Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Akční
  • Drama
  • Animovaný
  • Horor

Oblíbené filmy (10)

Predátor (1987)

Subjektivní názor: Nejlepší film na světě,který miluji nade vše. Po tisícím shlédnutí jsem přestal počítat ty další. Johne McTiernane jsi nejlepší :-) 150%

Nebezpečná rychlost (1994)

Jan de Bontovo debut a hned akční film roku. Keanu Reeves má šarmu na rozdávání a Sandra Bullock je sexy kráska v nesnázích. Hopperovo oslizlou postavu vydírajícího násilníka jsem bezhlavě hltal. Výborně nadávkované sekvence od openingové akce ve výtahu, po následnou honičku o místo v autobuse a pobyt v něm, až po super ending ve vlaku. 100%

Smrtonosná past (1988)

Ano musím se opakovat, John McTiernan je naprostá režisérská elita. Predátorem to začalo a tímto následným kouskem potvrdil svoji korunu krále akčních klasik. Jasných 100% V mém top jako zástupce celé série, čtyřkou nevyjímaje :-)

Hon na ponorku (1990)

John McTiernan, Basil Poledouris, Sean Connery, Jan de Bont a v hlavní roli jaderné ponorky! Nesmrtelná klasika.

Rivalové (2013)

Opravdu úžasný film o dvou různorodých živlech mezi nimiž vznikla rivalita, která se jim stala hlavním faktorem jejich úspěchu. Agilita emocí v tomto snímku je úžasná, ovšem u Rona Howarda to není nic neobvyklého. Hudba šlape a motory burácí, kamera pracuje a střih je precizní. Zakázkový film, který jsem spolkl i s navijákem :-) 100%. Moc často se nestává, abych měl husí kůži při sledování filmu. Když Niki Lauda se zdevastovaným a v rekonvalescenci popáleným obličejem zasedl do svého vozu a v přímém duelu porazil svůj strach proti největšímu nepříteli, pudu sebezáchovy, myslel jsem, že začnu brečet. Niki Lauda byl pro mého dědu ikona, kterou uznával a já se mu vůbec nedivím, nechat si vysát plíce a omotat hlavu fáčem dokáže zvládnout více lidí, ale sednout si v těchto bolestech do kokpitu F1 a řítit se 270 Km/h v boji proti strachu za obhájením titulu a získání respektu svých nepřátel (protivníků na trati), to je jeden z největších historických milníků moto-sportu. Daniel Brühl si toho Oscara za hlavní roli zasloužil. Po nominaci na zlatý glób jsem v to doufal. K mému překvapení u zlatého plešouna nedošlo ani na užší nominační výběr - velká škoda. Herecký výkon roku 2013. PS: R.I.P. WALTER :-)

Uprchlík (1993)

Patrně slovy (textem) nelze docenit přínos tohoto snímku pro světovou kinematografii. Tento počin skutečně definoval žánr akčního-thrilleru. Tommy Lee Jones v roli zarputilého šerifa byl Harrisonovi více než zdatným sekundantem. Škoda, že sošku zlatého plešouna nedostal i Ford v kategorii hlavní herec. Dobré herecké výkony se zde setkávají s vynikajícím scénářem, kvalitním hudebním doprovodem a precizní kamerou. Jedná se opravdu o snímek, který postupem zraje a neklesá v čase na své kvalitě, ba naopak stoupá. 110%

Bourneovo ultimátum (2007)

Postava tak skvělá jako Bourne tu chyběla. Mám pocit, že James Bond a Ethan Hunt by se měli klanit....Jason Bourne alias Matt Damon....V jednu chvíli jsem nevěděl kdo koho hraje a tomu se říká být vžitý do role....Po zásluze odměněné, třemi Oscary vyšperkované, perfekcionalistické dílo Greengrassovo. 95% za celou trilogii :-)

Master & Commander: Odvrácená strana světa (2003)

Peter Weir je umělec. Se svým rukopisem a skvělým vedením hereckého velkotonážního kádru, jakým Russell Crowe bezpochyby je, dokáže neuvěřitelné zázraky. Psychologicky laděná dobrodružná drama s velkolepou výpravou a vykreslující atmosférou, navíc podtrhnutá kvalitní hudbou a kamerou. Výborná volba sekundanta Paula Bettanyho a celkového castingu námořníků. Opravdu jsem z tohoto filmu nadšený. Jasných 99% :-)

Tenkrát na Západě (1968)

Jedná se o jednu z perel světové kinematografie a to nejen ve svém žánru.

Batman začíná (2005)

Výborně pane Wayne, ale tohle nejsou taneční.A opravdu ne.Batman zvážněl a začal znova.U mě na 110% :-) V mém top jako zástupce celé úžasné trilogie od Nolana.

Reklama

Reklama