Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Horor
  • Akční
  • Drama
  • Krimi
  • Životopisný

Recenze (217)

plakát

Cesta (2009) 

Viggo Mortensen to snad nemohl zahrát líp. Prostě a jednoduše špičkový herecký výkon. To nejlepší z celého filmu je ta postapokalyptická atmosféra a samozřejmě krajina. Jediná věc, za kterou nedám 5 hvězdiček je až otravné „usekávání“ těch akčních scén. To je tam rovnou nemuseli dávat a bylo by to snad i lepší. První polovina byla taková nudnější, ale není to akčňák, tudíž v pořádku, jen někoho by to mohlo odradit. Velký palec nahoru za kameru a hudbu.

plakát

30 minut po půlnoci (2012) 

Neurazí, ani nenadchne. Rozhodně jsem čekal víc, každopádně zajímavý proces odhalení a dopadení bin Ládina na filmovém plátně. Celkem pomalá a hodně nezáživná podívaná zakonečena pár výstřelama na konci. Také jsem čekal trošičku větší vyjádření emocí, hlavně od člověka, díky kterému jej vlastně dopadli. Těch pár zajímavých scén co tam bylo mě vlastně nedohnalo k té největší nudě, takže za mě takový střed, ale proboha, s takovou osobností si mohli dát alespoň trochu víc práce.

plakát

Legenda jménem T-34 (2018) 

Ihned po první tankové scéně si mě tento film neskutečně získal. Celé je to postaveno zajímavým způsobem, kdy se po bitvě v roce 1941 opět setkává Ivuškin a Jäger v koncentračním táboře, přičemž to celé vypadalo tak, že oba v bitvě zemřeli. Největším WOW celého filmu byly slow motion efekty a také herecké výkony velmi sympatických herců. Celé 2 hodiny jsem nestrhl zrak z obrazovky, neboť to celé bylo napínavé a provázené řadou nečekaných momentů. Opravdu jsem byl ohromen z toho, jak dokázala být osádka tohoto tanku sehraná a vražedná. Dobrých válečných filmů je opravdu málo, naneštěstí tento je mnohem lepší, než Fury.

plakát

Ve spárech ďábla (2018) 

Dost mě unesl celkem zajímavý trailer. To bych nebyl já, aby se mi tohle nestalo. Hned úvodní scéna samotného filmu diváka vtáhne nějakým způsobem do děje, který později není až tak zajímavý. Každopádně prostory márnice zde přidávají na mrazivosti a správné strašidelné atmosféře. Lekačky stejně jako ve všech hororech roku 2018 strašně předvídavé. Až samotná Hannah Grace na mě vyvíjela jakýsi hororový "nátlak". Pokaždé když se mělo něco dít jsem měl husí kůži. Z toho důvodu to nepočítám jako špatný horor, bohužel ani dobrý. Ty "křupavé zvuky", když na někoho Hannah zaútočila rozesmály několikrát celé kino. Co na to říct? Takové průměrné béčko. Po cestě domů z kina jsem si říkal, že bych tomu dal 3,5*. Bohužel po srovnání myšlenek dávám 2.

plakát

Halloween (2018) 

