• Fantasy

The Wire - Špína Baltimoru (2002) (seriál)

Jeden z najlepších kriminálnych seriálov všetkých čias, kam sa hrabe CSI a iné sci-fi seriály so supermodelkami :-)

Policejní odznak (2002) (seriál)

Dnes už pre mňa kultovny seriál, po pozretí 5 sérií, ktorému seriály typu CSI nesiahajú ani po členky, občas brutálnejší a reálnejší ako by človek očakával, pokojne a bez hanby si môže podať ruku s Dexterom :- ))

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Tento dnes už legendárny serial má slabší rozjazd ale od polovice 1. série do konca 3. série je neuveriteľné vtipný, nie je to len postavou Barneyho ale zároveň by sa bez neho nestal legendárnym :P PS: 4. séria je zatial najslabšia ***

Království (2007)

Vynikajúci úvod dával šancu predpokladať že nepôjde len o priemerný akčný snímok, ale o parádnu akčnú lahôdku, ktorá vyvrcholí poslednými 15 minútami veľmi realistickej akcie pri ktorej som skoro nedýchal !

Dexter (2006) (seriál)

Jeden z naj originálnejších seriálov, aké som za posledné roky videl. Obidve série sú moc kvalitné, to z pohľadu mňa=diváka, počas 24 dielov/2 sérií/ sa naučíte držať prsty masovému vrahovi, budete ho poznať viac ako akúkoľvek inú postavu z podobných "vymývačiek mozgov" typu CSI a verím že pri konci 2. série budete mať taký zmiešaný pocit ako ja, 1. modliť sa za 3. sériu, 2. ponechať tento seriál bez pokračovania a vyhnúť sa tým možnosti veľmi nízkej kvality 3. série za účelom zisku televízie.

Válka termitů (2006)

Pre mńa fantastický zážitok !!! Neuveriteľne do detailov nasnímaný život termitov a čierných šťahovaných mracov. Jednoznačne treba okrem extrémnych detailov pochváliť aj dynamickú, miestami až stiesňujúcu melódiu ktorá dopredádzala čierne sťahovavé mravce pri ich ťažení a dobývaní nových území.

Bourneovo ultimátum (2007)

Perfektné zakončenie tejto nervy drásajúcej trilógie a však jedna vec mi v 3-ke strašne ale strašne vadila, ta kamera strašne chaotická a neprehľadná /súboje,naháňačky v meste/ , Greengrass prestaň už pls s tým pitím, potom sa ti strašne trasú ruky !!!

Scrubs: Doktůrci (2001) (seriál)

Lepší sitcom som ešte nevidel a to som toho už videl pomerne dosť ! Od začiatku si tento seriál buď zamilujete a odpustíte mu pár trápnych momentov alebo Vás nezaujme. Ja som si ho zamiloval tak že som za 10dní zhliadol 6sérii, t.j. asi 130 dielov :- )) Sitcom z prostredia nemocnice, ktorý sa Vás nesnaží len rozosmiať ale často aj rozplakať, sitcom kde nepočujete po každej vete trápny smiech ako je to vo väčšine ostatných sitcom-och. Zach Braff "J.D." sa pre tento seriál asi narodil, ale nezaostávajú ani ostatní herci a podávajú výborne výkony v každom diele /Dr.Cox,Dr.Kelso/ . PS: Sarah Chalke je strašne ale strašne sexi !!!

Bournův mýtus (2004)

Pokračovanie ako má byť ! Kým v 1-tke sa Bourne len hľadal, tak v 2-tke mu sebavedomie rozhodne nechýbalo. Ako vždy výborná hudba, perfektná akcia až na pár súbojov ktoré pôsobili zmätene + posledných 20min naháňačka v Moskve som skoro nedýchal :-)