Poslední skotský král (2006)

Skvělé herecké výkony (Whitaker, McAvoy), dobře zpracované a zrežírované. Pěti hvězdám brání fakt, že jsem nebyl schopen si ke kterékoliv postavě vytvořit nějaký vztah. Bohužel je Král pro mě citově chladným sdělením toho, jak to ve světě (Africe) funguje.

Deuce Bigalow: Evropský gigolo (2005) odpad!

Radši budu koukat neustále a dokola celý týden na Ochránce s Vinem Dieslem, než abych musel ještě jednou vidět tuhle debilitu.

Vetřelci (1986)

Úplně jinak než Vetřelec, úplně jinak dobře než Vetřelec. Je skvělé vidět, jak stejnou látku natočí dva vynikající režiséři totálně jinak.

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Není co dodat, asi jeden z nejlepších akčních filmů vůbec. Začátek 90. let = triky, které často překonávájí současnou produkci. Arnold je v plné formě stejně jako režisér Cameron. Nápad terminátora z tekutého kovu je brilantní.

Univerzální uklízečka (2005)

Asi jsem se někde špatně zaposluchal, protože jsem si myslel, že je to rodinný film pro menší dítka, ale o to víc mě překvapilo, když jsem snímek shlédl. Takhle dlouho mě nějaký film nepřekvapil. Maggie Smith je úžasná, zvlášť když se baví, jak malí kluci padají z kola... Bohužel většinu filmu skutečně zachraňuje pouze slušné obsazení a černý humor, o invenci režiséra přijít s něčím novým si nechte zdát.

Kmotr (1972)

Po přečtení knihy jsem si zamiloval Maria Puza a přečetl většinu jeho knih. Po shlédnutí filmu jsem si zamiloval všechny, kteří měli co do činění s tímto filmem počínaje skvělými herci a konče režisérem Coppolou. Dokonale dokázal vystihnout těžkou atmosféru knihy a závěrečná část, kdy se uskutečňuje pomsta Corleonovců patří mezi mé nejoblíbenější ve světové kinematografii vůbec.

Bournův mýtus (2004)

Agent bez minulosti nebyl špatný, ale tohle je prostě bomba! Paul Greengrass ví, co a jak. Hned na začátku ukončí milostný vztah Bournea a Marie a vrhne Jasona do světa s tím, že je mnohem tvrdší, nebezpečnější a vychytralejší. Kam se hrabe Bond, který bez hodinek s laserem nepřežije ani chvíli...

Černý jestřáb sestřelen (2001)

První film, který jsem od pana Scotta viděl a bylo mi hned jasné, že toto je můj nejoblíbenější režisér, což si utvrzuji stále s dalšími jeho filmy. Dokonalá vizuální a zvuková stránka, skutečný obraz války, bez soucitu a zbytečného amerikanismu.

Auta (2006)

Když jsem Auta viděl v kině, byl jsem omámen. Postupem času však ztrácejí něco ze svého kouzla, které spočívá především ve výborných nápadech, skvělé animaci, dobrých vtipech a výtečném dabingu. Bohužel příběh zaostává, což mě u filmu od Pixaru dost zklamalo. Asi nejvíce "dětský" film tohoto studia...

Jednotka příliš rychlého nasazení (2007)

Soumrak mrtvých byl fakt dobrej, ale tohle je KURVA luxusní záležitost. Perfektně zpracované, plné zběsilých střihů a trefné muziky. Definice akční komedie daleko zaostává za pravým významem filmu, protože tohle není jenom akčňák, komedie ani parodie, je to pocta všem těm nářezům a v mnoha ohledech je Jednotka lepší než filmy, ze kterých si bere. A v mnoha scénách jsem si připadal jako voyeuristickej úchyl, protože jsem se smál na celý kolo... (třeba když pan reportér se potácí se zapíchnutým kusem střechy kostela až v krku)