Zaklínač - Série 1 (2019) (série)

Tak hele, mám za sebou podruhý skouknutou 1.sérii. Když to byla novinka, tak sme dali 6 dílů, ale z toho už sem si nepamatoval zhola nic, takže sme to zkusili znovu. Páč je v našich životech nezacelená díra, po Hře o trůny :o). Tohle se nabízí jako příjemná fantasy alternatíva. Jenomže to má pár nedostatků... Tak třeba, že se tady moc nenavazuje mezi dílama. Jeden skončí, ale druhej začne uplně jinak. V těch časových rovinách sem se taky celkem ztrácel. První díl byl dokonalej, poslední díl byl slabej jak čaj (a to sem tam docela fightuje). Druhjou sérku dáme určo taky, ale že bych z toho byl nějak poprděnej, to říct nemůžu...

K zemi hleď! (2021)

Asi bych tenhle film hodil do škatulky "satira". Jinak nevím no... Váhzám, že bych tomu dal 5 hvězdiček, už jen kvůli tomu dokonalýmu konci, to mě fakt odrovnalo. Od začátku pěkně vymyšlenej příběh na způsob Armagedonu, ale s poměrně velkou dáfkou humoru. A taky jeden z mála filmů, kde na jednom plátně můžeš vidět tolik megastar. Asi bych to natočil o půl hoďky kratší, tím by to mělo větší grády. Nicméně, já nejsem zrovna fanoušek komedií, ale tohle se mi dost zaamlouvalo. A navíc sledovat DiCapria, kterej už si může role vybírat, to je labůžo.

Spider-Man: Bez domova (2021)

Toho času 26.nejlepší film, ale to půjde rozhodně dolů. Ale jako završení týhle trilogie sem naprosto ukojen. Říkám završení, ale Thor bude mít taky 4 díly, tak si myslím, že se dostane i na tohodle pavoučka. Oceňuju návrat všech záporáků. Na tomhle si museli scénáristi dát fakt záležet, aby to do sebe zapadlo no a.... zapadlo to přesně! Jasný, Spider man je určen spíš pro ty mladší Marveláky, ale něco mi říká, že 13ti letej týpek tohle nemohl uplně pochopit. Akce skvělá, hlavně teda momenty s Dr.Strangem, to lámání obrazu a psychadélie, to je lahůdka. Co mi přišlo už přes čáru, tak na konci titulků dovětek, na kterej se dycky těším, že to je takový navíc. Tak tohle nebyl dovětek, ale regulerní trailer k Dr.Strange 2 :o) Ale co už, doba je zlá...:o)

Hawkeye (2021) (seriál)

Měl bych asi začít tím, že sem velký fanda Marvelu. Ale tohle je na mě už trošku moc. Vůbec mi nesedla ta Hawkeyho parťačka. Její spory s matkou šílený no a její starosti na mou hlavu :o). Stejně jako seriál cpt.amerika, tak ani tohle ve mně nezanechá hlubší stopáž. Co mi přišlo hodně divný, tak postava ségry Černí vdovy, se kterou sem se již setkal v Černý vdově. A největší stupidita byl poslední díl. Tím to tvůrci uplně zabili, sice strašně super akční, ale jako kdyby měla bejt cílová skupina 12-. Naštěstí se to mojí lepší půlce líbilo, takže pohoda jo a taky naštěstí to má jen 6 dílů, což bych asi vydržel i tahání kočky za vocas :o)

Jedna noc (2016) (seriál)

Ale jo, nakonec sem spokojenej. Cca u třetího dílu sem měl krapet nutkání to nedokoukat. Páč mi bylo jasný, jakým směrem se bude seroš odvíjet. Že se nezaměří na vyšetřování tý brutání vraždy, nýbrž na obhajobu toho jarabáčka. Ale pak se začly věci dít i ve vězení, takže spokojenost. Asi mi tady chybělo víc napětí a právě to rozuzlení. Oproti třeba MAry z Eastownu je tohle slaboučkej odvar, kterej ovšem je v americe pořád neskutečně aktuální. Rasizmus na jarabácích. Náís se tohle zatím tolik netýká, páč těžko si představit, že někdo z čech natočí film o ciošovi, kterej někdoho ubodal :o)) Asi by to nemělo moc velkou sledovanost :o)

