Sedm životů (2008)

Film který si hraje hned na několik věcí, ale pod touto maskou je to jednoduchý a zbytečně dlouhý snímek. Který neskrytě vsází na divácké city a chce vypadat zapeklitě svým zajímavým zpracováním. Ale moc to nepůsobí, když si člověk po nějaké době uvědomí o co asi tak půjde a poté se musí zbytek filmu nějak protrpět. A to se dá kvůli neuvěřitelnému hereckému výkonu Willa Smitha (skoro bych řekl jedna z jeho nejlépe zahraných rolí) a poté kvůli hudbě, která do filmu skvěle zapadla a dokázala ho trochu rozproudit. Celkově ale u mě převažuje spíše zklamání.

Vejška (2014)

Taky se neubráním se srovnáním s Gymplem. Vejška je určitě jiná, ale nevím jestli lepší. Více zvážněla, ale někdy mi přijde že až na moc velký úkor humoru a je dynamičtější. Vorel mladší je v roli bohužel ještě horší, i když jsem doufal v opak. Jinak v Gymplu se mi zdála hudba, která je zde důležitým aspektem, trochu víc propracovaná, i když Trafika a Vladimíra 518 mám rád, tak se mi zdá, že se tu pořád dokola točí jedna a tatáž písnička Zdrhej. Jinak jako pokračování Gymplu určitě obstojný a cením, že se postavy i děj posunul dál a nemůže se říct, že by kopíroval předchůdce. Povedená generační výpověď z více perspektiv, která se podařila vystihnout reálně skoro až naturalisticky a člověk (hlavně mileniálové) v obou dílech občas poznají scény z vlastního mládí.

Bling Ring: Jako VIPky (2013)

It's a sick. Jak bylo ve filmu řečeno. Průměrný snímek o dnešních hodnotách a naivní představě zlaté generace o americkém snu, kdy převládá slepá touha po stylu celebrit a krásného života, kde člověk nemusí počítat peníze a jen si je užívat, aniž by pro jejich vydělání vyložil nějaké větší úsilí. Plus si myslím, že Emma jako herečka vynikla a s rolemi v budoucnu určitě problém mít nebude.

Příběh kmotra (2013)

Jak bych začal. Film byl řemeslně doopravdy zvládnutý. Kamera super, herci taky, Vetchý se snažil někdy až moc, aby vpadal jako De Niro v legendárním Kmotrovi. Ale 90 minut je na takovej příběh asi málo a nebo nebyl zvládnutý scénář, scény na sebe moc nenavazovaly a celý film se mi zdál takový neplynulý. Prostě o hodně zkrácená verze trilogie Jaroslava Kmenty, kde se snažili vypíchnout to nejdůležitější a moc se jim to nepodařilo. Takže jako informační zdroj bych to určitě nebral, ale jako film na české poměry celkem povedený. Zřejmě lepší než české gangsterky typu Kájínek nebo Expozitura.

Dva a půl chlapa (2003) (seriál)

Jednoduchý, stereotypy podporující brak, ale obsazení Charlieho je tak geniální (kdy Sheen nemusí svou postavu a vůbec hrát), že to z něj dělá nadprůměrný sitcom. Do toho samozřejmě skvěle sekundující Jon Cryer a Angus T. Jones, plus občas nějaký ten povedený vtip a je to skvělá podívaaná. Ale bohužel když seriál staví pouze na obsazení hlavního hrdiny a ten je pak odejit, tak už nemá co nabídnout. A tak se i stalo - poté co Sheena nahradil Ashton Kutcher a změnil charakter celého seriálu, tak je to již absolutně o ničem a stává se tak doopravdy bezduchým, podprůměrným americkým sitcomem a z původních 4 hvězdiček musím dát jen 3.

Mezi zdmi (2008)

Jako obraz francouzského školství pěkné (věřím že to v nějakých školách tak doopravdy chodí). Ale chyběl mi tu nějaký větší příběh a spíš jsem se u nějakých dialogu nudil a občas mi přišly zbytečné. S tím se dostávám ke druhé výtce, že film měl být kratší. O hereckých výkonech nemůže být řeč, ale když vemu že to hrál učitel s vlastní třídou, tak jsem to ochotnej nějak překousnout. První polovina filmu byla ta nudnějši, ale když se to na konci, bohužel jen na krátko, rozjede, tak to ujde.

Avengers (2012)

Povedený film pokud na něj divák jde s jasným úmyslem pouze se pobavit. A abych pravdu řekl, myslel jsem že to bude horší a banálnějši. Ale neuvěřitelně propracované efekty, super akce a marvelovsky vtipné hlášky s hrdinskou hudbou na pozadí. Jak jsem řekl efekty, byly propracované do detailu a herecké výkony taky super, ale přece jenom mi tam něco chybělo. Děj byl lehce předvídatelný a sterilní bez nějaké větší hloubky a nekonaly se ani žádné oblíbené extra zvraty, takže člověk prostě věděl, jak to vše bude probíhat a dopadne. Proto chápu, jestli to na někoho mohlo působit nudným dojmem a bohužel ani já jsem si zde, kromě té povedené komiksové akce, nic nenašel.

Nepřítel pod ochranou (2012)

Přiznám se, že jsem na to šel jen kvůli Denzelu Washingtonovi, ale nakonec jsem byl překvapenej a Ryan Reynolds svojí roli zahrál na jedničku, skoro líp než Denzel. Jinak příběh je zpracován průměrně. Na odpočinek a vypnutí uplná pohoda, připomíná mi to starší akční filmy a Elitní zabijáky.

Popravčí (2005)

Zajímavý film kde bych hlavně pochválil kulisy a výbornou atmosféru. Příběhy o inkvizici a temné pověsti o katech mě zajímaly od dětství, tak jsem byl zvědavý. Jako drsná pohádka, co si užívá stereotypy asi působí film dobře, ale třeba Kladivu na čarodějnice nebo Goyovým přízrakům se nemůže rovnat v ničem.

Hannibal - Zrození (2007)

Začátek mě dostal, ale poté příběh byl slabší a slabší. I když jsem se Gesparda Ulliela bál, tak nakonec svojí roli zahrál víc než dobře. Bohužel je zde vidět, že je film hodně komerční a jen ždíma slavnou značku. Ale celkově bych řekl, že film do série tak nějak zapadl a i když mohl být lepší, tak taky o hodně horší.