Cesta ven (2022) (seriál)

Už po prvých dvoch-troch častiach mi bolo jasné,že sa pozerám na podobnú záležitosť,ako Lost,že sa v závere sezóny žiadneho vysvetlenia nedočkám,a že to bude seriál na niekoľko sezón...teda,ak všetko dobre pôjde,pretože ak si niekto spomína,už tu raz bol pokus o podobnú divnosť pri seriáli Siberia,v ktorom toho bolo tiež celkom dosť namiešaného,ukončený bol veľkou návnadou na ďalšiu sériu,a nakoniec z toho nikdy nič nebolo...Uvidíme..V každom prípade-priveľa otázok,takmer žiadna odpoveď...miestami dobré,miestami nudné...za mňa 3 hviezdy,proste priemer...a momentálne fakt neviem,či druhú sériu budem pozerať...možno to urobím ako s Lost-počkám,a až po rokoch si pozriem všetky :) a bola by sranda vedieť,či aj pri tomto majú tvorcovia jasno od začiatku (ako to tvrdia pri Lost :) ),alebo sa bude príbeh vyvíjať za pochodu....základ na dobrý guláš touto prvou sériou už urobili :)

Poslední průzkum (2017)

A takto to dopadne,keď si v čase karantény hľadáš sci-fi,ktoré si ešte nevidel,a si ochotný ísť aj do 30%-ného,ktorý už na pohľad neveští nič dobré..Moje oči!Moje uši!Moje nervy!! Neverím,že som to dokázala dopozerať! To je taký kus blbosti od A po Z,že tú jednu hviezdu som snáď dala z úľavy pri záverečných titulkoch,že som to prežila :) Neodporúčam naozaj nikomu,ani z nudy,ani z ničoho iného..tento film je "celé zle".

Away (2020) (seriál)

Tak toto naozaj nie..a pritom som sa tak tešila!Hodnotím po štyroch epizódach,pretože viac už určite nedám,ale raz keď niečo nudí k smrti,tak to proste nejde..Ono to totiž vyzerá tak,že sa niekto nevedel rozhodnúť,čo vlastne chce natočiť..rodinnú drámu s nejakou tou sci-fi linkou v pozadí,alebo sci-fi o ceste na Mars v pozadí s rodinnými drámami a problémami jednotlivých astronautov..apropo astronauti,viac korektné by to už asi ani nemohlo byť :) ale to mi vadilo myslím najmenej...Nuda,nuda,ešte raz nuda..rádoby prúsery na palube-nuda,dianie na Zemi-nuda...a medzitým si miliónkrát za deň zavolá mama z cesty na Mars s dcérou na Zemi mobilom akoby sa nechumelilo a akoby nemala nič iné na robote..wtf?? :))) Tak nič teda,toto proste nevyšlo..Za mňa dve hviezdičky,ani vlastne neviem začo..snáď za nápad (pretože to mohlo byť kľudne dobré,keby sa to dotiahlo,a keby to bolo viac sci-fi,ako dráma) a druhá snáď za Hilary,ktorú mám rada..Škoda.

Útěk z vězení v Dannemoře (2018) (seriál)

Som nadšená!!!! Od tohto seriálu som popravde nič nečakala,hlavne som sa x-krát musela opýtať "Ben Stiller?? TEN Ben Stiller???" Za mňa jedno obrovské prekvapenie!!! Skvelá práca kamery,ale čo je najdôležitejšie,skvelé obsadenie..Súhlasím,že možno by bolo stačilo 5 častí a bolo by to dokonalé,pretože pár hluchých momentov sa nájde,hlavne čo sa týka času po úteku..Nič to však nemení na mojich 5 hviezdach,neuveriteľne som sa bavila..Dúfam,že minimálne Patricia za svoju rolu zlízne nejakú cenu..aj keď ja by som ich určite vedela rozdať viac..Takého E.Langa budem mať ako Lyla ešte dlho pred očami :)))

IO (2019)

Nuda,nuda,a ešte raz nuda.Nezáživné,s takmer nulovým príbehom,a nesympatickými hercami.Film dobrý akurát tak na usínanie.

