J.Bakhita

J.Bakhita


2 body

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2
  • 27.8.2017  09:27

  Kniha Jméno Růže byla jedno z nejúžasnějších děl, které jsem kdy vzala do ruk. To se ovšem nedá říct tady o tomhle filmovém paskvilu a spíše špatné parodii na již zmíněný knižní román. Scénáristé a režisér byli zřejmě naprosto vedle z toho, že mnich se může zamilovat a z vedlejší linie, která navíc sloužila spíše k ukázce drsného života středověku, udělali linii hlavní. Na silné poslání knihy, či jasné objasnění všech vražd (a dokonce na poslední oběť) se jaksi pozapomnělo. Všichni mniši vypadají jako vedlejší postavy ze Scary Movie (včetně Berengara, podle kterého byl strýc Fester z Adamsonovy rodiny rozený princ Charming) a řekla bych, že mají působit negativně, ačkoliv to byly postavy (až na pár výjimek) víceméně kladné. William se po celý film vyžívá ve svých schopnostech a knihách a na nic jiného nemyslí. Adso nemá jediný záběr ve kterém by neměl vytřeštěné oči a otevřenou pusu (nehledě na to, že v knize je benediktýn a ne františkán!). Film je naprosto nemožně sestříhaný a jako celek velmi nelogický. Konec se odehrává již zcela podle fantazie režiséra. Absolutně nevím co měla znamenat ta snaha o upálení na konci. A ještě na území opatství, což by v té době bylo naprosto nemyslitelné a stejně tak v knize. Možná je to ukázka toho, že tak geniální a promyšlené dílo nejde natočit ani se Seanem Connerym v hlavní roli...

  • 29.7.2017  01:43
  Brimstone (2016)
  odpad!

  80%???! Děláte si srandu? Nejodpornější film, co jsem kdy viděla! Odporný, nechutný, beznadějný hnus! Režisér by se měl nechat vyšetřit! Nejsem si jistá co to mělo být?! A jaká je pointa příběhu? Pokud máte jen trochu soudnost tak se na to nedívejte, zkazí vám to nejen večer, ale několik příštích dní. Kam se na to hrabe libůstka Hannibala Lectera!

  • 22.1.2017  19:10

  Ehm...co? Typický scénář: psychiatrická léčebna, divná holčička, posedlá matka...co ještě? Když jsem viděla trailer, myslela jsem, že neusnu.... potom jsem se na to rozhodla podívat... napřed jsem si zakrývala oči, potom jsem se přestala bát, tak jsem si je odkryla a...přestala jsem se bát?! Ne, vážně... to už fakt nikdo k hororu nepotřebuje...příběh? Všechno se dozvíte po 15 MINUTÁCH! Za chvíli bude horor jen o tom, že někomu spadne kamera a 81 minut na ni bude vyskakovat potvora a mlátit do obrazovky.

  • 21.1.2017  23:16
  Vzpomeň si (2015)
  *****

  Naprosto neskutečné! Neuvěřitelné! Šokující! Kdyby ten film byl jenom o minutu delší, tak sežvýkám kompletně všechno polstrování z gauče! Herci, hudba, režie, scénář, příběh - všechno skvělé! Speciálně scéna se psem a jeho majitelem... Máte pocit, že už není film, který vás překvapí, že už neexistuje film, u kterého byste se nenudili? Že už jste všechno viděli? Tak tohle... dámy a pánové...jste ještě neviděli.

  • 21.1.2017  23:01

  Tak tohle působilo velmi ploše. Herci byli docela dobří, stejně tak i hudba. Kamera byla zajímavá. Celý děj měl divadelní ráz. Kostýmy velmi dobré, aleee.... tenhle film NEBYL DOBRÝ. Bylo to celé zvláštně překombinované. Joe Wrightova Pýcha a předsudek je vynikající, tak kde se stala chyba? Scény šli velmi zvláštně po sobě, ten kdo nečetl chybu nebude z filmu mít zhola nic! Film je rozdělený na krátké sekvence, které jdou po sobě nelogicky, jsou podivně utnuté, nijak na sebe nenavazují a film působí zároveň chabě a zároveň přeplácaně. Anna Karenina má být příběh plný lásky, emocí, který postupně graduje do osudového konce. A tady? Nic... na tento film už se dívat nebudu a mrzí mě, že jsem s ním ztratila čas. Ke konci filmu mi bylo úplně jedno co se stane, byla jsem hlavně ráda, že je konečně KONEC!

