Frederika

okres Praha
Student :)

<< předchozí 1 2 3 4
    • 2.3.2018  09:21

Kdyby se herci nesnažili tolik napodobovat své anime předlohy, nepůsobilo by jejich herectví tolik jako parodie.

• 2.9.2017  20:57
    Cizinka (TV seriál) (2014)

Romanticko-dobrodružně-historický příběh zasazený do nádherného prostředí Skotska a společnosti horalů. Moc pěkně se na to kouká, byť to má pomalejší tempo a občas trochu otravně repetetivní průběh - jeden z ústřední dvojice se dostane do problémů, druhý ho přijde zachránit a pak zase naopak. Ale pro ty, kterým nevadí romantika, poměrně vysoké množství erotických i násilných scén, rádi se dozví něco zajímavého z historie skotska a anglie a nevyžadují nepředvídatelný příběh, je to rozhodně dobrá volba.

• 6.7.2017  09:23
    Makala (2017)

Tíživé svědectví života, který žijí lidé v Kongu. Je to zdlouhavé , ale právě dlouhé záběry sledující hlavního hrdinu na jeho cestě, kdy se neustále bojíte, co se stane a kdo ho okrade, nejlépe budují pocit, který má film divakovi vzbudit.

• 1.7.2017  20:05
    Battlestar Galactica (TV seriál) (2004)

Subjektivně nejlepší scifi seriál, který jsem doposud viděla. Jakto? Protože jsem si ho celý dala dvakrát a i napodruhé mě naprosto dostal. Protože ten svět a ty postavy nechcete po dokoukání opustit a máte pocit, jakobyste s koncem seriálu přicházeli o své přátele a známé. Protože se nebojí řešit různá témata od politiky, přes spravedlnost, náboženství, vztahy až po demokraicii. Protože má skvělé herce a výborné dialogy, protože si některé postavy zamilujete a jiné se vám budou hnusit. Protože BSG je seriál chytrý, napínavý, dobře natočený. A klidně si ho dám potřetí.

• 5.4.2017  10:13

Je velmi těžké hodnotit film samotný, pokud znáte všechny původní anime filmy i seriál. Ghost in the Shell není hraným remakem původního díla, je to film na motivy Ghost in the Shell, který si vypůjčuje postavy, a zasazuje je do určitého prostředí a kontextu, ale příběhově souvisí s tím původním velice málo. Například postava Hidea Kuze je mixem postavy Puppermastera z prvního filmu a samotného Kuzeho z druhé série seriálu, ale s pozměněným příběhem. Obecně jde o film s hezkou vizuální stránkou, dobrými herci a ničím nevyčnívající zápletkou. Nemůže se atmosféricky srovnávat s takovými velikány jako je Blade Runner a v této době už není ani přelomový myšlenkově, vše jsme už viděli zpracováno příliš mnohokrát, jako scifi film na sobotní večer, ale poslouží dobře.

• 18.12.2016  11:09
    Příchozí (2016)

Film se zpočátku tváří jako klasické scifi, aby pak v průběhu divákovi ukázal, že nejde o žádné akční střety s nepřátelskými mimozemšťany, ale vše je o komunikaci, našem chápání času, schopnosti oprostit se od etnocentrismu a přijmout, že někdo naprosto základní věci může pojímat úplně jinak. Moc se mi líbilo, jak jednoduše a polopatě vysvětlují ve filmu, jak by asi mohl vypadat postup v případě takového návštěvy a potýkání se s jazykem, kterému nerozumíme. Plné zajímavých inteligentních myšlenek a teorií z oborů lingvistiky, matematiky, fyziky. Emocionálně to na mě ale tolik nezapůsobilo...

