Jako pavouk (2001)

Po prvních 15ti minutách jsem vážně zvažoval, jestli se na to vůbec budu dál dívat. Kvůli Morganovi jsem ale nevolnost z první totálně céčkoidní scény překonal a... vyplatilo se. Film mě docela mile překvapil, závěr sice může vyznít kapku překombinovaně a občas mi vadila fluktuace inteligence jednotlivých postav, ale jako celek mi to přišlo velice zdařilé.

Peace Maker Kurogane (2003) (seriál)

Kurogane není seinen, to určitě ne. Ovšem na druhou stranu je jako shonen imho zaměřen spíš na staršího diváka (takže těch 20-30 let:)). Většina seriálu popisuje poklidný život Shinsengumi a jejich studenou válku s imperialisty. Chvílemi mi to dokonce připadalo vyloženě jen jako historický exkurz do éry bakumatsu. Ale zase jsem se přiučil pár (pro mě jako milovníka Kenshina) zajímavých věcí - např. že Hajime Saito a Okita Soji jsou skutečné historické postavy. Dál mě celkem překvapuje, že jak v seriálu, tak v nynějším Japonsku jsou Shinsengumi (imho) vnímáni velice kladně, i když tehdy stáli na straně šógunátu... možná mi něco uniká, ale podle všeho nebýt tehdejší režim rozvrácen, je teď Japonsko rozvojovou zemí nebo kolonií Číny. No ale zpět k Peace Makerovi; pomalý děj se v závěru docela pěkně zrychlí a jeho vyvrcholení je na 6*. Ovšem hlavní postava mi přišla prakticky celou dobu vyloženě otravná a i některé díly (s mystickým čarodějem) se mi zdály, že jsou zde trochu navíc a degradují vážnost a úroveň celého seriálu. Proto "jen" 4*.

Claymore (2007) (seriál)

Tenhle seriál má spoustu silných, ale bohužel i spoustu slabých stránek. Mezi jeho silné stránky určitě patří námět a skvělá fantasy atmosféra, ovšem celkový dojem ubíjí nedotažený děj a vůbec levné provedení... Opravdu je zde v animaci poznat rukopis Madhouse - pěkné obrázky, ale většinou bez pohybu. To u bojového anime trochu zamrzí. Na druhou stranu mi ale (kupodivu) i tak ty boje přišly docela fajn. 5* ale nemůžu dát, ne něčemu, co je tak nevyvážené. Btw, dobrý příklad nevyváženosti Claymore je hudba. Ta někdy vážně umocní atmosféru a velice dobře pasuje k dané scéně (př. Awakening Priscilly), někdy ale celou scénu v mých očích úplně pohřbí a to je co říct, protože to se mi u anime prakticky nestává.

Zatôichi to Yôjinbô (1970)

Nezvyklý film o Zatoichim a to nejen účastí Mifuneho. I dějově to není úplně klasický Zatoichi, i když všechny "povinné" prvky splňuje (hraní kostek, pár přepadení v noci atd.). Je tam zdá se málo zloduchů a navíc žádný z nich nic nevydrží - a to musejí zásobovat Zatoichiho i Mifuneho.) Scénář jako takový je sice dobrý, ale prostě není Zatoichiovský (jako kdyby James Bond potkal v akci agenta CIA, který by za něj vyvraždil všechny zloduchy, byl by místo něj v cool scénách a sbalil by bond girl)... Navíc samotné souboje jsou dost podprůměrné. Přes to všechno je to rozhodně dobrý film, který stojí za to vidět.

O dívce, která proskočila časem (2006)

Ačkoli samotný námět a nakonec i provedení je dobré, při hodnocení musím souhlasit s komentářem Sysla_cz. Je to prostě nevěrohodné. Sice se to s postupem času zlepšovalo a závěr byl povedený, pořád mě to ale nedokázalo přesvědčit, že se hlavní postavy chovají volně podle vlastní vůle a ne podle předepsaného (a sem tam nelogického) scénáře... i když to jsou japonci. Přesto tenhle film určitě stojí za pozornost, osobně jsem možná jen čekal trochu víc.

Vetřelci vs. Predátor 2 (2007)

Povedené. Hlavně jsem rád, že se oproti jedničce povedlo vykreslit správný vztah predátora k lidem - to znamená žádný; když překáží, tak zabít, ale jinak ať si dělaj co chtěj... Je sice pravda, že jednička měla zase lepší (líp natočené i nápaditější) bitky, ale závěrečná bitka s predalienem stejně stála za to. Záporem u mě taky zůstává chování predátora v první polovině filmu, kdy se byl fakt neschopnej, na predátora až hanebně (nevšimnul si člověka ani aliena, kterej od něj byl míň než 2 metry atd.). Hodně povedený konec ale všechno v dobré obrátil.

Blood+ (2005) (seriál)

Trochu mě mate názor všech, že blood je našlápnutý hned od začátku. Naopak snad 80% všech anime, co jsem kdy viděl, má zajímavější a zábavnější začátek než blood, který se trochu rozjede až někdy kolem 15. dílu. A vůbec jsem asi viděl jiný seriál, protože konec mi zas přijde vcelku podařený... Sice je předvídatelný už asi 20 dílů dopředu, ale stejně ujde. To všechno by stačilo na 3*, ale za Hajiho, Nathana a hlas Amshela dám o * víc.

Poslední zůstává (1996)

Přestože je to remake remaku, není to vůbec špatný. Ale kdybych se měl rozhodovat, tak bych se asi radši podíval na Yojimba.

Kjógoku Nacuhiko: Kósecu hjaku monogatari (2003) (seriál)

Asi první opravdu umělecké anime, co jsem kdy viděl. Mám sice podezření, že režisér jenom šetřil na animaci a styl nakreslení některých side-charakterů se mi taky moc nezamlouval, ale celkově to překvapivě zanechává docela dobrý dojem. A ten opening je hooodně dobrej. To the next world, we commit thee!

Death Note - Zápisník smrti (2006) (seriál)

Naprostý souhlas s komentáři Mandelbrota a Loosera... Taky si myslím, že soundtrack k druhé části nebyl vybrán moc šťastně.