• Krátkometrážní

Mr. Robot - whoami (2019) (epizoda)

"Sometimes, when I get bored, I create people in my head. You know, someone with more exciting life. Like a superhero. Cybersecurity engineer by day, vigilante hacker by night. Is that what you are?"

Chlapectví (2014)

Linklater se opět překonal. 12 let neskutečně důkladný práce se na tomhle podepsalo do sebemenšího detailu. Víc autentický coming-of-age drama nehledejte.

Uteč (2017)

solidní hororový píling od Jordana Peela.... sice nejde o kdovíjak originální disstrack na rasismus, ale zábavnej určitě.

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

"Somehow, Palpatine returned." aneb jak zprznit dědictví víc než čtyřicetiletý kultovní ságy během 142 minut. Vzestup Nebesochodce sice není vyloženě špatnej film - co se týká řemesla je to opět poctivě odvedená fušeřina, která šlape jak švýcarský hodinky - v mnoha ohledech až moc hekticky. Jde však o špatný SW film, který si s celou mytologií a fikčním světem vytírá prdel, takže namísto důstojný rozlučky spíš působí jako fan-made film za víc než 270 melounů. Lze tomu totiž vyčítat jak scénáristický amaterismus, tak lazy-writting nejhrubšího zrna, kde jedna nelogická bizarní perla je bizarnější než ta předchozí. Přitom jsem k tomu víc shovívavější a nadržuju tomu víc, než bych reálně měl. Pár highlightů by se sice našlo - např. redemption arc Kylo Rena je neskutečně emočně působivý a novátorské experimentování s force jak z Last Jedi je nehorázně poutavé, ale zde většina superlativ chtě nechtě končí. Nejkvalitnější složkou je tak zas a znova fenomenální hudba Johna Williamse, která tvoří valnou většinu celého zážiku - což přeci jen o něčem svědčí...... Mickey Mouse zkrátka nevěděl, co má sequelová trilogie odvyprávět, čím má být, a jaký je její účel krom toho, aby vyždímala co nejvíc chechtáků z peněženek.

Zaklínač (2019) (seriál)

Definice pořekadla za málo peněz hodně muziky.... Přestože seriál působí béčkově, roztěkaně, papundeklově, vůči předloze nesmírně uspěchaně a vypravěčsky nekonzistentně, kolem a kolem jde o náramnou osmihodinovou zábavu, která je zároveň téměř perfektní adaptací úvodních Zaklínačských povídek mistra Sapkowskiho, ačkoliv celkově jde vlastní svéráznou cestou, která si určité motivy pro potřeby televizního formátu vkusně upravuje. Slovanská mytologie je jakžtakž zachována, a to je hlavní. Za mě báječnej návrat fantasy žánru ze starý školy na obrazovky. Henry Cavill je mlejnek na maso. Jakožto fanoušek hodnotím 8 kikimorama z 10

Zaklínač - Série 1 (2019) (série)

Watchmen (2019) (seriál)

Kdo stráží Strážce? aneb atypická a přesto famózní pocta Watchmenům Alana Moora, z které se vyklubal další Lindelofův scénaristický majstrštyk. Ať už jde o to jak seriál geniálně pracuje s původním komiksovým konceptem, revizionismem alternativní historie, fikčními prvky, komplexností celého příběhu a soundtrackem naprosto překonává všechny myslitelné i nemyslitelné standardy televizní tvorby. Co dodat? I AM THE WALRUS!

Dočasný domov (2013)

Přesně tohle si představuju pod pojmem "nezávislý americký drama". Určitě jedno z nejlepších za tuhle dekádu. Brie Larson je neskutečně underrated herečka.

Paddington 2 (2017)

GOD SAVE THE MARMELÁDA! Říkejte si co chcete, ale tahle rozprávka je absolutní masterpiece.

Lawrence z Arábie (1962)

Tak už chápu proč je Spielberg tím kým je.... Nadčasový velkofilm. Povinná četba!