Rytmus v patách (2009) (TV film)

Lepší průměr. Na novodobé české filmové poměry slušný film. Ale že jen TV film, to mně překvapuje. V kinech by předčil takový sračky jako ty takzvané "filmy do kin". Potěší kozatice Kohoutová i...Šoposká. Předlohu jsem nečetl, ale povedené je to i tak. Slušné.

Nutné k přežití (2006) (pořad)

Na něco takovéhleho bych se dokázal dívat denně. Nejen že je to inspirující, ale přibližuje to divokou přírodu z každého koutu zeměkoule a to je to, co mi chybí - inspirovat se přírodou, vidět místa, kam se pravděpodobně nikdy nedostanu a obdivovat jejich krásu. Navíc, kdybych se do nich někdy dostal, tak tenhle blázen by mi mohl aspoň trochu poradit. Ale žrát škorpiony, pít ze sloního hovna nebo velbloudího těla...či žrát kozlí varlata na poušti...to fakt ne.

Princ Bajaja (1971)

Když jsem to viděl jako malý, nadchlo mě to. I ten drak :-D ten by dnes asi neobstál, ale za ty lesy, kameru, výběr přírody a vlastně i tu úžasnou atmosféru musím dát 4 hvězdy. Milovníkům pohádek doporučuji!

xXx: Nová dimenze (2005) odpad!

Časy, kdy se na Tamahoriho filmy šlo koukat už jsou dávno passé. Tak špatný výběr hlavního "herce" už jsem dlouho neviděl. A k čemu všechny ty efekty, když si k ničemu ani nikomu nelze vypěstovat byť jen malinkatý vztah.

Pád do tmy 2 (2009)

Dvojka trochu abych tak řekl kazí dojem z jedničky. Jakožto horor nebo řekněme psychologický thriller (vlastně i ten horor by teď byl docela blízko) je to lehce nadprůměrné, ale jakožto návaznost na první Marshallův Descent spolu se zakončením dvojky vyznívá tak trochu divně, nelogicky. Kdybych tu měl vyjmenovat proč, prozradím jednu z hlavních point. Takže takto: konec se mi nelíbil, to teda že jako ne. Ale to co bylo od začátku až po konec bylo ucházející a jak již jsem řekl trošku nad průměr. Chápu nízká hodnocení (snad poprvé), konec nasral, ale zbytek ušel. Jakž takž. Ale trojku už prosím ne.

Gepard (1963)

Strašlivě dlouhé...místy dost nudné...prakticky jen o politice, vztazích a tehdejší společnosti a jejích problémech. Ale uvěřitelné, tedy průměr. Rozhodně ovšem nedoporučuji. Jednak kvůli délce a druhak Visconti má na kontě lepší filmy...

Texas Chainsaw Massacre: The Rehab (2007) (TV film) odpad!

WTF? Snaha o vtip? Řekněme že toto jsem postřehl, ale nějak nemám rád když se píchá vidlema do mých oblíbených filmů.

Zlo pod sluncem (1982)

Co do kvality scénáře, režie a herců čisté 4. Nic víc, nic míň a asi o nic víc neaspirující. Posazeno do skvělé atmosféry. Christiiny romány odehrávající se na jednom místě (vesměs) mne vždycky bavily.

Moulin Rouge (2001)

Jak říká moje drahá polovička, muzikály co se líbí klukům znamená, že o jejich orientaci můžeme zcela bez okolků říct, že nejsou hetero ani bipolární, ale jednosměrní abych tak řekl. A ano, i když výprava a nacvičování songů a tak vůbec musela dát práci, nemůžu dát filmu ani hvězdu kvůli patosu v každém záběru a směšnou snahou o drama. A děj se scénářem ani nekomentuju. Těch 85% nechápu a nechci chápat.