• Thriller

Nattevagten (1994)

Vtipné, strašidelné, ľahko dekadentné - a predovšetkým zábavné i napínavé. Plne oprávnených 5 hviezd, a šiestu by si zalúžil za svoj výkon Bodnia

Na špatné straně (2018) odpad!

Koncentrovaná nuda. Toto sa chce hrať na Veľké Umenie a pomalé tempo, lenže to sa musí vedieť zrežírovať a nasnímať, a dialógy musia mať hlavu a pätu.. Ale tu len sledujeme radoby duchaplné dlhé obrazy, trebárs na prežúvajúceho Vaughna zakončené straaaašne vtipnou "hláškou", a tak stále dokola. V podstate sa jedná o nudnú televíznu inscenáciu odohrávajúcu sa z 90% v aute Vráťte mi prosím tie 2 hodiny života

Vraždy v Yorkshiru: 1983 (2009) (TV film)

Dusivá a šedivá atmosféra beznádeje a strachu "u nás na severe". Každý diel trochu iný, každý diel skvelý.

Vraždy v Yorkshiru: 1980 (2009) (TV film)

Vraždy v Yorkshiru: 1974 (2009) (TV film)

Normal (2009)

Výborné. Spalovač mrtvol pre 21.storočie - "hrdina" až zúfalo obyčajný a nudný, ale ... Kňažko excelentný

Schimanski - Den matek (1998) (epizoda)

Schimanski má minul obrovským oblúkom ale toto je fajn. Temnotemná bezútěšná anatómia jedného temnotemného bezútešn3ho konfliktu kde niet dobrých ani... dobrých.

Zvětšenina (1966)

Skutočnosť rozlámaná na kúsky, prítomnosť prchavá ako ranný opar a femme fatale po ktorej zostane len ... skvelý a podmanivý film

Piknik na Hanging Rock (1975)

Krásny sen sa s pomalou a desive neodvratnou istotou láme na drobné kúsky a mení v nočnú moru. Nádherný, uhrančivý a fascinujúci film

Teroristka (2019)

Skvelý nápad, excelentné obsadenie, - a spracovanie na úrovniTV Barrandov. Miesto epického easternu tak sledujeme trápne *pitvoření" , prostě hnus