Barbar Conan (2011)

Tohle je ale sakra podhodnocený, sice to sem tam škobrtá a Nispel fakt nic moc neumí, ale nápad to má a jako akční fantasy B to projde. Dokonce tam bylo pár scén, kde jsem byl i originalitou překvapen. Ze začátku to navíc i vypadalo, že to je Conan. Bohužel pak se to trochu zvrtlo v normální trendy mlátičku, kde souboje vyhrává ten kdo udělá víc salt, přimíchalo se pár nelogičností (navíc nepotřebných), ale přesto i vzhledem k očekávání je výsledek velice slušný.

Basilisk: Kóga ninpó čó (2005) (seriál)

Tohle se vážně povedlo. Po zorientování se ve jménech, historii a stavu současné politiky je to sice dost přímočaré a veškeré odhadování děje se smrskne na to, kdo přežije a hlavně kdo jak umře), ale to alepsoň mě vůbec nevadí - naopak... Basilisk se honosí mnoha zajímavými postavami jako Tenzen, Hyoma nebo prakticky jakýkoli shinobi z dvacítky zvolených. Navíc hlavní Kouga Gennosuke je jednoduše geniální a scéna, kdy odhalí svojí speciální techniku rozhodně patří k vrcholům žánru.

Ben Tó (2011) (seriál)

Námět tohohle svojí demencí překonává i těžkou váhu jako je anime o pečení chleba... ale překvapivě to nenudí a dá se na to v pohodě dívat. Je to asi hlavně tím, že se moc nezabíhá do detailů, pořád se děje něco nového a hlavně, že to má tak málo dílů. Protože boj o zlevněná benta je tak mimo, dokonce mi skoro nevadila přesilněnost holčiček, které je tu stejně jako v jiných podobných anime plno. To samo o sobě je v tomhle žánru dost dobrý důvod tomu dát o * navíc.

Beowulf (2007)

U mě největší překvapení a film roku, prostě: Já jsem rozparovač, postrach, zabiják! Jsem zloděj temnoty! Jsem tyran noci. Ohromná síla a neméně moci. Já jsem Beowulf!

Berserk: Ógon džidai hen I – Haó no tamago (2012)

Až moc rychlý a určitě to kvůli svojí zkratkovitosti neni moc záživný pro neznalce předlohy. Ale mě to nevadilo, líbilo se mi to až překvapivě dost. I když negativ na tom vidim taky hodně, od přemrštěnýho CG (ale uznávám, že bitvy by jinak pořádně udělat nešly) po Zodda, kterej byl aspoň podle mě odfláknutej jak stopáží jeho scény, tak animačně. Proč třeba mluvil bez jakýkoli artikulace, to byla přímo pěst na oko..

Berserk: Ógon džidai hen III – Kórin (2013)

Doufám, že tahle minisérie byla natolik úspěšná, aby vynutila další pokračování. Protože zatím to vypadá nadějně a zfilmování následujících částí mangy by bylo prostě super. Tenhle film se mi ale jako celek nelíbil tak jako předchozí dva. Sice graficky to bylo skvělé, ale tak trochu neuměle se to snažilo filozofovat, přitom to používalo jen příměr s hradem, který se tam opakoval až moc. Samozřejmě tahle část mangy je plná otázek o podstatě osudu, života atd. Ale mohlo se to určitě udělat líp, aby to nevyznělo nudně a nevypadalo, že to je tam jen tak strčené jako protiváha krvavých orgií. Ušetřený čas se mohl naprat do normálního děje, ve kterém se (jako obvykle) nečtenář mangy pravděpodobně ztratí.

Berserk - Season 1 (2016) (série)

Achjo, a když si pomyslím, jak jsem se na tohle těšil. I ty filmy se mi líbily, ale tohle... tohle fakt ne. Dělat seriál s co nejvíc násilím i za cenu osekání děje, ok. Ale proč u Berserka, kde je kvalita předlohy známá široko daleko? Není to tak jednoduchý příběh, aby to šlo podávat takhle zkratkovitě. A násilí je ok, ale nahota je na cenzuru? Další nepochopitelná věc. Animaci netřeba komentovat, ale tu bych i odpustil, kdyby to ostatní bylo na úrovni.

Berserk - Season 2 (2017) (série)

Po všech stránkách lepší než předchozí zmatená řada. Pořád tomu k dokonalosti chybí hodně, ale za animování další části příběhu musím dát trochu víc *.

Bílý lovec, černé srdce (1990)

Neni to špatný, ale něco tomu chybí. Každopádně si ale cením Clinta, že natočil takovejhle námět.

Black Lagoon (2006) (seriál)

Akční anime, co nejsou sci-fi nebo fantasy, by se asi měly zakázat. Takhle tu akci imho zachraňuje jen to, že je dost vtipná. Upřímně doufám, že to taky byl záměr tvůrců.