Queen & Adam Lambert: The Show Must Go On (2019) (TV film)

Kdo je Adam Lambert? Tak teď už znám odpověď. Je to "novej" zpěvák jedny z nej kapel ever. Neměl sem v plánu se na tohle takle v sobotu večer dívat, ale skončil Zaklínač a tohle hnedle dávali. Tak sem to sjel uplně bez problému celý. Je tady spoustu novejch rozhovorů, ale i starejch s Fredim. Taky je tady pohled na to jak se spolu potkali, ale jak i po smrti Frediho nevěděli co sami se sebou. Našli se v podobný píčovině jako je česko hledá superstár, no vidíš, i takle se dá dostat do Queen. Za mě zpívá fakt parádně. Už jjen to, že o něm Brian May a Roger Taylor řeknou, že je to nejlepší zpěvák na Světě asi něco znamená. Dokument výživnej, velmi informatiní a pěkně poskádanej. Queeen jsou fakt pecka! Jo a von je to taky homosexík :o)

Vlákna (1984) (TV film)

Škoda, že není ve škatulkovacím systému na csfd škatuůka "depresivní", páč tenhle film by byl rozhodně v top 5 filmech. Strašná depka... Je to teda hroznej oldschůl (rok výroby 1984, takže stejný retro jako já :o) ). I ty pěkný chvilky romantiky na začátku sou depresivní. No a od tý doby, kdy začne jaderná válka,tak to už je totálkně v hajzlu. Líbila se mi myšlenka, páč takovejch filmů sem zatím moc neviděl, tuším že byl tohle můj první. A pak už jen titulky a fakta - 3 týdny po výbuchu... 10 let po výbuchu. No a ten konec s degenerovaným dítětem, to bylo uplně strašný. Vidět to už nechci a nemůžu, ale jestli někdo takle před Vánocema touží po ttrošku jiný náladě, tak šup tam s ním :o).

Venom 2: Carnage přichází (2021)

Asi bych mohl napsat podobný nesmysly jako u jedničky... Slabší průměr, bohužel. Nevím, proč mi tenhle hrdina nesedí. Hardyho mám v oblibě, MArvely žeru, ale tenhle Venom je vymyšlenej hrozně povrchně a nesourodě. Snaží se tady udělat nějakej ten vtípek jako ve všech Marvelovkách, ale tady se prostě nezasměju. Akce je tady taky poměrně dost, ale nebaví mě. Záporák hodně dobrej, ale nebojím se... Je to pro mě asi na stejný úrovni jako většina z DC komixu (vyjma Aquamana, ten je topkovej).

14 vrcholů: Nic není nemožné (2021)

Sina na dvakrát, ale i tak naprostá spokojenost. Po dlouhý době zase pořádnej vejlet do pořádnejch hor. Na ty obrázky se dívá uplně samo. I se uplně sámo poslouchá toho týpka, kterej je neuvěřitelnej. Jasný, zlý jazykové tvrdí, že je to podfuck vylejzat s kyslíkem na kopce. Ale dyť i ten kyslík si tam musíš nýst v báglu jako votrok. Klobouk dolů před výkonem a hlavně odhodláním tědlech borců. I tady se umíralo. Je vidět, že i v dnešní době všech těch vychytávek a cvičenejch šerpů se tam umírá. Co mi přišlo doslova úchylácký a nepochopitelný, tak fronty na Mount Everest. To bych se rači v prdeli viděl než tohle... Hrůza. Dokument skvělej a jde se na Messnera :o)

Waterloo (1970)

Už jen to, že takovejhle film natoší sověti je tak trochu divný, no a co teprve, když se rejža jmenuje Bombašuk :o). A teď vážně. Je to teda hodně dlouhý. Na to, že se celej film točí kolem jedný bitvy, tak je to fakt zbytečně protahovaný. Bohužel se tady člověk o Napoleonovi nedozví zhola nic. Jen to je vlastně takovej skoro dokument a rozbor jedný bitvy. Škoda, já bych zrovna o tomhle borcovi htěl vědět víc. Ale tady je nám už ukázán jako starší panáček, kterýmu i trošku začíná jebat. A navíc měl ten chudák smůlu. Ale von to zas takovej chudák nebyl, spíš to byl pěknej šmejd francouzskej :o)