• Krátkometrážní

Resident Evil: Zánik (2007)

Definice béčkový zábavy. Bezesporu nejkvalitnější díl série.

Zombieland (2009)

Zábavná pohádka o tom, kterak Mark Zuckerberg, kraví kluk z Floridy, Emma Stone se svou ségrou a týpek z Krotitelů duchů před zombíkama utíkali. Nezapomeňte na kardio.

Resident Evil: Apokalypsa (2004)

dodnes nechápu jak u našich učitelů prošlo že jsme si to tehdá se spolužáky mohli pustit ve škole.

Resident Evil (2002)

tohle je tak hloupý až je to prostě skvělý.

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

"Break out the L-word." "Lesbian?" "The other L-word" "Lesbians?" __________ Edgar Wright opět překonal mantinely audiovizuálního manýrismu a na stříbrném podnose naservíroval šílenou, ujetou a překombinovaně spektakulární meta-žánrovou čalamádu která nemá v rámci stylistiky obdoby či konkurenci. Mňamózní adaptace neméně kvalitního komiksu. Prvotřídní geekovská onanie. Přitom jde o klasickej rom-com.

Gravitace (2013)

"So, what do you like about being up here?" "The silence." ___________ Snímek Gravitace by se dal definovat do celkem třech primárních bodů: 1) snímek který posunuje hranice vnímání a divácké percepce, jehož primární devizou je atakování intuitivních vjemů diváka; 2) survival-horror o přežití v nekonečné prázdnotě vesmíru při stavu beztíže stylizovaný do adrenalinové žánrové krasojízdy pod geniální řemeslnou taktovkou vizionáře Alfonse Cuaróna; 3) intenzivní zážitek který etabluje thrillery z kosmické vysočiny do dosud vizuálně neprozkoumaných metafyzických luhů a hájů - to už ale v podstatě opakuju bod první...... Co dodat? Jiří Kůlna si tu úvodní půlhodinu zcela zaslouženě ukrad pro sebe! Bravisimo maestro Alfons! Takhle fascinující, hypnotický a nervydrásající film nevidíte ze dne na den.

Alenka v říši divů (2010)

"Pověz mi, Alenko, proč je havran jako psací stůl?" aneb absolutní vrchol pohádkově fantazijního fetišismu Tima Burtona.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

asi ta nejvýbušnější kompilace akčního žánru.... prostě béčkový akčňák plný béčkových herců - tudíž béčkovost z toho cáká, až z toho jde granát s hlavou kolem.

Časové pásmo bylo změněno