• Fantasy

Absolvent (1967)

Půvabný, poetický snímek, neuvěřitelně apatický Dustin Hoffman a nádherná Katharine Ross. Anne Bancroft jako mrcha, slizce se plazící po nevinném mladíčkovi a ničí mu život, lásku, city. Je to prostě perfektní film, který stojí za zhlédnutí. Opravdu. 90%.

Aladin (1992)

Krásná pohádka s melodickými písničkami, připomínající české pohádky o Honzovi, princezně a půl království. Ovšem Disneyho animace nemá chybu, postava Jaffara je skutečně ďábelská a potrhlý papouch je k sežrání. 95%.

Albert Nobbs (2011)

Albert Nobbs je můj šálek čaje "o páté". Svým zpracováním mi trochu připomíná Gosford Park, jeden z mých oblíbených filmů z anglické společnosti. Excelentní Glenn Close byla třešinkou na dortu. Její roli jsem jí věřila od začátku do konce, soucítila jsem s jejím osudem, s její nenaplněnou láskou, s její bolestí. Za mě 85%

Americký gangster (2007)

Ať se na mě nikdo nezlobí, ale prostě 3*. Já jsem na tom víc neshledala, výkony obou hlavních představitelů průměrně, tak nemůžu přehrávat. u mě 59%

Angel-A (2005)

Angel - A je nesmírně zajímavý film. Černobílá kamera je velkým plusem. Angel - A je o andělech na zemi. O poznání vlastního nitra. O úctě a lásce k sobě samému. Angel - A je komorní snímek, který si na nic nehraje. Jamel přesvědčivě ztvárnil zoufalého muže, zmítaného životem. Rie je nádherná, blond vlasy jí neuvěřitelně sluší. Za krásný umělecký zážitek 85%.

Arthur a souboj dvou světů (2010)

Mnohem svižnější než dvojka. Spíše se typově podobá jedničce. Film, který nenudí a pobaví malé i velké. Princezna Selenie i ostatní Minimojové jsou roztomilí, Arthur je skvělý i v lidské podobě. Opět nezklamala Penny Balfour v roli Arthurovy pošahané matky. (scéna s mravenečkem je úžasná). Takže slušný průměr a 65%

Ať žijí duchové! (1977)

"Bojíš se hodně?" - "Středně." - "A jak je to středně?" - "No, vršek by šel a spodek nechce." Pohlazení na duši. Návrat do dětských let. "Tvrdá pomsta Jouzovi." - "Jaký i/y Jouzovi?" - "Tvrdá pomsta, tak trvdý." Hodně, hodně dobré. 85%

Až tak moc tě nežere (2009)

Báječná romantická komedie, kde nejlépe hraje Jennifer Connelly a nejlépe vypadá Scarlett Johansson. Vsuvky typu: Když tě podvádí, když s tebou nespí, když si tě nechce vzít mě opravdu bavily a skvěle uvedly navazující příběh. U mě za 79%

Babel (2006)

Hodně emocí. Čtyři vzájemně propojené příběhy. Napjatá atmosféra funguje na jedničku, zvláště v příběhu s dětmi. Výborný výkon podala Rinko Kikuchi v roli hluchoněmé Chieko. Velmi syrově podané osudy několika lidí zanechají v člověku hluboký dojem. U mě rozhodně 90%.

Barbie a Diamantový zámek (2008)

Výborná pohádka, skvělé písničky, dobrý příběh, komediální nádech. Moc se mi líbí. Přiznám se že si ji pouštím i když se dcerka nedívá se mnou. Prostě pohádka - a krásná.