Záhadné zmizení (1993)

Zajímavé, ale v realitě by se tohle asi stát nemohlo. Postava Bridgese je určitě zajímavě psychopatická, jinak než všechny ty ostatní, i když výsledek je vždy stejný. I přes chvilkami značně nudné tempo dávám filmu tři hvězdy, jelikož jiné další zápory tam nebyly...tedy s přimhouřením oka. Ale jinak příliš ničím výjimečný film. Průměr v pravém slova smyslu.

Kniha přežití (2010)

Podobné zklamání jako okopírovaná blbina Avatar. Pointa hlavního hrdiny těsně před koncem je dost velký wtf moment, který ve vás má probudit dvě spící věci - že bůh existuje a bdí nad vámi a za druhé že když se čte Bible správně každý den jako každá poslušná ovce tak se vám nemůže nic stát i kdyby váma prolítlo třeba tři kýble kulek. Náboženská propaganda, nevysvětlená legenda co se vlastně stalo - proč je ta apokalypsa, otřesně přehrávající Washington a ani moje oblíbenkyně Mila nepředvádí zrovna skvělou roli. Gary Oldman v pohodě, i když jeho postava je stejně "božsky" ujetá jak Washington. Tihle tvůrci že stvořili Z pekla? Dekadence na postupu, Wilde by zaplesal!

Pomáda (1978)

Klasika žánru, ale mně si nikdy nezískal tolik jako ostatní nebo jak by bylo záhodno. Muzikály nejsou zdá se nic pro mě. Už proto mě Chicago, Nine a podobný koniny nikdy nelákaly ke shlédnutí.

Satan přichází (2006)

Nezaujal. I když byl natočen v českých lokacích, tenhle remake mne moc neoslovil.

Poplach v oblacích (1979)

Škoda toho pochmurného konce, ale chápu, že už se další díly točit nechtěly...i tak toho bylo o panu Tau natočeno mnoho.

Poklad z Yankee Zephyru (1981)

Viděno velmi dávno, ale vím, že jakožto jedna z mých prvních adventur to bylo průměrné.

6. den (2000)

Už kvůli té technologii zobrazené ve filmu se vyplatí dát tři hvězdy. A co nejvíc zaujalo? Mluvící panna pro malou dcerku. Něco tak zajímavého bych svojí dcerce koupil okamžitě. Vypadalo to moc mile :-) mělo to snadné ovládání, příjemný vzhled a...hej, zapomněl jsem na zbytek filmu. Ale jo, slušný! Možná si to časem rozeberu v hlavě a možná dám čtyři...

Já, legenda (2007)

Nebýt tam tolik náboženských plků, tak to má i na průměr. Takhle se to příliš podobá několika jiným filmům s dost podobnou tématikou. A ty rozhodně byly lepší než tohle.

Špióni jako my (1985)

Ke čtvrté hvězdě zbývá málo. Místy to totiž kapku tahalo za vlasy. Ale na zabití necelých dvou hodin doporučuju.

Skins (2007) (seriál)

Po první sérii hodnotím velmi kladně. Proč ne plný počet? Několik věcí mi tam vadilo, ale třeba to druhá a třetí série spraví. Život současného britského teenagera je...vskutku zajímavý a pokud se toto vážně děje a tyto charaktery určitě existují, tak nevidím pro naši planetu žádné pozitivní východisko. We´re screwed. Ok, nějaká naděje tu je. Pravdou je, že většina jednotlivých dílů, které se vždy zaměřují na jednoho z mnohapočetné party končí špatně nebo řekněme ne happy endem. Tzn. realita konečně dohnala i tvůrce seriálu, kteří si řekli, že překrucovat vztahy a jejich dopady není dobrý námět a vzali to pěkně zostra. Jen tak dál. Velmi realistické, smutné, zajímavé, nadějné a hlavně koukatelné. *Po druhé sezóně nechávám hodnocení na 4 hvězdách. Konec je příliš pochmurný. Realita taková sice může být, ale čekal bych něco pozitivnějšího, když jsou hlavní diváckou skupinou teenageři a ti z tohohle můžou chytit leda solidní depku.