  • 21.1.2017  22:53
  Učitelka (2016)
  *****

  Bylo to velmi netradiční, ale velmi se mi to líbilo. Ani chvíli jsem se nenudila, napětí ve filmu stoupá. Herci byli dobří, ačkoliv občas někteří přehrávali a působili nepřirozeně, divadelní způsob natočení filmu v tomto případě dodával atmosféru. Zajímavá hudba k podbarvení. Ráda se na tenhle film někdy podívám znovu a doporučuji.

  • 21.1.2017  22:42

  Němcům se křivdí. V podstatě jde o jedno z největších detektivních děl maskované dokonce i samotným režisérem. Konspirační teorie: Bohatí obchodníci, kteří chtějí ropu zabijí Winnetoua a místo něj dosadí toho největšího dementa, kterého najdou to ráno u baru, v naději, že mu dají jen minimum peněz. Po tom, co s ním však promluvili a zjistili, že ani neumí mluvit v souvětích k němu přidají ženskou, která má hlídat, aby se náhodou nepodříz nebo něco nevykecal. To je Nšoči. Apačům zjevně dala "šamanka Nšoči" něco do jídla, aby jim to přišlo úplně normální. Pak se to bohužel zvrtne, protože náhražka Winnetoua se zhlédne v kosení sekerou a odmítá nadále spolupracovat a Nšoči se zalíbí Old. Old Shatterhand, tento naivní, hodný muž podlehne této křivé lsti. Co s ním udělají, to nevím. Na konci se SPOILER ........stane náčelníkem! Ano. Winnetou je mrtvý. Nšoči zřejmě ví, že přídavky v jídle u Apačů brzy přestanou fungovat. Proto Olda zvolí za náčelníka a potom se vytratí, nechá ho osudu a shrábne prachy. To znamená, že hlavním padouchem je "šamanka Nšoči". Chtěla bych Philippa Stölzle poprosit, aby nahoru napsal Krimi a dám tomuhle pět hvězd!

  • 1.1.2017  23:20

  Tenhle film stojí za vidění. Vynikající herecký výkon v podání Aleny Mihulové. Pokud se ale těšíte na vtipy podbarvené občas něčím vážným, tak jste se hluboce spletli. Zejména lidé v depresi by si měli dávat pozor. Snímek je velmi drsný, psychologický, nervy drásající a smutný, nicméně velmi zajímavý. Vůbec nechápu slovo: komedie. Proč je v popisu filmu? Bolek tu má pár lehčích frků, které se však vzhledem k atmosféře filmu a situaci spíš nehodí. Asi už ten film nebudu chtít vidět, ale ani nelituji toho, že jsem ho viděla. Opravdu zamyšlení hodný kousek...

  • 4.10.2016  16:32

  Tohle nebyl špatný počin. Docela vtipné, zajímavé, ale na můj vkus to mělo místy takový podivný, lehce zmatený průběh. Herci byli skvělí. Meryl opět dokázala, že je schopná zahrát naprosto kohokoliv a takhle role jí velmi sedla. Stejně tak Hugh Grant. Oběma poměrně zdatně sekundoval Simon Helberg, což by se dalo označit příjemné překvapení. Dobrý soundtrack i vhodně vybraná hudba do filmu. A jelikož se Stephenu Frearsovi podařilo, mě rozbrečet, tak tomu dávám čtyřku a myslím, že ji tu i nechám.

  • 4.10.2016  16:25
  Kód Enigmy (2014)
  ****

  Čekala jsem od filmu více. Proto tu zanechávám jen čtyři hvězdy. Dalo by se to ohodnotit slovy "srozumitelný". Nebyl špatný, ale dalo se z něj vykřesat trochu více. Benedict byl perfektní, ale příliš se mi do filmu nehodila Keira co by vynikající matematička. Ani ostatní herci mě nijak zvlášť nezaujali. Scénář dobrý. Všechno podtrhuje vynikající soundtrack od Desplata. Z celkového pohledu podařené.

  • 21.8.2016  23:30

  Prostě geniální. Dá se dodat něco víc? To se prostě musí vidět...

  • 21.8.2016  21:09
  Inspektor se vrací (TV film) (2015)
  ****

  Vynikající scénář, herci, příběh. I hudba byla zajímavá. Opravdu mě to bavilo. Film, ve kterém si člověk uvědomí co vše může způsobit jeho jediný čin. Něco u čeho si popřemýšlíte. Snad jen ten konec byl trochu zmatený...

