Černobílý svět (2011)

Je to zajímavé téma, velmi dobře natočené, které si nominace na oskary zaslouží. Pro mě je to ale neuvěřitelně roztahaný film, který se mě nedotkl tak, jak by asi měl.

Tintinova dobrodružství (2011)

Skvělá akční podívaná, technicky výborná, nápaditá a hlavně vtipná (!). Po Toy Story nejlepší počítačový animák, jaký jsem kdy viděl... Na tomhle si u mě Spielberg spravil reputaci, kterou trochu pošramotil až příliš kýčovitý War Horse. Jistě, Tintin taky má některé do očí bijící momenty, ale celé to působí dobře, kéž by podobně dobře dopadl i pátý Indiana Jones... Hudba mi přišla jako velmi povedená, Williams se k animáku výborně hodí, i když místy soundtrack připomíná něco mezi Potterem a Indym... ale skládejte si něco originálního, když máte pořád ty samé nástroje a pořád pro toho samého režiséra... K pěti hvězdičkám mi chybělo trochu větší rozpracování postav, vše mělo rychlý spád a kvůli přemíře akce na postavy nezbylo moc času, některé scénky pak neměly takovou hloubku, jakou asi mohly mít. Ale to nic nemění na tom, že se na Tintina klidně podívám znovu, protože je to prostě fajn dobrodrůžo...

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Není to nejlepší Fincherův film ani nejlepší detektivka, pátrací linie je zde lehce odbytá na úkor neuvěřitelně nabitého příběhu a vykreslení postav. Nicméně jsem se nenudil ani chvíli, vtažen do děje jsem byl maximálně. Velkou měrou je to díky Fincherovu preciznímu promyšlení každé scény. Měl jsem dojem, že vše působí a graduje tak, jak má. Co ale za atmosféru a působení filmu může podle mě nejvíc, je úchvatně depresivní (přesto krásně melodická) a podmanivá hudba pánů z NIN, osobně mi přijde soundtrack k tomuto filmu propracovanější, než ten na Social Network. Však se taky dělal 14 měsíců. Proto nechápu komisi akademie, která dělá, jako by nebyl. Dalším velkým plusem filmu jsou výkony herců, především Rooney Mary, která si díky tomuto filmu vysloužila místo v mé Top 10. Málokdy je k vidění, aby herečka hrála tak, že se nepodobá svým ostatním rolím nejenom vzhledem, ale prostě ničím. Nečetl jsem knihu, neviděl jsem předchozí film, nešel jsem na tento film s žádným očekáváním, a dostal jsem něco, co jsem dosud neviděl. A baví mě to i po několikerém shlédnutí, což se mi u tak dlouhého filmu moc často nestává.

Masakr v Texasu (1994)

Jeden z nejšílenějších filmů, co jsem kdy viděl, jsem fascinován a vůbec to nechápu. "Šlápni na to, pane Spotyši!"

Mise (1986)

Dojemný film, který mě zaujal snad vším. Příběh, který donutí přemýšlet, scény jako De Nirova cesta džunglí nebo závěr bitvy si zapamatuju na dlouho. Výkony Roberta De Nira, Jeremyho Ironse, nádherná kamera a opravdu geniální (v tomhle případě se toho slova rozhodně nebojím) hudba Ennia Morriconeho mi ten film pomohou zapamatovat ještě víc.

Počátek (2010)

Velice působivý film, zejména díky Zimmerově hudbě (přestože ho moc nežeru). Pasáž v hotelu byla jedna z nejoriginálnějších a nejzajímavějších, jaké jsem kdy viděl. Ostatně celé je to zajímavé a originální, i když jsem místama nestíhal logiku děje....

Úkryt (2002)

Fincher mě tímhle filmem dostal, takhle rychle mi srdce netlouklo už dlouho - zejména při zpomalené scéně... Výborní herci, výborná kamera, výborná hudba a zvuk, úžasně napínavé, navíc točené jen v jedné destinaci - jeden z nejlepších drama/thrillerů, jaký jsem kdy viděl.

Malý Herkules (2009) odpad!

Dokonale příšerné po všech stránkách. Ze zvědavosti jsem si to pustil (navíc s českým dabingem, který tomu nasadil korunu) a nevycházel z údivu. Tvůrci 3D místy vypustili, a tam kde mělo zapůsobit (všelijaké střepy, létající trosky, pěsti) působí nanejvýš trapně. Některým komentářům zde jsem nebyl ochoten uvěřit, ale jsou bohužel pravdivé. Kameramani ve většině záběrů opravdu zabírají jen části postav, čas od času kameraman třeba uteče za sloup nebo mu postavy ze záběru utečou skoro úplně. Jediný plus je, že to netrvá moc dlouho. Od plácání na čelo a kroucení hlavou by mi upadla ruka nebo hlava, kdyby to trvalo déle.

Blade Runner (1982)

Po vizuální stránce skutečně nezapomenutelné, atmosféra magická a osobitá, herecké výkony nadprůměrné. Od akčního sci-fi jsem ale čekal trochu rychlejší dějový spád. Nad některými záběry jsem žasnul, nad jinými zíval a díval se na hodinky. Škoda, protože některé scény byly opravdu unikátní (závěrečný souboj).