• 26.11.2016  16:37

Jen málo pokračování dokáže dostát kvalitě původních sérií, u Gilmorek se to ale docela podařilo. A Year in the Life má dobře napsané dialogy, téměř všechny původní herce, atmosféru, humor i dojemné chvilky... pro fanoušky je to opravdu návrat do Stars Hollow. První a poslední díl, režírované Amy, jsou lepší než prostřední dva. Zejména scény s muzikálem ve třetím díle patří k slabším místům série a proklikáním o nic nepřijdete. Přála bych si trochu více prostoru pro Jesse a Deana, ale well... nothing´s perfect. Konec, i když s cliffhangerem, je podle mě důstojný a nepotřebuje pokračování, takhle se "circle of life" skutečně uzavírá. Obecně - spokojenost. :)

• 7.12.2015  00:23

Sympatická konverzačka muže a ženy, co se potkají v nočním městě. Můj oblíbený žánr. Možná i proto, že pořád čekám, až se něco podobného stane i mě. Velice osobní a civilní snímek, což jsou kvality, které ho pozvedají nad romantické komedie, plné vtipů, které známe a předvídatelných zápletek. Jeho síla tkví také v tom, že se s příběhem/postavami/jejich jednáním a uvažováním můžeme ztotožnit... Moc se mi to líbilo, příběh, scénář, charaktery. A Chris Evansovi tahle poloha sluší rozhodně víc než Captain America.

• 27.11.2015  00:09

Jeden z mála filmů, který mě u obrazovky udržel 2 hodiny a 40 minut bez přerušení. Nostalgická vzpomínková hrozně příjemná pocta rockovým 70. létům, muzice, fanouškům a době, kdy se bavilo a žilo. Skvělý scénář a dialogy, zajímavá linie Penny Lane, výborný herci. Přeju si zkouknout to celý znovu. Nebo žít v tý době.

• 16.10.2015  11:41

Crimson Peak je spíše gothická romance s duchařskými fantasy lekačkami, než horor, na který to vypadalo v traileru. A ani ty lekačky nejsou tak strašidelné jako jinde, občas se i publikum zasmálo, což možná ocení fanynky Toma Hiddlestona, které zároveň úplně nevyhledávají horory... Film je každopádně vizuálně vychytaný - barevnost, kulisy, kostýmy a kvalitní herci vytahují hodnocení nahoru, protože sice pěkně vystavěný, ale jednoduchý příběh asi nikoho příliš neohromí. Jediné, na co se lze u Del Tora bezpečně spolehnout je přítomnost detailně ukázaných brutálních scén - u scény s umyvadlem jsem si vzpoměla na Faunův labyrint a nos. Kdyby byl obsah vyrovnaný s formou, ty čtyři bych dávala s jistotou, takhle musím trochu přihmouřit oči, ale pokud chcete vizuálně zajímavý film s nenáročným příběhem a trochou napětí, strachu a romantiky, jděte do toho!

• 19.5.2015  17:16

Slabší 4* a to za tu prvoplánovou vtipnost, drsnost a nekorektnost. Jako ono to je vtipné, ale člověk se u toho maximálně pousměje, nikdy se nebude válet smíchy na zemi (možná kromě scény s ohňostroji :)

• 1.5.2015  15:51

Age of Ultron je formálně dobrý film. Pěkné vizuální efekty, fajn dialogy, humor... ale na můj vkus příliš akčních scén, které jsou na úkor příběhu a postav. Více prostoru se konečně dostalo Hawkeyovi a Black Widdow, ale pořád jsem z toho měla pocit, že jde vlastně víc o přehlídku jednotlivých charakterů a jejich super skillů a bojových schopností, než o nějaký příběh, který spěje odněkud někam. Ani katarze na konci se nedostavila... Takže za mě trochu zklamání.

• 13.3.2015  09:39

Vážně tenhle film získal v roce 2008 oskara? To byl hodně chudý ročník, že? Nechápejte mě špatně, No Counry for Old Men není špatný film, ale je to vcelku příběhově průměrný krimi thriller, kterých jsme od té doby viděli x daleko lepších. Pomalé tempo, příliš jednoduchá a nezajímavá zápletka a divně neukončené vyústění. Ne, děkuji, to se raději podívám znovu na Zodiaka.

