Virus (1999)

Sice neuvěřitelná slátanina, ale myšlenka dobrá. Kdyby tenhle námět zrýmejkoval James Wan, vůbec bych se nezlobil.

Gentlemani (2019)

Opravdu našlapaná gangsterka se specifickým stylem vyprávění, včetně scénáře, se kterým si někdo pořádně pohrál. Všichni byli super, ale Hugh Grant si krade film malinko pro sebe ;-) 90%

Propast (1989)

Ten film má v podstatě úplně všechno, co má bombastický snímek ze stříbrného plátna mít, přesto ho tehdy provázelo spíše průměrné přijetí. Perfekcionalistické sadistické hovado, v podobě Jamese Camerona, jde tématicky tvrdě po své vášni, kterými jsou záběry pod vodou. Zvěstí o jeho chování na place a přístup k hercům se stal již tradiční pomazánkou na chleba bulvárních pisálků. Snímek jsem viděl naposledy před 15-ti lety. Včera jsem si ho pustil znovu a nemůžu pochopit, proč se Ed Harris nestal Russellem Crowem svojí generace. Tak skvělý a charismatický herec se nerodí každý den. Osobně nejraději mám Eda z filmu Skála, kde hrál generála Hummela. Opravdu jeden z nejzajímavějších anti-hrdinů co jsem kdy na plátně viděl. Tady má Ed svojí asi nejkomerčnější a největší hlavní roli - díky Bohu za ní! 100%

Hra vlkodlaků (2011)

Slušná komedie a celkem dost dobré masky. 70%

Le Mans '66 (2019)

Jednoznačně film roku 2019! 100%

Nelítostný souboj (1995)

Já tomu De Nirovi tak fandil!!! A tak to režisér zamýšlel! 100%

Irčan (2019)

Al Pacino zde nemá hlavní roli, ale přesto v jistých partech značně zastiňuje De Nira i Pesciho. To, že dostal Oscara až za hlavní roli ve filmu Vůně ženy, je také velká ostuda. Nechápu proč tahle ikona nemá na kontě alespoň 3 Oscary - z toho první dva za filmy ze 70tých a 80tých let! Fakt ostuda! To samé udělali DiCapriovi. Vzali mu tím tu čestnost. Vzali mu tím spravedlnost a zaslouženost. DiCaprio měl odejít s Oscarem za Letce. Takhle si oba zmíněné budeme pamatovat jako velké ikony, které si šli pro Oscara za zásluhy, tzn. za roli, která nebyla až tak špatná, ale určitě né ikonická. To není fér. Pro celou starou skvadru se jedná o jistý druh epilogu. Jako kdyby se definitivně Scorsese, De Niro, Pacino a Pesci loučili se svou Mafia-movie kariérou. Musím říct, že je to velmi úspěšné rozloučení! 90%

Kingpin (1996)

Woody Harrelson patří dlouhodobě do mojí oblíbené skupiny herců, kteří se mi nevešli do mého top. Troufám si říct, že je tak na 12-tém místě ;-)

Zaklínač (2019) (seriál)

Naprosto fantastické. Můj nový seriál v topce. Jako milovník herní trilogie nemohu jinak než za 100%. PS: Snad do seriálové adaptace zakomponují i Zoltana Chivaye.