Absolutně Scary (2003)

To má byť čo paródia na mlčanie jahniat sedem a iné trhillery o seriových vrahoch? To je vážne už lepšie aj mlčanie šuniek

Addamsova rodina (1991)

no tak toto sa mi velmi pácilo. Ked som bol maly tak som stale hltal serial a toto bolo tiez aspon na rovnakej urovni. Festrov návrat s prekvapivým rozuzlením :) Proste bomba :)

Agent bez minulosti (2002)

Som obrovským fanúčikom oboch kníh o Bournovi. Prečítal som ich jedným dychom a prečítal som ich skôr ako som videl tento film, čo následne znamená že som sa na neho veľmi tešil. No tento Komentár rozdelím na dve časti. Na komentár filmu ako adaptácie knihy (ten bude plný spoilerov) a na komentár čisto filmu. ADAPTÁCIA KNIHY odpad!!! začiatok veľmi sľubný takmer totožný s knihou, ale hneď ako sa Bourne stretol s Marie vedel som, že tu čosi nehrá. Liman absolutne pochoval charakter Marie. kým v knihe to bola Kanadská ekonómka, vo filme bola len nejaká roztržitá cigánka. Kým v knihe sa Bourna bála zo začiatku a postupne si k nemu získavala vzťah, vo filme ho zo začiatku poslúcha ako pes a potom sa ho bojí. Ďalšia závažná otázka. KDE JE CARLOS? Šakal bol jednou z najlepších zložiek knihy a tu po niet ani smradu? Dajú tu len nejakého černocha, ktorý v knihe ani nevystupoval a všetko nebezpečenstvo skryjú za Treadstone. Ďalej tu chýba postava Webba Bournovho brata, není tu ani žiadna zmienka o Medúze. Veľmi my chýba šarmantná scénka s butiku, kde Jason rozhadzoval peniaze a tváril sa ako prachatý snob. No to všetko chýba kôli tomu že tu niet Carlosa. Ako fanúšik knižnej predlohy som sklamaný, a preto som si film pozrel ešte raz a snažil som sa naň dívať bez akýchkoľvek myšlienok na knihu. FILM Výborný špionážny thriller! Výborná réžia, perfektne natočené akčné scény, sem tam nejaký ten výborný nápad (Bournov pád schodiskom na chrbte mrtvolky :)) a v prvom rade hutná atmosféra nevedomosti. Herecké výkony sú perfektné. Hlavne Franka Potente tu zažiarila a takmer som sa do nej zaľúbil(platonicky :)). 5*! Áno 5* pre človeka čo v živote nedržal v rukách žiadnu knihu o Bournovi, ale ja patrím k tým ktorý ich nielenže v rukách držali ale ich aj na jeden dych prečítali musím dať hviezdičky 4. To je podľa mňa zdraví kompromis no nie? PS: Pre tých ktorým sa nepáči koniec ono to tak skončiť má! Potom by nemalo zmysel točiť ďalší diel a aj to málo čo z knižnej predlohy ostalo by sa stratilo

Alexander Veliký (2004)

Tento film je jeden neopísatelný filmový zázitok. Vidno ze Stone si dal zalezat aby svoje dielko natoil co najlepsie a aj sa mu to dari. Vyprava a kostymi su proste uzasne, ale najviac sa jeho rezia prejavuje pri bojoch. Velmi dobre natoceny bol taky boj zo slonmy. Stone sa ukazal aj v obavanej teme homosexuality Alexandra. Nie je to podana nejako zvrhlo a oplzle, ale viac menej len v naznakoch, alebo v slovach a objatiach. Farrel zahral Alexandra skutocne dobre, jeho prejavy stastia, ked dobil nejaku zem, boli uzasne. Boli v nich citit taku chlapcensku radost. Jolie si intrigansku matku ocividne vychutnala a s tymi hadmi na zaciatku bola neodolatelna :) Jedna skoda, ze filmu chyba viac utrzkov z Alexandrovej mladosti. Ved nevidime kazdy den ako vyrasta vodca. A este jedna chybicka, ktora ma trochu zarazila. Tou bola Farrelova anglictina. Posobila na mna prilis britsky. Mozno to nie je chyba, ale mna to trochu zarazilo, ale to nemeni nic na tom ze je to skvely film. A nikdy nepochopim preco je nominovany na zlatu malinu. To je proste urazka, pretoze tento film si to urcite nezasluzi. Odo mna ma nadupane a skutocne zasluzene 4*.

Alf (1986) (seriál)

v kuse sa napcháva, čumí na TV a hláškuje. To je on môjho srdca šampion :)

Alias (2001) (seriál)

Zo zaciatku to bolo fakt dobré, ale potom to uz zacalo no povedzme nudne. ale celkom ma potesilo cameo Quentina Tarantina v epizóde Box.

Ali G Indahouse - Film (2002) odpad!

Vážne nemusím. neznášam toho netalentovaného trápneho "rappera". je to len slabý odvar a trápny pokus o spojenie Smithových kultových postavičiek Jaya a Mlčanlivého Boba

Ally McBealová (1997) (seriál)

Prvé dve série boli fakt husté. potom to zacalo nudit a opakovat sa a sprichodom stale novych a novych postaviciek sa to stalo dost neprehladne. skoda

Animatrix (2003)

Taka komercna hracicka ku matrixu, ktora v niektorych ohladoch prevysuje druhy a treti diel. Medzi najlepsie pribehy ratam Detsky pribeh a detektivny pribeh. Tie mali perfektnu atmosferu, noir a tu kde v prvom diely neo utekal zo svojho pracoviska. ostatne uz neboli nic viac a nic menej nez priemerne anime v matrixovskom kabáte

Armáda temnot (1992)

Perfektné zakoncenie perfektnej trilógie. po megabrutálnych evil dead 1 a 2 prichádza megacoolová army of darkness. Ash sa zmenil na arogantného ale stále sympatického antihrdinu, ktorý neustále hlaskuje a uraza "primitivnych" rytierov. krvy a inych brutalnych vyjavov je tu podstatne menej, no to na kvalite filmu vobec neubera. take scenky s mini-Ashmi su nezabudnutelne a suboj Good Ash vs Bad Ash je tiez pozoruhodnym zazitkom. A ten koniec? SPOLIER!!! Smoliara ako je Ash aby ste pohladali SPOLIER!!!