• Životopisný

Živí mrtví - Zrozeni k bolesti (2012) (epizoda)

Tak a opět je tu pořádná akce, pár dobrých překvapení (Merle se setká s Darylem) a přichází na scénu další přeživší. Guverner má opravdu vztek, což je nejspíš námět dalšího dílu. Super epizoda.

Živí mrtví - Když mrtví klepou na dveře (2012) (epizoda)

Prostě pohodička. Akce tu nechybí, děj není zaseknutý na jednom místě, určité scény mají nějaký význam a stále se posouváme kupředu. Tolik zajímavých věcí narvat do 43 minut? Bravo.

Živí mrtví - Štvanice (2012) (epizoda)

Malinko se nám to opět uklidnilo (společně s předchozí epizodou), ale stále je to dost napínavé. Neskutečně se mi líbí Merle, takový ten typický "badass" charakter. Docela mě překvapilo, že vlastně na telefon nikdo nevolal a Rick měl pouze halušky.

Živí mrtví - Stačí jen říct (2012) (epizoda)

Po těch čtyřech hodně akčních epizodách beru tuhle trošku klidnou. Stále je to napínavé a nenudí to, takže jen tak dál. Hodně se mi líbil Rickův výbuch, ale vlastně nějak nechápu podstatu toho zombie masakru, který provedl.

Živí mrtví - Skrytý vrah (2012) (epizoda)

Tohle je neskutečně luxusní! Prvně jsem nechápal, co se ve vězení stalo, ale pak jsem si uvědomil, že vlastně jeden z přeživších vězňů Rickovi utekl. Ale jak je sakra možné, že přežil? To, co se zde odehrálo bylo ale naprosto super a třetí série je zatím totální bomba! Na konci je mi fakt líto Ricka.

Živí mrtví - Pojď se mnou (2012) (epizoda)

Mě to prostě baví! Třetí série se vyvíjí dost dobrým tempem, teď do toho všeho přišel ještě Guverner a jeho Woodbury, no nemám slov. Do se ještě vrací Merle. Zatím se mi to líbí více, než celá druhá série. Odteď bude mít příběh ještě lepší atmosféru.

Živí mrtví - Hnus (2012) (epizoda)

Boje s chodci mě prostě baví. To byla hlavní priorita, proč mě vůbec tento seriál oslovil. Této akce se nám zatím dostává hodně, za což jsem rád. Poznali jsme opět pár nových postav a prolezly se další vězeňské (jak jsem již zmínil strašidelné) chodby. Nebylo to napínavé, tak jako předchozí epizoda, ale bavilo to na stejné úrovni. Někdo na konci pozoroval Carol z lesa, takže se máme zase na co těšit.

Živí mrtví - Sémě (2012) (epizoda)

Paráda! Strašně se mi líbí tyto díly, kdy bojují proti chodcům. Tato epizoda je toho plná a to se mi líbí. Co si budeme povídat, ale na mě ty chodby věznice působí hodně strašidelně. Takhle to asi režisér chtěl, vypadá to hodně dobře. Na konci docela chudák Hershel a ti přeživší vězni?

Týpci a zbraně (2016)

Nazval bych to takovým slabším Vlkem z Wall Street. Řekl bych velmi povedený scénář s parádní hudební vložkou v každé části filmu o dvou mladých obchodnících, kteří touží jen a jen po penězích. Efraim na mě zapůsobil hned od první chvíle, hlavně jeho doplňující vtipný smích. Musím říct, že jsem opravdu spokojený s tím, co jsem viděl. Krásné se nám tu střídá prostředí a celé je to hezky natočeno, tempo tady není zaseknuto na jednom bodě, pořád jsem byl v napětí, co se zase stane a taky že stalo. Děj končí docela smutně a pilně doufám, že bude brzy oznámeno i pokračování, neboť konec na mě zapůsobil tak, že to pokračovat prostě bude! Teller a Hill to zahráli skvěle. Dost si dokážu představit, že se tento příběh opravdu stal.

Živí mrtví - Série 2 (2011) (série)

Těžko říct, která série byla lepší. Nedokážu se pořádně rozhodnout. V obou byla dostatečná dávka akce, ale také nespočet zbytečných dialogů (to převážně v této sérii). Pořádně se tu ani nic nestalo, průběh jen na farmě, sem tam někde v přilehlém městečku, ale nenudí to (až vyloženě na některé epizody). Nejvíc jsem si tu oblíbil Daryla, Glenna a Hershela, prostě taková hodně povedená čtyřka, společně s Rickem, který u mě vede již od prvního dílu.