, že se ve filmu objevilo pár logických chyb a příběhových nejasností. Ale díky stylu se to dá považovat jen za detail, zážitek a pocit ke konci byl super. Takže můžu jen doporučit.

Ďáblova lest (2009) (seriál)

Taková česká Devátá brána v čele se skvělým Trojanem. A skoro se mi líbila víc.

Čtyři pokoje (1995)

Poslední dvě povídky jsou doopravdy nejlepši, ale ani ty první dvě nejsou špatné (i když ta první je asi pro běžného diváka nejhůře stravitelná, tak se nenechte hned odradit, jak se mi málem i mě samotnému stalo). A Tim Roth se mi se svými trhanými pohyby a celkovou šíleností strašně líbil, i když mi nejdříve chvilku trvalo, než jsem si na něj zvykl. Snímek svůj účel na konci splní a člověk se nad absurditou a neočekávaností v příběhu povídek pobaví.

V moci ďábla (2005)

Skvělé drama a nemůžu se vyhnout porovnáním s kultovním Exorcistou. Vím, že se to tady asi nikomu nebude líbit, ale tenhle kousek se mi líbil víc. Cením nejen to, že to tvůrci vzali z jiné strany a to ze soudní síně. Ale i při strašidelných scénách, jsem někdy byl víc napjatý než u zmíněného Exorcisty. To tomu přidalo i přesvědčivost skoro všech herců (hlavně tedy Laury Linney), skvělá hudba, a i skvělě dávkovaná hutná atmosféra. Nejsem expert na horrory a většinou se jim i vyhýbám, tak chápu, že tohle asi nebude zrovna populární komentář.

Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011)

Velmi dobré pokračování a příjemné překvapení, které se nemá za co stydět. Asi nejvíc mě dostalo, jak se plynule a jednoduše z Hradu stal Kreml a Rudé náměstí, což se děje asi ve více filmech a jen si to neuvědomujeme (když dané lokace neznáme třeba jako Prahu zde). Dále mě mile překvapila nová tvář Simona Pegga, který celé sérii určitě dodá nový vítr a posune ji zase o trochu dál. Bohužel co jsem čekal, že bude povedenější u filmu podobného rázu jsou lépe zvládnuty digitální scény a efekty, kdy se mi např. výbuch Rudého náměstí zdál skoro až amatérský. Ale kromě toho pozitivní dojem a bylo by super, kdyby série v podobném duchu (jak hry inspirované Tomem Clancym) pokračovala i dál.

Pena (2010)

Dozvěděl jsem se věci, který bych se ani ve škole nenaučil :D. Jinak originální a odvážný nápad, který amatérsky zachycuje jeden běžný den narkomanů a bezdomovců a na pozadí drsná hudba pražské rapové scény.

Bláznivá, zatracená láska (2011)

Čekal jsem něco horšího, ale na tady ten žánr vydařenej film a řekl bych, že to je pro mě jeden z nej snímků v žánru romantické komedie. Plus výbroný Carell a Gosling, který mě den předtím nadchl v Drive. Jen ta délka mi trošku zkazila dojem, kdy film mohl skončit tak o 30 minut dříve.

Machete (2010)

Skvělá parodie na béčkové filmy, skvělé hlášky, super záporáci a Rodriguez ve starých dobrých kolejích.