Douze heures pour mourir (1978) (TV film)

Televízna premiéra v ČST bola v sobotu 12.12.1981 o 22:20 na 1. programe pod názvom Dvanásť hodín života. O rok alebo dva na to bola ešte jedna repríza. *****Obávaná dvojica sadistických zabijakov bratov Gomézovcov prichádza do Paríža. Podsvetie sa trasie, parížska polícia je v strehu. Len Milo netuší, že sa nad ním sťahujú mračná. Navonok poctivý majiteľ striptízového baru, ktorého vášňou sú kone, sa pokojne prechádza po Paríži. Sledujú ho oči bratov zabijakov, polície i celého podsvetia. Všetci vedia, že raz urobil chybu, za ktorú musí pykať. Zákony podsvetia sú kruté, neunikne nik, kto raz zradí. V atraktívnom prostredí svojho baru sa Milo dozvedá pravdu. Bratia Gomézovci vychutnávajú strach, v ktorom sa ich obeť zmieta. Prenasledujú Mila na každom kroku. Polícia vyčkáva. Zasiahne, alebo sa bude len prizerať...? (Zdroj: časopis Televízia)

Dva výtečníci (1977)

Nikdy nezabudnem, ako raz za bývalého režimu išla celá naša škola povinne do kina na premietanie nejakého sovietskeho filmu a nejakým omylom nám pustili práve film "Dva výtečníci" (zrejme im sovietsky film neprišiel a keďže už celá škola sedela v sále, tak niečo premietnuť museli) :-) Prvý film s Hillom a Spencerom, ktorý som videl a jeden z ich najlepších. Po rokoch som prišiel na to, že scény s dvoma "Ruskami" v tom čase boli z filmu vystrihnuté, zrejme z ideologických dôvodov. Napriek tomu mená herečiek sa aj tak dostali do českých úvodných titulkov ÚPF Praha (Jill Flanter, April Cloud, dokonca proti vtedajším pravidlám boli bez prípony -ová, pravdepodobne si tvorcovia titulkov mysleli, že ide o mužské mená).

Dva z jednoho města (1983) (pořad)

Najviac som sa tešil na humorné scénky, ktoré boli medzi jednotlivými súťažami (dodnes mám niektoré na magnetofónovej páske) a potom na film na želanie, ktorý bol odvysielaný po skončení relácie a o ktorom počas celého večera hlasovali diváci. Postupne takto zhruba každý mesiac odvysielali filmy ako Vrchní prchni, S tebou mě baví svět, Niekto to rád horúce, Aféra Concorde a iné.

Edna, the Inebriate Woman (1971) (TV film)

Premiéra v ČST: 7.10.1976 o 20:00 na 1. programe pod názvom Tuláčka Edna. Réžia slovenského znenia: Samuel Ivaška.

El Cantor (1977) (TV film)

Začiatkom 80. rokov 2x uvedené na slovenskom okruhu ČST v pôvodnom znení so slovenskými titulkami. Film o živote a smrti čílskeho speváka a básnika Victora Jaru (Dean Reed).

Fantastická cesta balónem (1976)

Televízna premiéra v ČST bola v utorok 28.12.1982 o 15:15 na 2. programe. Réžia slovenského znenia: Marián Nemčík.

Farma (2011) (pořad) odpad!

Hlavnou náplňou vysielania TV Markíza sú takéto primitívno-dementné programy + otravné reklamy. Všetko ostatné medzi tým (filmy, seriály...) je len "vata" na vyplnenie vysielacieho času. A tá vata je samozrejme väčšinou tiež odpad. Niektorí pamätníci tvrdia, že za komunistov sa na vtedajšie vysielanie ČST nedalo pozerať. A na "toto" sa vari dá??? (moje pocity po zhliadnutí asi 10 minút tejto "úžasnosti").

Fitzcarraldo (1982)

V televíznej verzii daboval Klausa Kinského Milan Kňažko.

Fontána pro Zuzanu 3 (1999) odpad!

Na film som šiel do kina z jediného dôvodu. Chcel som vidieť, ako vyzerá slovenský film strihaný v USA. Nakoniec to vyzeralo ako slovenská blbina strihaná na Slovensku.