• 17.2.2015  21:34

Jedničku jsem neviděla, ale Mad Maxe jsem znala jako kultovní film, jeden z prvních s postapo tématikou... Jenže po shlédnutí jsem byla zklamaná. Kostýmy dobrý, beru, že dodnes slouží jako inspirace a forma filmu se mi také poměrně zamlouvala (některé scény a záběry byly fakt promyšlené a pěkné), ale příběh a myšlenky celkem slabé, nebo na můj vkus příliš skryté. Na svou dobu se jedná asi o opravdu dobrý snímek, ale dnes něčím zaujme jen těžko.

• 14.2.2015  23:48

Příběhově průměrný melancholický film o lásce a dospívání, ale po vizuální stránce nádhera :)

• 8.2.2015  22:14
    Kód Enigmy (2014)

Mě se prostě líbí tyhle britské životopisné filmy a jejich uměřenost a atmosféra. Líbí se mi, že se věnují příběhu a postavám, a nezabývají se zbytečnými efekty, které jen odvádí pozornost. The Imitation Game možná není film v detailech 100% věrný historii, ale je to film o výjimečné postavě dějin a o důležité chvíli a takové věci si zfilmování zaslouží. Herci perfektní, kombinace napětí a humoru zábavná, ale zároveň je z filmu cítit i ona osudovost. V kontextu zbytku Turingova života nezbývá než se ptát, co vše by ještě světu mohl přinést, kdyby se nestal obětí puritánské morálky a nespáchal sebevraždu (ať už omylem či úmyslně).

• 1.2.2015  10:01

Zajímavý vhled do událostí na jedné americké univerzitě, ale přesto mi trochu chybí zasazení do širšího kontextu a nemůžu se zbavit dojmu, že tihle studenti žádné problémy neměli a tak si je trochu vymysleli, aby měli za co protestovat...

• 13.12.2014  19:42

Myslím, že Jackson ukončil 14ti letou cestu Středozemí se ctí. Je jasné, že Hobit jako celek nikdy nepřekoná Pána Prstenů (už kvůli předloze), ale Bitva pěti armád je dobrým filmem, který hezky propojuje příběh a postavy Hobita a LOTRa. Třetí díl je rozhodně lepší, než druhý, asi z části i proto, že je věrný svému názvu a 3/4 filmu je vlastně jen přehled masových a individuálních bojových scén, což Jacksonovi vždy šlo. Nevadí mi přítomnost Legolase, nevadí mi romantická linie Tauriel a Kiliho, jediné co mi vadilo, byla přítomnost Alfrida - úplně zbytečné "ala Gríma" postavy. Kupodidu se ve filmu dočkáme i několika vtipných scén (viz obr probourávající zeď hlavou). A třeba z Thranduila je super postava. Co se vizuální stránky týče, ocenila bych méně CGI triků, pozadí a trochu více novozélandské přírody a opravdovosti, které si zpětně tolik cením na LOTRovi. 3D mě zpočátku lehce rušilo, ale člověk si zvykne a pokud se dostanete do kina, které promítá v HFR, tak určitě oceníte to, že obraz v rychlých pohybech není "rozmazaný/nečitelný" jako při běžném promítání. Co říct na konec? Mohlo to být lepší. Ale i tak děkuju Tolkienovi a Jacksnovi za to, že mi umožnili vyrůstat s postavami a příběhy ze Středozemě a že se do tak velkého projektu vůbec kdy pustili.