Tak další skvělá 2018ka, které můžu dát s klidnou duší 5 hvězdiček. Dlouhé čekání se nakonec vyplatilo a splnilo to přesně to, co jsem od traileru očekával. Jsem obrovským příznivcem Michaela Myerse a považuji ho za nejtajemnější hororovou postavu vůbec. Ještě mrazivější a napínavější atmosféra než v prvním Halloweenu. Jsem rád, že produkce dokázala udržet takový ten originální koncept a po všech těch nepodařených duchařinách je tu pořádný slasher, který tady sakra dlouho chyběl. Všechno je tak jak má být. Super hudba (kterou opět přispěl John Carpenter), sympatičtí herci, bezcitný masakr bez jakýchkoliv emotivních hovadin, které můžeme vidět v 90% různých akčních filmech. Jediné co mě trošičku naštvalo byla opět, ale opět logika některých postav, ale nic hrozného, za co bych byl nucen dát hvězdičku dolů. Narážek na první díl je tu spoustu, což mě dost mile potěšilo (bezprostředně si toho všimne pouze pravý fanoušek). Michael si zachoval přesně to, co ho proslavilo. Nekompromisnost, brutalita, nekonečné touha bez opodstatnění jeho činů. Shrneme si to jednoduše. Všechny věci, které se zde zachovaly z jedničky excelovaly natolik, že se pokračování nezvrtlo v průměr či podprůměr. Rozhodně bych na to nechodil se svojí drahou polovičkou, která chce přítelíčka držet za ručičku při pomyšlení na slovo Horor a představení všech těch jumpscarů, na které je zvyklá ze svého milovaného V zajetí démonů. Tohoto se v Halloweenu nedočkáte. Tu čeká čisté zlo. Michael Myers. „Because I realized what was living behind that boy's eyes was purely and simply... evil.“

plakát

He's Out There (2018) 

Slušný horor, který si rozhodně zaslouží alespoň těch +60%. Zas tak strašný to nebylo, tento rok vyšly mnohem horší počiny. Trailer, který parádně upoutal, super atmosféra, dost dobré herecké výkony, hlavně těch děcek, kterých jsem se ze začátku trochu bál, ale sakra, já to tušil! Tušil jsem, že tu budou nelogické momenty, například svícení baterkou a „Zůstaňte potichu“. Tak proboha, když mám být potichu a neprozradit se hlasem, proč se prozradím baterkou? Proč to k čertu ti režiséři dělají? Celkem mi tu chybělo napětí a nějaký normální konec. Může mi, prosím, někdo vysvětlit, jak je možný, že se tenhle maniak nechá tak jednoduše zmást ženskou, když je tam má cca 75 minut omotané okolo prstu a hraje si s nimi? Velmi zajímavá mi přijde scéna, kdy vrah sedí na posteli a představí se. Spíš mi tu chybělo ale nějaké vysvětlení, proč vlastně tento čin konal. A ten konec? Vážně zmizel? Jako vážně? No tak..

plakát

Léto 84 (2018) 

Super film, po dlouhé době zase něco, k čemu se za nějaký ten měsíc rád vrátím. Tvůrci se zajisté inspirovali seriálem Stranger things a It a to je jenom dobře, protože tyto dva počiny mě neskutečně překvapily, stejně jako Summer of '84. Super atmosféra, herecké výkony až nadmíru povedené, ale jediná věc, která mě moc nepotěšila a za co dávám hvězdičku dolů bylo to, že jsme se vlastně nedozvěděli, proč Mackey vraždil. To mě opravdu trošičku zklamalo, nu což. Doporučím všem, kteří od žánru Horor neočekávají jenom primitivní jump-scary pro puberťáky.

plakát

Slender Man (2018) 

Čekal jsem na to zhruba rok. Když jsem poprvé četl, že se legendární hororová hra má přesunout na plátna kin, věděl jsem, že to bude stát za to. Přišel první trailer a já se už nemohl dočkat, až to vyjde. Abych ale řekl pravdu, z očekávání roku se stalo zklamání roku. Daleko víc mě vyděsil ten trailer, než samotný film. Nejsem sice takový ten tip, který chodí do kina na horory jen kvůli tomu, abych si nadělal do kalhot, ale když jsem se tolikrát u počítačové hry lekl, proč tomu sakra nebyl podobný i film? Všechno bylo tak jednoduše předvídatelné. Podobně to bylo třeba i u To, jedna opravdu povedená lekačka, zbytek spíš zajímavý příběh, který všechny ty lekačky nahradil. Tady ta zajímavost chyběla. Neříkám, že mě to nudilo. Naopak jsem byl napjatý a čekal, co bude. Opět jako u nedávného Děsivého dědictví jsem měl převážně husí kůži, než nějaký pocit strachu. Prostředí se jim vydařilo, to se musí nechat. Hlavní postavy taky jakž takž ušly. Otázkou zůstává, proč je takhle stupidně udělaný příběh? To zjevování Slendermana bylo docela hodně k smíchu a to nebudu radši rozvádět ten pokus o epileptický záchvat na začátku. Práce s kamerou a obrazem také není nic moc. Často jsem pomalu ani neviděl, že někde v pozadí je nějaký obrys Slendera. Někdy si říkám, že bych na můj Samsung za 5 000 Kč natočil lepší film, než kameramani na kamery za miliony dolarů. Chybělo tomu opravdu hodně do jedničky tohoto roku, tak jak jsem očekával, že bude. Potenciál to mělo obrovský, ale ten nedomyšlený děj + vše co jsem zde vyjmenoval to jednoduše pohřbilo. Jeden by čekal, že když posunuli vydání kvůli Deadpool 2, že to tedy bude stát za víc, než podprůměrných 40 procent! Tohle mě neskutečně zklamalo a budu opravdu dlouho přemýšlet, zda si to ještě někdy pustím znovu a vůbec někomu navrhnu, aby se na to podíval třeba s přítelkyní.