Ripper Street (2012) (seriál)

Viktoriánske obdobie,temné uličky,temní ľudia s ešte temnejšími dušami..to je to,čo ja milujem,a preto napriek tomu,že seriál môže niekomu pripadať ako CSI z 19.storočia (s rovnakými nelogickosťami,ako má aj to moderné CSI) dávam bez milosti 5 hviezd,pretože ten koniec bude vo mne ešte pekne dlho rezonovať.

Děsivé dědictví (2018)

Poviem hneď na úvod,že filmu udeľujem tri hviezdičky..Nemôžem to nazvať inak,ako sklamanie,ale vo veľkej miere si zato sklamanie môžem sama.Od prvej ukážky či traileru mám potom vždy isté očakávania a neskutočne ma sklame,ak sa nenaplnia.Vôbec nejdem hodnotiť režisérsku stránku,ani kameru,strih a hudbu..toto všetko je na špičkovej úrovni,bez debaty.Čo som však čakala a nedostalo sa mi to,je padnutá sánka ..alebo aspoň to čumenie do blba ešte dve hodiny po filme a jediná otázka WTF???TOTO som očakávala od tohto filmu (už neviemkoľkého v poradí)a opäť a zase NIČ..Ja neviem,som naozaj iba ten nenáročný divák??Maybe.Ale nech som.Pretože to,že už niekoľko týždňov vychádzajú články s vysvetleniami a špekuláciami,ako to bolo vlastne myslené,tak na to ja kašlem..to ma fakt nebaví..že sa o tom musí hodiny diskutovať a "premýšľať"o tom,pozrieť si to ešte trikrát,a následne sa tváriť,aké je to vlastne geniálne..Jediné,čo som chcela opäť zažiť,je ten pocit ako napr.po filme Tí druhí alebo Prekliaty ostrov..jednoducho ti zletí sánka dole a ty nechápeš a vlastne chápeš a si nadšený a chceš to vidieť znovu a vychutnať si to..Hereditary ja už vidieť nechcem a nepotrebujem..ono asi najviac práve kvôli tomu koncu..ten koniec ubral môjmu hodnoteniu jednu hviezdu..Hrozné??Desivé??No pre mňa teda určite nebolo.Oveľa viac ma vydesil taký Get Out napríklad..A také Tiché miesto ma bavilo ďaleko viac,ako toto..

Temný případ (2014) (seriál)

Prvá séria bez pochýb to najlepšie,čo som v tomto žánri videla,herecký koncert môjho milovaného Matthewa a fantastického Woodyho,závislosť sa dostavila hneď po prvej časti a až do konca to bola parádna jazda a osobne si myslím,že už NIKDY nebudem viac žrať a milovať inú dvojicu detektívov,pretože toto je jednoducho neprekonateľné. Po prečítaní x recenzií na druhú sériu som bola v rozpakoch,preto som si dala istý časový odstup a čo je úplne najdôležitejšie,"zabudla" som na jednotku a išla som do toho s čistým štítom.Inak to totiž ani nejde.To je už úplne iná káva a kto chce porovnávať,môže,ale pre mňa by to bolo miešanie jabĺk s hruškami..Čo všetko je v druhej sérii iné,toho sa už popísalo veľa,jedno je však isté,dávno,a vlastne možno ešte nikdy,som na konci detektívky neplakala a nemodlila sa "prosím nechaj mi aspoň jedného"..:) :) pri štarte som si síce musela dlhšie zvykať na Colina a hlavne dosiaľ romantickú Rachel,ale ja osobne si dvojku kedykoľvek pustím znovu.Prvá séria s čistým svedomím 100%,tej druhej dávam 90%.