• 30.11.2014  14:05
    Černé zrcadlo (TV seriál) (2011)

Zajímavá série různých příběhů, které mají společné jen to, že nějakým způsobem reflektují moderní realitu a nové technologie. První díl první série je dle mého názoru nejslabší. Nezajímavý nápad, absurdní příběh s podivným dilematem, který vám na konci vůbec nic neřekne. Druhý díl recykluje Huxleyho téma, jak lze "zábavu" využít k ovládání mas - jak nám bere poslední zbytky kritického myšlení a vůle k tomu, něco dokázat. Třetí díl má zajímavý nápad a je také poměrně dobře příběhově zpracován. Přesto bych pořád řekla, že zásadním nedostatkem tohoto seriálu je neschopnost zpracovat zajímavé nápady do zajímavého příběhu se zajímavými postavami a POINTOU - zatím jsou díly vystavěny vždy tak, aby ukázaly určitý přístup ke konkrétnímu aspektu moderní společnosti, ale vlastně končí tak nějak bez konce. Druhá série však dojem z první vcelku vylepšila. Zvlášť Waldo a pak příběh o mileneckém páru, kdy jeden je živý a druhý je uměle vytvořené cosi, co se snaží vypadat jako někdo, co jste kdysi důvěrně znali, jsou vážně dobré.

• 16.11.2014  23:28
    Interstellar (2014)

Interstellar je pro vás odrazem toho, co očekáváte. Proto jsem se naučila od filmů nic neočekávat a raději se nechám překvapit. Tenhle film vám přinese velký a přece komorní příběh o lidstvu, oběti několika osob, o jejich strachu, chybách, lásce k rodině. Přinese příběh o čase, o černých dírách, o dimenzích, o vesmíru. Možná si z toho nevezmete žádné poselství, které by vám vydrželo do konce života - ale opět, takových filmů je ve skutečnosti málo. Dnes se filmy točí pro samotný příběh, pro film sám a tenhle film je silný. Oceníte v něm příběh, McConaugheyho herectví, i ty emoce. Ačkoliv ty řeči o lásce tam byly trochu navíc. Taky se nenechte urazit doslovností konce, možná je to příliš polopatické, zvlášť v dnešní době, kdy jsou nejvíc ceněny filmy, které málokdo pochopí, ale ve skutečnosti na tom není nic špatného. Interstellar je každopádně filmem, který by vás neměl minout, protože je to Gravitace s příběhem a jedno z nejlepších scifi poslední doby.

• 11.11.2014  22:55
    Kanon (TV seriál) (2006)

Hledala jsem odlehčené, humorné, možná trochu romantické anime. Toho se mi dostalo, minimálně zpočátku. Navrch jsem však obdržela zbytek série, který jsem probrečela skoro celý (uguuu). Příběh je skutečně moc krásný, ačkoliv nepatří k těm nejsložitějším. I přesto si charaktery oblíbíte a příběh obzvláštní i lehké nadpřirozeno. Rozhodně vás tohle anime donutí zamyslet se nad smrtí a tím, jak důležité je být s vašimi blízkými.

• 2.11.2014  11:08
    Continuum (TV seriál) (2012)

Jeden z mála seriálů, jehož série měly vzestupnou tendenci kvality. Bojové scény byly na začátku tragické a postupně se stávaly uvěřitelnější a zajímavější. Charaktery se vyvíjely, přestože příběh je poměrně jednoduchý, a mohl by skončit rychle. Přidáváním časových linií, tím, že musíme pozorně sledovat a přemýšlet nad změnami a tím, jak se projeví v budoucnosti, vás ale seriál chytne a nepustí. Navíc má velmi zajímavou konspirační tématiku a firma Sonmanto (Monsanto) mě opravdu pobavila :D Docela útok na přední linie chemických konglomerátů.

• 29.7.2014  21:54

Druhý filmový díl je rozhodně temnější a drsnější než knihy. Paradoxně však spolu se svou předlohou trpí tím, že věnuje příliš mnoho prostoru ději v aréně a málo politicko-sociálnímu dění v krajích. Knížka je psaná pro třináctileté děti, film však stojí o level výše. Příjemné překvapení.