  • 19.8.2016  22:22

  Tak tohle byla velmi dobrá akce. Slušný a vychytaný animák. Člověk vidí doporučení "pro celou rodinu" u hodně nudných animáků, jako třeba Mimoni a většinou to obnáší, že dítě se baví a je v klidu, zatímco rodič si vedle něj čte, rád, že je chvíli pokoj, ale pokud by neměl knihu, tak by pomalu a bolestivě umíral nudou. Ale, tohle bylo opravdu! pro celou rodinu. Nejen pro děti, ale i pro dospělé. Film hodně pracuje s rasovou nesnášenlivostí, což se mi velice líbilo. Jsou tu vtipná místa připomínající komedii a i místa spíše thrillerová a napínavá. Vyústění filmu nebylo až tak dobré, jako průběh filmu, ale nic míň než pět hvězd si to nezaslouží. Opravdu výborné. Jen tak dál Disney!

  • 28.7.2016  22:34
  Gauneři (1992)
  ****

  Hodně dobré. Ne nejlepší Quentinova chuťovka, ale dobrá (a dobrý tu není za 3). Bavila mě o něco víc než Pulp fiction, ale o něco méně než Hanebný pancharti a Nespoutaný Django, proto čtyři hvězdy. Film začíná naprostým šokem, který v první třetině opadne a začíná poněkud ukolébávat, ale dále už jen sedíte a i když se moc snažíte, vytřeštěné oči vám zůstanou až do konce. Dechberoucí zvraty, skvělý scénář, herci i hudba. A režisér...no kvůli tomu se na to většina dívá, takže není co dodat...

  • 22.7.2016  15:26

  No páni. Tak tohle byli tedy nervy. Hodně jsem váhala ohledně hodnocení. Od začátku do té doby kdy do konce zbývá 15 minut, to bylo výborné. Do téhle doby to byla zápletka naprosto možná, reálná a děsivá. Hudba zajímavá, ačkoliv když spustí, tak musíte soustavně tlumit repráky. Herci byli dobří, zejména John Goodman dodával filmu tu pravou atmosféru. Děj měl opravdu spád. Ani chvíli se nenudíte a se zaťatými pěstmi čekáte, co z toho vyleze. Nicméně je tu těch posledních 15 minut. Film dosti strhnou na zem. Díky nim tu zanechávám jen tři hvězdy. Nicméně jsou to velké hvězdy, protože ten pořádný zážitek z té velké a mnohem zajímavější části předtím, už to jen tak vymazat nemůže. A nervy budete mít i u nich, takže celkový dojem ponechán. Doporučuji.

  • 17.7.2016  15:34

  Velice dobrý film. Skvělé scény, napětí, hudba i scénář. Ale docela mě zklamala hlavní hrdinka, stejně jako představitelé Zacha a Graye. A je vidět, že tento film už nemá v režii Spielberg. V ději jsou zvláštní zvraty, které ho posunou trochu rychleji, než by bylo vhodné. Kluci hned vjedou do zakázané části lesa, zprovozní okamžitě auto... občas to působí neuspořádaně. A scéna, kdy hlavní hrdinka uteče tyranosaurovi na deseticentimetrových podpatcích už opravdu bije do očí. Ale jinak je tu spoustu podařených scén. 4 hvězdy.

  • 17.7.2016  11:28

  Naprosto skvělé. Neuvěřitelné zvraty v ději, vynikající soundtrack, herci i scénář. Celou dobu jsem byla neuvěřitelně napjatá nejen ohledně toho, jak to skončí, ale taky co se stane v další minutě, jestli ne sekundě. Christoph Waltz je úžasný. A kde Tarantino bere tyhle nápady, je opravdu záhada. Jen škoda té hromady mrtvých...

  • 17.7.2016  11:25

  Podle mého mínění, jeden z nejlepších filmů. Zajímavá pointa, skvělá hudba, dobrý scénář a bezkonkurenční Christoph Waltz. Děj se na začátku rozjíždí hodně rychle, takže člověk sleduje film s pusou dokořán. V druhé polovině se zpomalí a je to zase hra na nervy. Herci výborní a český dabing rovněž ( Jamiemu Foxxovi přidává). Christoph Waltz snad poprvé v kladné roli a velice mu to svědčí. Byl to od Tarantina podobně dobrý tah, jako obsazení Henryho Fondy do záporné role v Tenkrát na Západě (ačkoliv Tenkrát na Západě je už samozřejmě klasika). Taky musím ještě upozornit na postavu, kterou ztvárnil Samuel L. Jackson. Snad jen finále je trochu nevěrohodné, ale Tarantino se nikdy s ničím podobným nepáře. Za mě jasná pětka.

