• Životopisný

To (2017)

Tohle byl pro mě nejočekávanější film roku 2017 a moje čekání se vyplatilo až tak, že tomu musím dát 5 hvězd. Film je zasazen do 80. let, což díky té atmosféře dělá parádní dojem. Co se mi zde nejvíce líbí je ten nápad. Poslední dobou co jsem si všiml je "v módě" dělat remaky na původní filmy. Tohle není klasický horor, nýbrž bych jako žánr přidal i Komedii, protože ta spousta hlášek u kterých jsem se dost nasmál (a to mě málokterá věc ve filmu rozesměje) zde dokonale zapadá a dává to slabším divákům takovou "větší energii" s tím pocitem, že se zde i zasměje a nejenom že sedí paralyzovaný v sedačce. Popravdě jsem se zde lekl jen jednou (ve stejném okamžiku kdy slečna vedle mě a rozsypala si tak popcorn a kopla silou do sedačky před námi :D) . Možná to bude tím, že mi klauni vůbec nenahání strach, tedy až na Pennywise poté co ukáže svoje krásné tesáčky :) Co dodat.. Dobře vybraní dětští herci, scénář a celkově 130 minut, u kterých jsem se ani sekundu nenudil! Některé scény byly ale dost nechutné i na mě, a to jsem zvyklý na hodně velké nechutnosti. Tak se těším na druhý díl, "za 27 let" :) (PS: zkuste se svých přátel ptát něco ve stylu "Už jsi To viděl?", dá se na tom docela pobavit, když nikdo netuší co myslíte) Dodatek 23.9.2017: V kině jsem byl na tento film podruhé, tentokrát s jinou partou lidí a líbilo se mi to ještě víc než poprvé. + jsem vyhledal nějaké nejasnosti, kterým jsem poprvé nerozuměl. Parádní film prostě :)

Fargo - Palindrom (2015) (epizoda)

!!!SPOILER!!! Já jsem za tuto epizodu rád. Kompletně uzavřela druhou sérii takovým pro mě nevšedním způsobem. Ed podlehl Hanzeeho postřelení a Peggy byla zatčena. Příběh rodiny Gerhardtových se uzavřel už v minulé epizodě. Líbila se mi scéna kdy byl Mike Milligan a Gale Kitchen v sídle Gerhardtových a Ricky G si přijel pokrást nějaké cennosti. Milligan nakonec dostal práci jako kancelářská krysa. Co se stalo s Kitchenem jsme se nedozvěděli, bohužel. Lou Solverson žil dál šťastně se svojí manželkou a dcerou. Co jsem ale nepochopil byl Hanzee. Celou dobu se nejspíš schovával a podstoupil nějakou plastickou operaci (pouze moje teorie) a v první sérii ho můžeme vidět jako Mosese Tripoliho v čele Fargo Mob, které následně vystřílí můj oblíbený Lorne Malvo. Škoda Hanzeeho. Proč zde bylo UFO jsme se také nedozvěděli. Nevadí. Plný počet nedávám kvůli malé dávce akčních scén.

Fargo - Zámek (2015) (epizoda)

!!!SPOILER!!! Takže musím změnit názor po předchozím dílu. TOHLE je nejlepší díl druhé série. Líbí se mi jak to Martin Freeman vypráví. Líbí se mi jak je celá epizoda doplňována skvělou hudbou. Líbí se mi jak je Hanzee (indián) nelítostný. Je mi líto paní Gerhardtové, ale asi to měl Hanzee v plánu. Spíš určitě, poté co zabil Dodda. Ta přestřelka u motelu byla prostě unikátní. Ale jediné co jsem nepochopil bylo to UFO. Pokud v poslední epizodě nebude vysvětlení, tak mi hodně dlouho bude vrtat hlavou, proč tam byla taková scéna.

Fargo - Loplop (2015) (epizoda)

Tato epizoda nemá skoro 100% hodnocení jen tak. Je to prostě nejvíc napínavé z celé druhé série Farga. Strašně se mi líbí jak je indián temně nebezpečný. Už to opakuji po několikáté, ale připomíná mi Malva a to ve všem. Jsem zvědavý jak se vyvinou poslední dvě epizody. Tomuto prostě nejde dát méně než 5 hvězdiček.

Fargo - Tos udělal ty? Ne, ty! (2015) (epizoda)

Skoro všechny scény mi připadaly jakoby se tvůrci inspirovali počítačovou hrou Mafia 2. Tenhle seriál je prostě geniálně napínavý a Simone konečně dostala to, co si zasloužila.

Fargo - Nosorožec (2015) (epizoda)

U tohoto seriálu jde jenom málokdy dát méně než 5 hvězdiček. Tahle epizoda byla opět velmi napínavá. Ta scéna na policejní stanici byla prostě famózní! Strašně se mi líbí jak indián hraje "sám za sebe", ale vlastně pro rodinu. Čekám že brzy Eda dostane.

Fargo - Bázeň a chvění (2015) (epizoda)

Čekal jsem že se po tolika akčních epizodách tvůrci trochu uklidní a dají nám zase lehce nudnou epizodu. To se ale nestalo! Hned ze začátku se nám naskytla pořádná dávka akční scény a ještě ke konci dílu v řeznictví. Konečně se do toho pořádně zapojila i policie, a teď to bude teprve pořádná kriminálka!

Fargo - Dar nedar (2015) (epizoda)

Tento seriál mě prostě nepřestává překvapovat. Líbí se mi jak jsou jednotlivé scény napínavé a opravdu někdy netušíte co se stane. Také si myslím, že se tvůrci snažili udělat z Hanzee Denta (indiána) něco jako Malva. To jeho "vyšetřování" se mi opravdu líbilo, a dokážu si představit co se stane Edovi.

Fargo - Mýtus o Sisyfovi (2015) (epizoda)

5 hvězdiček tomu nedám skrz to že zde nebylo tolik akce jako v předchozích dvou dílech. Ovšem scény na farmě a v obchodě s psacími stroji byly velice napínavé a konec dílu stál taky za to.

Fargo - Před zákonem (2015) (epizoda)

Nevím co říct. Tahle série mě neskutečně baví, a i když tady není Malvo, tak se mi to líbí opravdu na 100%. Ta scéna s šerifem při kontrole byla hodně napínavá, pak ta scéna v řeznictví. Celé to na mě působí zcela originálně, a málokterý film/seriál se může rovnat s Fargem. Jsem zvědavý co bude dál. Tohle je opravdu bomba!