Resident Evil (2002)

Kde jsou ty časy, kdy ještě Paul točil dobré kousky. Velká pochvala za odvahu při adaptaci vlastní vize příběhu. Racoon City a jeho lokace nehrají prim, což zamrzí ale v úlu taky dobrý. Zvláštní, že nejlepší díl série nezahrnuje postavy Leona, Chrise nebo Claire a především Jill Valentine. Samozřejmě jsem fanoušek zombie filmů a především milovník herní série, kterou jsem na konzolích PlayStation zběsile otáčel, včetně remaku RE2 a RE3. Snad bude nově chystaný film (2021) také povedenou lahůdkou.

Absolon (2003)

Pro Lamberta jsem měl vždycky slabost. A pro béčkový (céčkový) filmy taky.

Černé zrcadlo - Nenávist národa (2016) (epizoda)

Tentokrát zbytečně rozvleklé, ale pořád perfektní myšlenky. Společně s Železnou vůlí asi nejslabší z hlediska režijního zpracování.

Černé zrcadlo (2011) (seriál)

Naprosto unikátní filmový povídkový projekt. Obecné téma moderních technologií a filozofování nad jejich (ne)užitečností je takřka bezlimitní, a to především z hlediska potenciální těžby materiálu na dalších řekněme 5 řad (prosím ať jsou další řady!). Takový hořko-sladký jinotaj jsem již dlouho neviděl. Naposledy jsem se cítil jinak, zvláštně a bloumavě u filmu Walter Mitty a jeho tajný život. Což je přesně jeden z těch zástupců kategorie "zvláštní jiné filmy" (viz. Truman Show apod.). Nejvíce mě zaujala epizoda Pád střemhlav s úžasnou Bryce Dallas Howard v hlavní roli. Opravdu skvělá reflexní sonda do směřování naší globální společnosti v čase budoucím :-)

Bridgertonovi (2020) (seriál) odpad!

Úžasně prostoduché zvratky, které si užívají současný HYPe. V úvodu můžeme vidět černého gentlemana do nějž je zavěšená bílá dámička. Společně se zdvořile pozdraví s jiným párem. Rok 1831. Někdo zapomněl do kolonky žánr připsat SCI-FI !!! Dneska by ty přihlouplý děcka věřili i tomu, že to tak skutečně bylo! 😀😀 Samozřejmě chápu, že se jedná o naznačení sociální a rasové rovnosti jednadvacátého století a že i muž může být pod ženou, pracovně i sexuálně. Ať si klidně klasického Hamleta hraje černoch, Romea asiat, Julii eskymačka. Tím pádem by si ale doktora Martina Luthera Kinga mohl zahrát bílý Švéd a Black Panthera korejský raper. Pak je to fér ke všem. Jenže pak si přečtete článek, jak je americká komunita pobouřena, protože v pixarovce Duše, je ryze černošská postava namluvená bělochem. Ať žije rasismus naruby. 😀😀😀👍🏻

Ryba jménem Wanda (1988)

Upřímně řečeno, jestli si někdo rovněž zasloužil ocenění akademie za vedlejší herecký výkon, tak to byl vynikající Michael Palin. Pravdou ale je, že komediální výkon Kevina Klinea je pamětihodný.

Kull dobyvatel (1997)

Starý dobrý béčko s Kevinem ,,Herkulem" Sorbem :-)