• Krátkometrážní

Jmenuju se Earl - Série 3 (2007) (série)

Série, ve které se Earl dostane do fakin vězení, přijde o všechny prachy, dostane se do komatu ve kterém sní o ideálním životě v podobě sitcomu, Joy plánuje porod dítěte nevlastní sestry, a Randy dělá na seznamu – to vše jako geniální alegorie o karmě, hlouposti, dobru a hovádství. Aneb příběhově nejvíc turbulentní série, ve které se scénáristi vyřádili jako ještě nikdy předtím

Občanská válka (2024)

Skvělý dokumentární portrét o současné společensko-politicko-kulturní situaci v USA – samozřejmě ironicky; vize je to sice anti-utopická, ale o to víc realistická a znepokojující. Zároveň jde o dost podvratnou filmovou esej o významu novinařiny a žurnalistiky stylizovanou do tuctovýho road-movie napříč občanskou válkou zmítanými Spojenými státy americkými.

Živí mrtví - Série 2 (2011) (série)

Viděl jsem hodně věcí, ale fakin roztáhnout jeden 130 stránkovej komiks na jednu seriálovou řadu o 13 epizodách je fakt umění, který jsem fakt neviděl.

Kaskadér (2024)

kaskadérský bizár.

Rivalové (2024)

Jen Luca Guadagnino může natočit sportovní film o tenise, který je ve skutečnosti dravou romancí o ambivalencích, mezivztazích, radostech a strastech jednoho milostného trojúhelníku. Poutavá záležitost.

Godzilla x Kong: Nové impérium (2024)

monstrózní spektákl gigantickýho kalibru a maniakálních cinefilních proporcí, o jehož existenci jsem nevěděl, že sledování při stavu zvýšenosti (neboli jsem spálenej jak paprika) potřebuju.

X-Men '97 (2024) (seriál)

Skvělý animovaný projekt, který – ať už svou old-schoolovou vizuální stylizací, retro kabátkem, nebo příběhem jako takovým – navazuje na původní kultovní seriál s X-MENY. Čímž mu nejenom vzdává pomyslný hold, ale zároveň je jejím víc než důstojným pokračováním se vším všudy. X-MEN 97 rovněž staví na prapůvodní myšlence komiksových X-Menů z šedesátých let: tedy na alegorii/metafoře o rasismu. Zcela otevřeně se tu tak akcentuje rasová politika a boj mezi liberalismem, konzervatismem a dalšími ideologiemi na pozadí superhrdinského spektáklu. Nejde tak o žádnou troškařinu pro děti, ale zábavnou animovanou podívanou pro všechny generace, která jako by svou konceptuální stylizací doslova vypadla ze stránek komiksových sešitů. Takže jestli takhle bude studio MARVEL ANIMATION pokračovat dál, máme zaděláno na garanta kvalitních animovaných projektů, který fakt stojí za to sledovat.... VERDIKT: 9 kolečkových křesel z 10

Tygr a drak (2000)

Není nad lítající šikmoočka na velkým plátně pod honosně výpravnou historickou taktovkou. Prvotřídní východní akční balet.

Neporazitelný - Série 2 (2023) (série)

Moment překvapení z první série – kde divák neznalý komiksové předlohy zcela nepřipraven vkročil do velké krvavé louže – se nečekaně vytratil, a jde tak o místy natahovanou žánrovou kaši, která mnohdy pomalu pendluje z příběhovýho bodu A do bodu B, až to častokrát diváka dost irituje. To však nemění nic na tom že jde o parádní R-kovou záležitost, která ani za mák nešetří explicitností, brutalitou a snahou převracet supehrdinský stereotyp prdelí naruby zcela bez příkras.

Časové pásmo bylo změněno