Enderova hra (2013)

Knihu jsem nikdy nečetl a ani číst nebudu, na film jsem narazil, protože jsem fanoušek sci-fi a prostě se mi líbí vidět záběry moderního světa a technologií. To jsem v tomto filmu dostal. Co se týče příběhu, tak to bohužel pokulhává, prostě člověk ví předem, co se stane. Napětí se tedy moc nekonalo, ale za těch pár bitev dám alespoň 4.

Na život a na smrt (2013)

Na film jsem se podíval, protože mám rád válečné akce a filmy podle skutečných událostí. Akce zde bylo hodně, bohužel je ale realita někde jinde. Pět a více kulek nikdo z nich neschytal a stejně tak nebylo vysvobození hned další den... Nicméně to alespoň trochu ukázalo, jak to tam asi vypadá.

Vlk z Wall Street (2013)

Film, který dokáže z jednoho hlediska velice nadchnout a z druhého hlediska je to ukázka toho, jak to přesně vypadat nemělo. Film, jako dílo a jako umění je fantastický, krásné záběry, vyladěný humor, za každým záběrem lze cítit přemýšlení režiséra, jak to má vše vypadat. Film jako ukázka toho, co se skutečně stalo, bohužel ukazuje, jak to vypadá, když se v kapitalistické společnosti nechá moc v rukou morálně pokleslých lidí. Tak či tak to každý musí vidět a pokud si morálku nechá na konec, tak musí souhlasit s mým hodnocením.

Všechna jitra světa (1991)

Velmi pěkný film, který mě nadchl pro koncerty na violu. Je sice poněkud táhlejší, ale perfektně se hodí na zimní večer, kdy se můžete správně rozpoložit a vcítit se do prožitků Monsieur Saint Colombe. Skladbu Les Pleurs - Pláč si dodnes hraju při melancholické náladě, má v sobě něco víc.