plakát

Upgrade (2018) 

Wow, tohle pro mě bylo zatím absolutní překvapení roku. Když jsem viděl žánr Sci-Fi, trošku jsem se bál, aby to nebyl zase nějaký nepovedený odpad. No, z tohoto celého jsem byl opravdu mile překvapen. Budoucnost promíchána se světem, jak ho známe dnes. Příběh (který mohl být klidně o 30 minut delší) pro mě byl také dost povedený a ke konci se vše vysvětlilo. Žádné zbytečné natahování, emotivní scény před smrtí, prostě všechno tak, jak má v dokonalém filmu (samozřejmě z mého pohledu) být. Proč si mě ale Upgrade tak moc získal? Důvodem je brilantní práce kameramana a střihů. Některé filmy to umí slušně odrovnat, jenže tohle nejde ani pořádně popsat, jak moc parádní to bylo. Nic špatného jsem zde nenašel, takže moje hodnocení nemůže být nižší.

plakát

Město 44 (2014) 

1 hvězdička za prvních 30 minut, které se daly relativně dobře sledovat. Ovšem poté přichází na scénu opravdový scenáristický a režisérský fail v jednom. Mám strašně rád válečné filmy, ale tohle je fakt to nejhorší, co jsem kdy viděl. Opravdu jsem toho viděl dost. Dost nesmyslných scén, nedomyšlených konců a celkově hloupých kinematografických počinů, ale aby dal někdo do válečného filmu o své zemi dubstep, tak to jsem fakt ještě nezažil. Nehodící se hudba po celé 2 hodiny není jediný problém. Druhým jsou ty nesmyslné bullet-time scény jako v Matrixu. Tak spletl si režisér dobu nebo co? Natáčím druhou světovou nebo novodobý akčňák? Třetím problémem je již zmiňovaný scénář. Propletený děj všelijak možně, nic do sebe pořádně nezapadá, jedno střídání scén za druhou, otřes. Ještě si dovolím zmínit hlavní postavu - to je tak jediná pozitivní věc. Ale co sakra měl být ten dětský odboj, kde při vtrhnutí do domu (ve kterém byli vězněni židé) místo nějakého taktizování se na sebe všichni smějí, neberou to vážně a dělají si z toho srandu. Jako vážně? Radši nebudu zmiňovat některé ty debilní scény, které mi prostě hlava nebrala. Paráda! Dvakrát jsem se nasral. U sledování samotného filmu a následně při psaní tohoto komentáře a vzpomínce na již zmiňované scény. Při uplynutých 60 minutách jsem se podíval, kolik ještě zbývá a nechtělo se mi věřit vlastním očím. Nakonec jsem to přeci jenom vydržel až do konce (ale jenom díky kamarádce, která si neskutečně ujížděla na těch dramatických romantických scénách). Neuvěřitelné, že někdo dokáže pokazit tak parádní filmové téma okolo druhé světové války. Tohle je neúcta ke všem padlým ve válečném období.