  • 17.7.2016  11:12
  Pevné pouto (2009)
  ****

  Při sledování tohoto filmu jsem měla husí kůži a nevím, jestli se na něj chci ještě podívat - možná na scénu s deníkem. Hmmm...ale to neznamená, že to nebylo dobré (a dobré nemyslím za 3).

  • 17.7.2016  11:09

  Nahoru by ještě měli přidat "s hororovými prvky". Dosti děsivé, ale dobré. Bohužel neznám knižní předlohu. Třeba po přečtení změním názor, protože se mi to líbilo.

  • 17.7.2016  11:05

  Nemám ráda remaky. Ale tenhle mám ráda. Steve Martin by byl sám nic moc, ale v kombinaci s Jeanem Reno, je to výborné. Dost to připomíná Mr. Beana ve francouzském podání. Ale bylo to vtipné. A i když je ten humor opravdu primitivní (to říkám jako fanda Jerome Klapka Jerome), tak je dobrý. A inteligentní humor nemusí vždy znamenat skupinu lordů při partii šachu.

  • 17.7.2016  10:59

  Lidi to tu hodnotí dost špatně. Ale jako oddechová komedie je to skvělé. Není sice tak dobrá jako dvojka, ale když si vzpomenu na všechny komedie s Adamem Sendlerem nebo všechny ty oplzlé vtípky jiných podobných "komedií", tak tomuhle prostě nemůžu dát méně než 4 hvězdy. Tyhle komedie to totiž hluboce převyšuje.

  • 16.7.2016  10:43

  Po první polovině, kdy hlavní postava vymetá nevěstince a ženy chodí na místa, kde je prostě musí něco sežrat ani kdyby to byla romantická komedie od Zdeňka Trošky se začíná konečně něco pořádného dít. Celé to bylo poněkud slátané dohromady, ale zachránil to pouze fakt, že to, co napřed hodně připomínalo Červenou Karkulku s Amandou Seyfried, mělo nakonec i poměrně reálnou zápletku. Herci byli průměrní a hudbu si už nepamatuji, nicméně úplně nudné a bez pointy to taky nebylo.

  • 15.7.2016  23:07
  The Guest (2014)
  ***

  Ale no tak. Co to bylo? Tři hvězdy bohatě stačí. Parodie na vojenskou policii? Není třeba se bát. Školená jednotka ostrých hochů v černých oblecích a neprůstřelných vestách už nebudou potřeba. Stačí pouze jediný člověk, jako armádní subjekt, který je všechny zastane, pokud to armáda nezvoře... no a tady to zvorala. Jinak by to nemělo smysl točit. Jasné. Děj na sebe navazuje a po chvíli se stává naprosto předvídatelný. Ze začátku se rozvíjí slibně, ačkoliv je hned jasné, co bude následovat, ale chvíli to ani nevadí. Ale ke konci se z toho stává naprostý nesmysl. Nicméně Dan Stevens na rozdíl od ostatních hraje dobře. Jen škoda soundtracku. Naprosto příšerná, do hlavy se vrážející hudba...nedá se říct k podbarvení. A potvrzuje se zde další pravidlo, které se objevuje už od Jeníčka a Mařenky. Zásadně to, co vydrží všechno, to nejnebezpečnější a nejdrsnější nejsou vojenské jednotky, ani armádní pokusy, ale sourozenci. Ne vážně, dávejte si na ně bacha... :)

  • 14.7.2016  16:18

  Začátek filmu se rozjížděl slibně, ale dál... Ačkoliv mám nebelvírského chytače ráda, tomuhle prostě pět hvězd nedám. Prostě tě to nejde. Film není sám o sobě špatný, ale co to fínále?! Rowlingová ve své knize popsala naprosto epochální finále, které si i člověk, který nečte nic jiného než bulvární časopisy, přehrává v hlavě jako film v HD kvalitě. A zde? Zde nic. Vás, které nadchlo epické finále poslední potterovské knihy, budete hodně zklamání. Samotný Voldemortův konec už není absolutně ničím napínavý, o zásluze Snape se zjevně nikdo nedozví, souboj Bellatrix a Molly je spíše vtipný a zatímco Harry, který ještě nedochodil školu, bojuje s Voldemortem, se kterým měli problém tři učitelé a jeden bystrozor, Ron s Hermionou honí zbloudilého hada... a proč se stoupenci Voldemorta rozprskávají ve smršti černých ohořelých kousků papíru? (stejně tak Voldemort) Jsou to přece všichni lidé, žádní mozkomoři! Ale jinak, přes tohle všechno, je to stále film, který je více než dobrý. Proto čtyři hvězdy.