• 25.6.2014  17:45

Docela dlouho jsem se Lego Movie bránila, ale nakonec jsem podlehla a film se pustila - a jaké bylo moje překvapení, když jsem zjistila, že je to film v podstatě dělaný přesně pro moji věkovou kategorii (dvacet-x). Právě v tomhle věku jste dostatečně staří na to, abyste znali Matrix, Pána Prstenů, Batmana, Jona Lajoie, My Little Pony i internetové memy. A pak se královsky bavíte.

• 21.6.2014  15:06

Hypnoticky pomalý příběh podkreslený atmosférickou hudbou, vyprávějící o strastech nesmrtelnosti, nudě a zoufalství z toho, jak civilizace pomalu ničí sama sebe.

• 9.6.2014  11:25
    Diktátor (2012)

Geniální politická satira. A nejen politická. Cohen si totiž dělá srandu ze všech stereotypů, tabu a vážných věcí kolem nás. Ani mi nevadí plně "hraná forma", kterou se Diktátor liší od Borata. Borat sice nechával část srandy na nic netušících lidech, ale tohle je taky povedené.

• 30.5.2014  11:24
    NHK ni jókoso! (TV seriál) (2006)

Welcome to NHK je asi nejaktuálnější anime, na které jsem zatím narazila. Narozdíl od naprosto odlišného Mushishi, které pokládám za nejlepší reprezentaci východní tradiční kultury, se NHK soustředí na aktuální problémy lidí v Japonsku a nejen v něm. Probírá témata jako hikikomori, erotické hry, normální počítačové hry, mesiášský komplex, multi-level marketing a další a představuje je prostřednictvím kluka jménem Sato. Je to takový ztroskotanec, který nám dává pohled na to, co tito lidé za zavřenými dveřmi dělají, co jim běží hlavou, s čím se potýkají a jaké tlaky společnost je do této situace dostaly. Důležité je, ale že to anime podává s notnou dávkou humoru a nadsázky. Občas ale i ty vtipné scény jsou vlastně smutné, a obzvlášť poslední díly jsem probrečela komplet.

• 12.5.2014  11:01

Přestože je film kýčovitý snad ve všech ohledech - v romantice, humoru i dramatických scénách - stejně mě bavil. Souboje nejsou tak dlouhé, aby začaly nudit, navíc poslední souboj je skvělá ukázka dobře sladěné hudby s vizuální a dějovou akcí. Režisérsky perfektně zvládnuté, propracovanější a dospělejší scénář by tomu ale neuškodil - bohužel s předlohou se už toho moc nadělat nemá, a myslím, že mladistvé publikum bude z filmu nadšené.

• 27.4.2014  22:21
    Code Geass: Hangjaku no Lelouch (TV seriál) (2006)

Pro mě asi zatím nejsložitější anime na sledování, množství postav, dějových zvratů, skrytých motivací a politických machinací je prostě enormní, ale pro člověka, který se vyžívá v překombinovaném ději, je Code Geass ideální. V jednom díle charaktery nenávidíte, v druhém se odkryjí jejich skutečné motivy a vy je začnete chápat, případně litovat. Námět alternativní budoucnosti, stejně jako psychologický vývoj postav se mi líbí, myšlenka, která je bravurně dokončena v posledním díle, nutí člověka přemýšlet o ní ještě pár dní, ale možná by seriálu neuškodilo trochu "zklidnění". Update: na to, jak rozporuplně může mé hodnocení působit, tak o seriálu přemýšlím ještě půl roku poté a vždy ho doporučuji, když vyjmenovávám anime, které je třeba vidět a rozhodně by mi nevadilo se jednou do tohoto světa vrátit :)

• 8.4.2014  23:13
    Ona (2013)

Skvělý výkon Phoenixe a spoustu zajímavých nápadů k zamyšlení. Dost psycho je scéna s blondýnkou, snažící se nahradit tělo Samanthy. Mínus ale dávám za špatně vysvětlený odchod operačních systémů.

<< předchozí 1 2 3 4