Třicet případů majora Zemana (1974) (seriál)

Predpokladám, že väčšina, čo tomu dala odpad, pochádza z 90. rokov. Propaganda tam samozrejme je, ale tú dnešnú nedobehne, ani keby jej bežala oproti! Všetkého, čo bolo vtedy zlé, dnes máme niekoľkonásobne viac a ešte aj čosi navyše.

Üç Kağıtçılar (1976)

Trom čerstvo prepusteným kriminálnikom (Alberto Dell'Acqua, Cüneyt Arkın, Reza Fazeli) sa dostane do rúk kufrík plný mafiánskych peňazí a nakoľko sa ani jeden nechce deliť, každý z nich sa snaží peniaze ukradnúť ostatným dvom. Navyše majú všetci v pätách žiarlivú snúbenicu jedného z nich (Gülşen Bubikoğlu), nešikovných gangstrov aj políciu. Bláznivá komédia plná pästných súbojov, ktoré majú celkom nápaditú choreografiu a Alberto Dell'Acqua tu znova predvádza svoje typické saltá.

The Persuaders! - Greensleeves (1971) (epizoda)

V jednej scéne Danny Wilde (Tony Curtis) v prestrojení za sluhu hovorí, že je pôvodom Maďar. Rodičia Tonyho Curtisa boli skutočne maďarskí Židia (matka pochádzala z Michaloviec) a on sám vedel hovoriť do veku 6 rokov len po maďarsky.

Upír Nosferatu (1922)

Fotografie z filmu, použité v slovenskom vydaní knihy Dracula z roku 1969 som obdivoval už ako 11-ročný u spolužiaka a neskôr sa mi podarilo túto knihu získať od iného kamaráta výmenou za šiltovku Coca-cola (ktorú mi rodičia kúpili v Bulharsku). Film samotný som mal možnosť vidieť (a nahrať) až v 90. rokoch na STV. Žiaľ, nahrávka sa mi nezachovala.

Jestli se rozzlobíme, budeme zlí (1974)

Manuel de Blas, ktorý hral zabijaka Paganiniho, bol manželom herečky Patty Shepard (od r. 1967 až do jej smrti), ktorá v tomto filme hrala priateľku Terenca Hilla.

Nové filmy v kinách (1982) (pořad)

Osobne si nemyslím, že táto relácia vznikla v roku 1982. V znelke bola ukážka z Dobyvateľov stratenej archy (v československých kinách až v roku 1985). Pred rokom 1985 určite v TV nebežala. Po roku 1989 bola premenovaná na Film a Video a nejaký čas ju ešte moderoval Ján Izák.

Poslední vlak z Gun Hillu (1959)

Televízna premiéra v ČST: 20.5.1978 o 20:25 na 1. programe so slovenským dabingom.

Zachovávat dekorum (1990) (seriál)

Poštára, ktorý sa zakaždým márne snaží nepozorovane prebehnúť pred domom Buchtovej, hrá David Janson. Ako 14-ročný si zahral vo filme Ťažký deň (1964). Je to ten chlapec, ktorý sa prechádza pri rieke s Ringom Starrom.

Jana Eyrová (1943)

Neuveriteľné, že TV Markíza vysielala kedysi aj takéto filmy. Dnes o tom môžme len snívať.

You Can't Do That! The Making of 'A Hard Day's Night' (1995)

Veľmi zaujímavý dokument zo zákulisia natáčania filmu Ťažký deň. Jeho súčasťou je aj pieseň You Can't Do That, ktorá bola natočená pre film, nakoniec však bola vystrihnutá. Dokumentom sprevádza Phil Collins, ktorý sa zúčastnil natáčania záverečného koncertu ako jeden z divákov. V roku 1995 v našich končinách vydané na VHS s českými titulkami pod názvom Jak vznikal Perný den.