  • 14.7.2016  16:04

  Jsem velký fanoušek Harry Pottera. Ale tenhle film se mi zase tolik nelíbil. Ačkoliv atmosféra filmu je dobrá, scény propracované, od knihy už se odchyluje poměrně dost. Ale naštěstí se to nedá srovnat s výkyvem u Hobbita. Hudba, děj a herci jsou stále dobré. Možná snad jen Rupert Grint je vedle Daniela a Emmy trochu slabší. Chybí mi tu mnoho poměrně důležitých detailů a rovnat knize se rozhodně nemůže, nicméně jinak je to film stále dobrý.

  • 14.7.2016  14:46
  Atlas mraků (2012)
  *****

  Za začátku jsem měla docela strach, o čem to vlastně bude. Ale nakonec se ukázalo, že je to velice podařený kus. Jedná se o směs příběhu, z nichž každý by byl docela dobrým filmem, ale dohromady jsou naprostým skvostem. Herci jsou skvěle vybráni a příběhy spolu nějak zvláštně souvisí. Ani jednou jsem nenudila. Vynikající film.

  • 13.7.2016  23:30

  Viděla jsem to už před nějakou dobou, ale i tak mám z toho filmu stále špatný pocit. Sám o sobě byl dobrý a nechyběly tu ty pravé epické scény, herci lepší než dřív, speciální byla i zápletka s Thorinem, ale... jinak další výsměchy fyzikálním zákonům, na vztah mezi trpaslíkem a elfkou asi už nezbyly peníze rozpočet (nejspíš byl utraceny za účesy krále elfů...), pečlivé vybrání všech sympatických postav a jejich následné zabíjení bez absolutní naděje či nějakého smyslu. Knihou Hobit byl tenhle díl nebyl tenhle díl už ani inspirován... snad tu byla jen základní kostra, aby praví "Tolkienovci" neměli naději na žalobu. A ještě jedna věc........mečem se prostě vrhat nedá! Smiřte se s tím nebo ne, ale mečem nevrhnete, ani jako Lancelot! Legolas prostě nemá fyziku rád...

  • 13.7.2016  23:05

  Po tomhle díle jsem trochu pookřála. Je zde vidět velký posun na rozdíl od prvního dílu. Ale proč ty přidané postavy? Co uděláme...máme tu tolik postav, že jsme sotva schopni jim věnovat pozornost...tak bychom tak ještě...ano, přidáme další postavy! Tauriel byla příjemnou změnou, ale Legolas mi do filmu už prostě nesedí. A proč ta podivná linie s bílým skřetem a Radagastem? Jinak film obsahuje dobré scény jako cesta po řece v sudech, hledání dveří do hory, rozprava s drakem či samotné Jezerní město. Nejsou to úplné čtyři hvězdy, ale dávat to do tří, by byla urážka.

  • 13.7.2016  21:38

  Promiňte, ale co to bylo? Peter Jackson má hodně bohatou fantazii. Chtěl z formátu Hobit udělat formát Pán prstenů, což je úkol splnitelný jen ve velmi domyšlené verzi, jako je tahle. Udělat tři skvělé filmy z tří skvělých knih je poměrně vyrovnané, ale udělat tři filmy z nepříliš tlusté knihy o cestě a zase zpátky, vzhledem k tomu, že cesta zpět zabrala v knize sotva pět stran nemohlo skončit jinak než takhle. Pro "neznalce" Hobita a nadšence Jacksonovi práce to není špatný film, ale pro fanoušky Tolkiena více než špatný. Příliš dlouhé, rozvláčné, hrozně dlouho se nic neděje a ačkoliv jde o fantasy, takové popření fyzikálních zákonů je i zde výsměchem. Byly zde docela vtipné pasáže, ale do knihy to mělo daleko. Také mě zklamali někteří herci, kteří podle mě naprosto nezapadli do popisů v knize. A Thorin je ta nejnepříjemnější postava knihy... občas se zdá, že z knihy se uchovala jen jména. Snad jen příliš puntičkářská, ale tohle prostě není na víc než tři hvězdy ... a to ta poslední je čistě za scénu s Glumem.

<< předchozí 1 2