Domek z karet (2013) (seriál)

Démonický Kevin Spacey a jeho herecký koncert. Projekt pod tvůrčí taktovkou Davida Finchera a Joela Shumachera je opravdu skvostnou ódou na politicko-strategické pletichaření.

Vyšinutý (2020)

Russell Crowe je fakt bourák. Někomu se hold poštěstí mít takový herecký talent a obrovské charisma (i když hraje vyšinutého), že i s nadváhou a pěstovaným nevzhledem dokáže utáhnout celý film. Nicméně musím pochválit i řemeslně zvládnutou režii, která je co do celku a scénáře lepším průměrem, avšak noblesním průměrem. Snímku pomáhá i kvalitní hudební doprovod. Přesto jde především o koncert hlavního hereckého protagonisty.

Banda (2019) (seriál)

Pohled na podělaný superhrdiny s obratem o 180 stupňů. Pokud se člověk přejí marvelovkama, tak DC comics není jediný kdo má recept na zajímavé uchopení látky. Od Amazonu jsem už chválil krátkou sérii Jean-Claude van Johnson. Tohle je ale samozřejmě o třídu lepší a hlavně dražší projekt, kde hraje Karl Urban, což bylo pro mne hlavní lákadlo ;-) 85%

Capone (2020)

Asi jsem to nepochopil. Tom Hardy si chtěl střihnout životní roli gangstera. Pokud by se zaměřil na poslední období své vlády a období ve vězení, mohl z toho vytěžit maximum, včetně Oscara. Místo toho se zaměřil na období, kdy si Fonso sral do plen a minimálně ve třech filmových momentech to zabředlo do nechtěné komediální-karikaturní estrády. Což zcela jistě nebyl záměr filmařů, o tom jsem přesvědčen!

Robinson Crusoe (1997)

Příběh Robinsona by si zasloužil daleko lepší a rozmanitější adaptaci. Nicméně s Brosnanem to uteklo celkem rychle a nebylo to špatné. 60%

Párty Hárd (2019)

Márty se s tím nesral. Vzal to cca na 40 záběrů a jel to na hárd, aneb Prcičky na český způsob :-D

Ježek Sonic (2020)

Jim Carrey zase válí. Díky němu jedna hvězda navíc!!! 70%

Virus (1999)

Sice neuvěřitelná slátanina, ale myšlenka dobrá. Kdyby tenhle námět zrýmejkoval James Wan, vůbec bych se nezlobil.

Gentlemani (2019)

Opravdu našlapaná gangsterka se specifickým stylem vyprávění, včetně scénáře, se kterým si někdo pořádně pohrál. Všichni byli super, ale Hugh Grant si krade film malinko pro sebe ;-) 90%

Propast (1989)

Ten film má v podstatě úplně všechno, co má bombastický snímek ze stříbrného plátna mít, přesto ho tehdy provázelo spíše průměrné přijetí. Perfekcionalistické sadistické hovado, v podobě Jamese Camerona, jde tématicky tvrdě po své vášni, kterými jsou záběry pod vodou. Zvěstí o jeho chování na place a přístup k hercům se stal již tradiční pomazánkou na chleba bulvárních pisálků. Snímek jsem viděl naposledy před 15-ti lety. Včera jsem si ho pustil znovu a nemůžu pochopit, proč se Ed Harris nestal Russellem Crowem svojí generace. Tak skvělý a charismatický herec se nerodí každý den. Osobně nejraději mám Eda z filmu Skála, kde hrál generála Hummela. Opravdu jeden z nejzajímavějších anti-hrdinů co jsem kdy na plátně viděl. Tady má Ed svojí asi nejkomerčnější a největší hlavní roli - díky Bohu za ní! 100%